Keeled

Mis keeli te oskate? Huvi pärast küsin.

Mina ise:
Eesti(emakeel)
Inglise(oskan peaaegu et perfektselt. Räägin nagu ameeriklane, mis mu ingiskeele õpetajale ei meeldi)
Saksa(Olen kaua aega õppinud, oskan päris hästi)
Vene(oskan vähe)

Re: Keeled

eesti keel - ka emakeel ja oskan keskmisest eestlasest veidi paremini
inglise - kirjalik ja lugemine on päris head, aga rääkima ei kipu
saksa - 7 a õppinud, aga ilmselt unustan kiiresti nüüd, kui enam kokku ei puutu
vene - oskan mingeid põhiväljendeid ja üksikuid asju, koolis pole õppinud, kõige suurem huvi ongi selle keele vastu ja kavatsen õppimist jätkata

Vene keel - emakeel ;)
Eesti keel - suhteliselt heal tasemel
Inglise keel - eks koolis olen seda õppinud, aga see ei hakka kuidagi külge
Üldiselt võin öelda, et keeli ma õppida ei suuda - pole minu jaoks :roll:
Elus otsitakse alati seda, mida ei leita ja leitakse, mida ei otsita ...

eesti keel - emakeel, õigekirjas olen klassi parim, sest meil on ilmselgelt kooli kõige lollim klass.
inglise keel - üks enda rühma parimaid, point on selles, et mu koolis on inka tase halb...ma arvan, et kui minu inka oskust nt TIK`i õpilastega võrrelda, siis on minu oskus väga halb.
saksa keel - õpin neljandat aastat, oskan väga vähe, sest saksa keele tunnid on lihtsalt tapvalt igavad.
vene keel - oskan ropendada sõnadega, mille tähendust ma ei tea. veel oskan öelda nt tüdruk, poiss, tule siia ja lehm.
norra keel - oskan öelda vanaema ja vanaisa kolme erinevat moodi.
hispaania keel - seebikaid vaadates on palju sõnu külge jäänud. võin lambist umbes paar saada hispaania keelset sõna öelda, enamuse tähendust ma kahjuks ei tea.

Külaline kirjutas: vene keel - oskan ropendada sõnadega, mille tähendust ma ei tea. veel oskan öelda nt tüdruk, poiss, tule siia ja lehm.
norra keel - oskan öelda vanaema ja vanaisa kolme erinevat moodi.
hispaania keel - seebikaid vaadates on palju sõnu külge jäänud. võin lambist umbes paar saada hispaania keelset sõna öelda, enamuse tähendust ma kahjuks ei tea.
Mul on sinu üle hea meel. :)

Imelik, et siin keegi pole maininud ei rootsi keelt, kuigi neid võiks vaja minna. Rootsi keelt on väga kasulik õppida, kuna siis saad olulisemast aru ka norra, taani ja ka islandi keeles.
eraldatus

noh vabalt oskan rääkida eesti,leedu,poola,norra,vene,baski,prantsuse,rootsi,saksa,inglise ja soome keelt, aga eleméntaarsel tasemel ka saksa,hispaania(+uruguay dialekt),kreeka ja türgi keelt ja ladina ka. mõtlesin ka hiina keele omandamise peale kuna see on äri ajades suht tähts.

Eesti keel - emakeel.
Inglise keel - lihtsalt oskan hästi.
vene keel - vähe.. ei jääää lihtsalt pähe -.-
Soome keel - oleneb, keskmiselt, ise ka veits soomlane & sugulased elavad seal, vb see "õpetanud"
Monsters are real, and ghost are real too. They live inside us, and sometimes, they win.

(w) Rauno.

