Naistele, igapäevased sidemed.

Kui paljud teist kasutavad igapäevaseid sidemeid?
Tean, et nii paljud noored ei kasuta igapäev neid õhukesi sidemeid. Naljakas ju?
Mu ema oli kunagi ammu töötaja pesumajas ja ta rääkis, et naised tulid oma pesuga ja et alukates olid plekid. (Valgevoolus) Need kes ei kasuta igapäevaseid sidemeid, teil rõve ei ole? See kõik ikkagi koguneb alukatesse ja see kuivab ära. Väga rõve.

Re: Naistele, igapäevased sidemed.

Reedetu kirjutas:Ei ole rõve. Kuivab ära ja mis siis? Aluspükste üks funktsioone ongi kaitsta muid riideid määrdumise eest. Iga päev lihtsalt uued jalga ning mis seal siis jubedat on? Kui kasutada pidevalt pesukaitsmeid, võib endale hoopis vastikumad haigused kaela tõmmata.
Irw. Ei tea küll mis haiguseid?
Aga muidu kasutan jah ja ka ei saa aru sellistest inimestest.

heleneee kirjutas:
Reedetu kirjutas:Ei ole rõve. Kuivab ära ja mis siis? Aluspükste üks funktsioone ongi kaitsta muid riideid määrdumise eest. Iga päev lihtsalt uued jalga ning mis seal siis jubedat on? Kui kasutada pidevalt pesukaitsmeid, võib endale hoopis vastikumad haigused kaela tõmmata.
Irw. Ei tea küll mis haiguseid?
Aga muidu kasutan jah ja ka ei saa aru sellistest inimestest.
mis krdi IRW? kui sa selliste asjadega absoluutselt kursis ei ole, võiksid pigem nina allpool hoida ja mitte ülbitseda siin.
üks nendest võimalustest on tõesti tupeseen, mis ei ole ÜLDSE tore. metsik sügelus ja valu, kohati nii hull, et öösel magada ei saa.. mina ei saa jälle nendest inimestest aru, tüdrukutest just, kes ei vaheta iga päev aluspesu. saavad mustaks, siis saavad - selleks pesu pestaksegi (ja vahetatakse iga päev), aga kui sul seal iga päev mingi mõttetu pesukaitsme tõttu mingi hull haudumine käib, suguelundid õhku ei saa, niiskus koguneb jne, soodustab korralikult bakterite kasvu ju. niiske ja soe keskkond.. loogiline.
ma ei teagi rohkem, mida öelda tegelt. nii elementaarne asi on see ja eks kunagi kuuled nagunii sellest veel kuskil. loodetavasti oled siis lihtsalt vanem ja ei naera selle jutu peale, vaid võtad asja täiskasvanuliku mõistusega. ja ega sinusugused vist targemaid nagunii ei kuula.

Okei. Ma vahetan aluspesu ja seda õhukest sidemet igapäev. Sidemet vahest mitu korda päevas. Seega ei saaks öelda, et sinna koguneb niiskus jne. Samamoodi saaks öelda ka alukate kohta. Sinna ka kogunevad bakterid, seega see pole mingi vabandus.
Kuidas see tupeseen tekib? Kas sellest kui kanda igapäev sidemet?:O Ma ei teadnudki...
Pesus see valgevoolus ei taha eriti ära tulla ju?

Teemaalgataja kirjutas:Okei. Ma vahetan aluspesu ja seda õhukest sidemet igapäev. Sidemet vahest mitu korda päevas. Seega ei saaks öelda, et sinna koguneb niiskus jne. Samamoodi saaks öelda ka alukate kohta. Sinna ka kogunevad bakterid, seega see pole mingi vabandus.
Kuidas see tupeseen tekib? Kas sellest kui kanda igapäev sidemet?:O Ma ei teadnudki...
Pesus see valgevoolus ei taha eriti ära tulla ju?
just nagu reedetu ütles - läbi sideme ei pääse õhk läbi, aga läbi tavalise puuvillase riide pääseb.
tupeseen võib vabalt tekkida jah just sellest, kui iga päev sidet (mitte sidemet kusjuures) või pesukaitset kanda. pluss siis liigne rasvane ja magus toit, vähene pesematus, antibiootikumid jm.. ei viitsi neid lihtsalt üles loetleda, eriti kuna saad vastuse googeldades väga kergelt.
valgevoolus tuleb pesus ära küll.. ma isegi ei saa aru, miks su ema midagi nii loomulikku ja tavalist mainis, nagu et pesumajas inimeste aluspesu on voolusega koos. aga see selleks.

heleneee kirjutas:
vertigo kirjutas:
kana1 kirjutas:mis krdi IRW? kui sa selliste asjadega absoluutselt kursis ei ole, võiksid pigem nina allpool hoida ja mitte ülbitseda siin.
aga ta ema töötas ju ometi pesumajas, näita natuke austust üles.
Üritasid ära panna? Mida sa mõnitad? Mida krdit ma teha saan kui mu pere pole rikas?
Oot, wtf?:D Kas sa tahtsid minu eest rääkida või?

Teemaalgataja kirjutas:Milleks siis need õhukesed sidemed on?
tead, esiteks nimetatakse neid siiski pesukaitsmeteks, mitte sidemeteks. sidemed on need, mis on konkreetselt menstruatsiooni ajaks mõeldud. pesukaitsed ongi päevadevahelise vooluse ja/või päevadele eelneva/järgneva vähese määrimise korral kasutamiseks. hea on nende juures see, et saad pesu päeva vältel puhtana hoida (pesukaitset pidevalt vahetades ofc) ning seega on pidevalt "värske tunne", nagu reklaamitakse. negatiivne on see, et pesukaitsmete regulaarset kasutamist tõepoolest seostatakse (krooniliste) günekoloogiliste probleemidega, nagu juba eelpool räägitud. seega pead ise oma kogemuste/teadmiste põhjal otsustama kas ja kui palju sa neid pesukaitseid tarbid.

Teemaalgataja kirjutas:
Reedetu kirjutas:Kasutada nt vahetult enne/peale päevade algust, kui määrib natuke aga mitte nii palju, et hügieenisidet kasutada. Või siis nendel päevadel, kui voolus suurem on (OV ajal tavaliselt).
Kuidas ma teada saan, et mis päeval on voolus suurem?
Kui oma keha jälgida, siis saad sellest "rütmist" aru küll. Samas, kui pesukaitsmeid juba nii palju kasutatud, et voolus seetõttu suureneb, on jällegi sassis.

isiklikult kasutan pesukaitsmeid iga päev, ei tunne ennast ilma mugavalt, nagu eelpool mainitud, "värske tunne" puudub. olen kyll lugenud, et seda tõesti seostatakse tupeseene tekkimisega, aga hetkel mul komplikatsioone kyll pole. aga ilmselt mängib siin rolli ka minu suur hügieenihullus enda keha suhtes. aaga tõesti inimesed on ju kõik erinevad :)

Kriin. kirjutas:isiklikult kasutan pesukaitsmeid iga päev, ei tunne ennast ilma mugavalt, nagu eelpool mainitud, "värske tunne" puudub. olen kyll lugenud, et seda tõesti seostatakse tupeseene tekkimisega, aga hetkel mul komplikatsioone kyll pole. aga ilmselt mängib siin rolli ka minu suur hügieenihullus enda keha suhtes. aaga tõesti inimesed on ju kõik erinevad :)
Mõtlen ka samamoodi.:)
Vasta

Mine “Lisage palun foorum ! ! !”