Sõber häbistab

Ma olen 15 aastane tüdruk ja mu parim sõber on poiss, sama ealine. Nimelt on ta liiga mugavaks minuga läinud ja kipub mulle ilma põhjuseta solvavaid väljendeid loopima (nt: Hoe, Thot, kadakas*, kadakas*) :? olen mitu korda öelnud talle, et mulle nii ei sobi, kuid tülli ka ei tahaks minna. Ma ei saa aru mis ta motiiv on.. mind alla suruda? Äkki on tal endal alaväärsuskompleks? Tahaks lihtsalt nõu mida teha et ta lõpetaks, sest sellise käitumisega mu kannatus kaua ei kesta.

Re: Sõber häbistab

Kui oled talle otse ja korduvalt öelnud, et ei soovi, et ta nii ütleks, ja see teeb sulle haiget, ja ta ikka ei kuula, siis mis sa ise arvad - kas poiss austab sind? Mulle tundub, et mitte. Inimsuhete ja sõpruse alustala on kindlasti teise inimese ja tema soovide aktsepteerimine. Kui tema seda ei suuda, siis tasuks sul mõelda, kas soovid sellisel moel sõprust jätkata. Mul oli kunagi üks sõber, kes küll ei öelnud halvasti, aga tegi mingil määral nalju, mis minu jaoks olid liig. Ütlesin ka otse, et olengi tundlikum inimene ja ei suuda suhelda, kui ta nii räägib, st valingi pigem mittesuhtlemise. See sõber oli isegi veidi ehmunud, et niimoodi haiget tegi, luges selle ülitundlikkuse teemal juurde, vabandas, tõi kooki ja olime head sõbrad edasi :D.

Re: Sõber häbistab

Kui ta sind ei kuula, siis on sul kaks valikut: Kas oled nõus täpselt samasugust suhet temaga jätkama, või lõpetad temaga suhtlemise? Võib olla saab ta mingi hetk aru, et vea tegi, aga olen täiesti kindel, et kui sina midagi ei muuda, siis tema ka ei muutu. Kui sa suhtlemise lõpetad, siis äkki ta muutub. Aga kui mõtled, et liiga karm oleks täitsa lõpetada suhtlemine ja ehk ikka muutub leebemalt või midagi, siis tuleta endale meelde, et ta pole enam see tore inimene, kellega alguses suhtlesid. Praegu on tegu lihtsalt ühe ebaviisaka poisiga. Kui sa teda täna esimest korda näeks ja ta nii käituks, siis kas sa tahaksid temaga suhelda? Kui ei, siis ära valeta endale ja lihtsalt tõmbu temast eemale. Enamik inimesi ei õpi ilma karistust saamata.
Vasta

Mine “Lisage palun foorum ! ! !”