Eesti keel - emakeel
Inglise keel - õppinud alates kolmandast klassist, kasutan tööl igapäevasel. Probleeme pole ei kirjutades rääkides ega tõlkides.
Saksa keel - õppinud aasta aega, kasutan tööl igapäevaselt. Inglise keelest tunduvalt nõrgem aga eks ka vähem õppinud.
Vene keel - õppinu 6 aastat, oskan öelda et ma ei räägi vene keelt. Aru ka midagi ei saa. Kui saksa keel samal tasemel inglise keelega, plaanin selle keele käsile võtta.

Eesti keel - emakeel
Inglise keel - olen kohustuslikus korras tundides käinud nagu me kõik no lihtsalt ei jää pähe - rääkida ei oska, vähekene saan aru sellistest lihtsamatest asjades.
Vene keel - koolis jällegi mingi 5 aastat tunnis käinud kohati saan paremini aru kui inglise keelest, ise midagi vastu küll väga rääkida ei oska

Külaline kirjutas:Ma ei saa aru nendest kes räägivad et on koolis inglise keelt õppinud aga ikka midagi ei oska... nagu.... inglise keele saab ilma koolis õppimisetagi selgeks, kas te olete tõesti nii lollid??? :shock:
asi on tahtmises
absoluutselt kõik on võimalik aga kõik hakkab pihta inimese peast ja tema mõtlemisest
Samas kui sain oma esimeses inglise keele tunnis teada, et kiri ja hääldus on erinev siis ehmatus oli suur. Üleüldse keelte õppimine ja sõnade tähenduse meeldejätmine on mul kuidagi raskelt tulnud, aga kui kõik on eesti keeles siis jäävad asjad lihtsalt meelde.

Külaline kirjutas:Ma ei saa aru nendest kes räägivad et on koolis inglise keelt õppinud aga ikka midagi ei oska... nagu.... inglise keele saab ilma koolis õppimisetagi selgeks, kas te olete tõesti nii lollid??? :shock:
Miks sa tuled inimesi lollideks sõimama? Inglise keele saab selgeks siis, kui on praktikat ja kui on tahtmist. Kui üks jääb puudu, on keele omandamine palju nõrgem. Kas on näiteks inglise keele õpetajaga halvad suhted või oldakse harjunud telekast pigem soomekeelseid saateid vaatama, kõik on võimalik.

Kui sinule jäävad keeled niisamagi külge, ole õnnelik. Aga paljud peavad tõesti väga palju vaeva nägema ja see, et iga päev telerist inglisekeelseid filme vaadata ning muusikat kuulata, ei pruugi piisav olla.

Reedetu kirjutas:
Külaline kirjutas: :shock:
Miks sa tuled inimesi lollideks sõimama? Inglise keele saab selgeks siis, kui on praktikat ja kui on tahtmist. Kui üks jääb puudu, on keele omandamine palju nõrgem. Kas on näiteks inglise keele õpetajaga halvad suhted või oldakse harjunud telekast pigem soomekeelseid saateid vaatama, kõik on võimalik.

Kui sinule jäävad keeled niisamagi külge, ole õnnelik. Aga paljud peavad tõesti väga palju vaeva nägema ja see, et iga päev telerist inglisekeelseid filme vaadata ning muusikat kuulata, ei pruugi piisav olla.
+1

Eesti k - Emakeel.
Vene k - Koolis õpin, mainiks ära ,et hinne on kahe ja kolme vahel . Seega , sugugi mitte hea.
Inglise k - Koolis õpin, läheb selles hästi.
:)
Kohtusid armastus ja sõprus. Armastus küsis sõpruselt:" Kui mina olen maailmas olemas, siis miks sind vaja on?"
Sõprus vastas:"Et jätta naeratus sinna, kuhu sina jätad pisarad"

Eesti keelt oskan väga hästi, inglise keelest saan ka enamjaolt aru, samuti oskan saksa keelt, mida olen 6 aastat õppinud ja ka soome keelt oskan veidi.
Jah, avataril olen mina, et keegi enam seda ei küsiks. :D
Enam väga siin ei käi, aga vahest eksin ära.
Uued tutvused oodatud, võid julgelt kirjutada.

eesti keel, vene keel äääästi natuke, saksa keel suht sitasti, ainult rääkida oskan nii et vanaema aru saab lol, rootsi keeles oskan smuutit küsida ja öelda 'kui liha on valmis siis visatakse see koertele' ja veel makaronide kohta midagi, paar random lauset, leedu keeles oskan paari väljendit.. that it. a ja inglise keelt tuleb nagu putru :D tänu multikatele
ja taanlased õpetasid mind roppusi ütlema nende keeles
female

Eesti keel - emakeel ikka .
Inglise keel - vägahästi oskan , see hakkas mulle juba väiksena külge, sest mu vanem vend mängis siis igast arvutimänge ja ma vaatasin kuidas ta mängib & mis seal kirjutatakse x).
Vene keel - õppisime esimest aastat 2010 / 11 , ei ütleks et kõige paremini õnnestub ,

Hispaania & Kreeka keelest tuntumad sõnad veits ; aga neid hääldusega .

Eesti keel - emakeel
Inglise keel - kolmandast klassist alustasin õppimisega, siis oli kuni neljandi kolmed - kahed, kui vahetasin kooli siis hinded tõusid, aga saan inglise keelest aru, rääkimine pole kahjuks nii sujuv.
Saksa keel - kuuendast klassis hakkasin õppima, kohe üldse ei oska.

Tulevikus on ilgelt suur soov hispaania ja prantuse keelt õppida :D
Kui oskan aidata, siis aitan.
Minu tumblr

Eesti keel - emakeel
Vene keel - emakeel #2
Inglise keel - alustasin lasteaias, hetkel tase B2-C1 kandis
Prantsuse keel - oskan ainult lugeda ning saan teksist aru, lauseid ei suuda moodustada eriti kuid suure vaevaga saab asja ajatud küll
Soome keel - eks ta selline kesine on, tekstist ja kuuldes saan aru aga vot rääkida ma ei oska, hakkan õppima septembrist seda koolis, varem olen ise võtnud seda netist uurides
Rootsi keel - ise veidikene õppinud, saan lihtsamatest asjadest aru ning vajadusel vastata, edasi ei viitsi õppida seda hetkel küll

Eesti keel-emakeel
Inglise keel- tekstist saan aru (inglise keelsetest raamatutest ka enam-vähem. Räägin ka normaalselt
Vene keel-õpin 2 aastat, põhiväljendid selged, suhelda oskan ka juba
Hispaania keel-põhiväljendid selged, kavatsen õppimist jätkata
Ahjaa... ma käin alles 7ndas, seega õppida aega ja tahan saksa ja prantsuse keele ära oppida

Kirjutan nüüd uuesti, kuna oskused veidi edasi arenenud ja tundun äkki lahedam ja targem kui pole enam aint see inglise ja saksa keel kirjas :D :D:

inglise keel - u B2, saan hakkama, aga ebakindlalt
saksa keel - endiselt pole vahepeal kordagi kasutanud pärast seda seitset aastat õppimist
vene keel - ülikoolis kaks aastat õpitud, aga pigem saan aru kui et räägin
soome keel - ametlik A2 tase, reaalselt vähem, aga lihtsama elementaarse suhtlusega saan ehk hakkama
kreeka keel - juhusliku-kreeka-ülikooli-A2 ehk siis pigem A1, aga jällegi - saan aru, aga ei oska öelda, kas enam rääkida oskan, kuna keel kadus mälust kohe, kui riigist väljusin, ilmselt taastuks kui keelekeskkonda uuesti satuks
portugali keel - loodetavasti varsti A1 käes, eksam veel tegemata

Eesti keel-emakeel
Vene keel-emakeel vol.2 või kuidas seda nüüd öelda :D
Inglise keel- päris hea, aga rääkima ei tule
Isa oskab eesti,vene,soome ja saksa keelt ning ema eesti,vene,ukraina ja saksa keelt ja natuke inglise keelt oskavad ka mõlemad :) peres on keeltega vedanud.

eesti ja (USA) inglise on emakeeled (olen kasvanud segaperes ja 7. klassini elasin/õppisin USAs), aga eesti grammatika pole just tugevaim külg
hispaania: peale Eestisse kolimist pole enam õppinud/harjutanud, nii et praeguseks umbes A2 tasemele langenud
vene: õpin seda esimest aastat. sigaraske ja ebameeldiv keel. ei olnud minu valik, aga koolis kohustuslik :/
saksa: hiljuti just sooritasin C1 taseme eksami
soome: õpin iseseisvalt, kuskil A1 ja A2 vahepeal olen umbes
prantsuse: USAs sai seda culinary arts valikaine raames õpitud, aga peale toidualase sõnavara muud oskusi pole

Eesti-emakeel
Ingline- praegune õppekeel, seega arvan, et üsna hästi oskan
Saksa- koolis õppisin, väga ei oska, aga lihtsama jutuga saan hakkama
Ladina- kunagi mõned aastad tagasi sai õpitud, mõnedest fraasidest/lausetest saan aru
Vene- oskan öelda kes ma olen ja küsida teise käest kes ta on...

Nsm. kirjutas:Eesti keel - kodukeel
Vene keel - Nõrk õpetaja, hinded on küll 4-5(mõni 3 ka). Aga kui tunnis korda pole, ega siis ei õpi ka.
Inglis keel - Suht hea, aga rääkime ei kipu.
ma ka siis uuendan:
Eesti keel on nüüd päris hästi suus.
Vene keelega läheb ka palju paremini.
Inglise keel on endiselt hea ja räägin ka.
Saksa keel sellega on nagu on, natuke oskan ja aru saan.
”Don't touch my soul with dirty hands."
30.01.16

Eesti keel - emakeel
Inglise keel - u. 10 aastat õppinud, aga siiski tunnen ennast väga ebakindlalt. Lugemise ja kirjutamisega probleeme eriti ei ole, suhelnud olen väga vähe, aga nii palju kui olen, ei ole eriti hakkama saanud. Samuti ei saa nt. inglisekeelseid filme vaadata ilma subtiitriteta, kuna suur osa filmist jääb arusaamatuks. Kevadel eksamil tuleb ilmselt B1 tase. Siiski tahan ükskord seda keelt väga hästi osata.
Saksa keel - u. 6 aastat õppinud. Väga vähe saan aru, suhelda ei oska.
Prantuse keel - 3. aastat õppinud. Isegi lugemisega on probleeme, muust ei hakka rääkimagi.

Kokkuvõtteks ütleks, et keeled ei taha mulle üldse külge hakata, millest mul on äärmiselt kahju.

Eesti keel muidugi. Inglise keel ka. Oskan lugeda kirjutada inglise keeles kuid rääkimine on vähe pekkis. Eesti keel on üks parimaid keeli maailmas (minu enda arust). Eesti keel on hea helisev ja ei koosne ainult kaashäälikutest.
Eesti keelega on vähe teised lood. Lugeda ma oskan väga hästi ja oskan perfektselt ette lugeda. Kuid jutte ei oska kirjutada (sama inglise keeles).
Ma saan tavaliselt instan viie kui ma pean midagi hindele ettelugema eesti keele tunnis

Eesti keel - emakeel.
Inglise keel - Lõpueksam hindele "5"
Vene keel - ei suutnud nende aastatega peale tähestiku midagi muud ära õppida

Võibolla see on lihtsalt sellepärast, et keskendusin ühe keele peale.
Muidugi toetan arvamust, et koolides võiks õpetada rohkem UK inglise keelt.
Kuna õpilased kes õpivad US inglise keelt võivad leida end väga raskest olukorrast
kui külastavad UK'd. Kuna nad kasutavad palju selliseid väljendeid millest kooliõpilased
pole ealeski kuulnud.
Vasta

Mine “Lisage palun foorum ! ! !”