Re: Surnud? [Oldschool lapsemure foorumi kasutajad tulge]

Aga see chat tegelikult ei olnd ka väga aktiivne.
Vaikseks läks siin kuskil 7 aastat tagasi mu meelest juba. Ja on siiani suht samana püsinud. Kui kuu aega tagasi siia tagasi tulin, siis isegi imestasin, et wow, siin käib selline elu. Lihtsalt foorumid ja jututoad ongi tänaseks vähempopulaarseks muutunud, võibolla on seda mõjutanud muude sotsiaalmeediaplatvormide tulek - Tinder, Messenger, Facebook, Instagram -, kus inimesed saavad oma suhtlemisvajaduse rahuldatud.

Seleen kirjutas:
31 Jaan 2019, 16:22
Vivienne kirjutas:
31 Jaan 2019, 09:09
Lihtsalt foorumid ja jututoad
jutukas oli päris hää, vahel hea lugeda xd vaevalt keegi jutuka tagasi toomise vastu oleks peale termo xd
aga igavaks kätte läinud jaa, head inimesed suureks saanud (v.a tartukas lol)
Magistritöö valmis saan suveks, siis võtan foorumist 5-minutilise pausi, I promise.

No eks üks muutus oli see, et omal ajal oli ta foorum, kust reaalselt sai professionaalset tuge.
Siin olid palgalised psühholoogid nõustamas koos teiste noortega. Iseenesest formaat oli päris kaval.

Mina ütleks, et muutus tegelikult algaski sellest, kui palgalised nõustajad ära kadusid.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Ma mäletan vaid aega kui populaarseks muutusid netitrollid, iga teine teema oli troll ja siis ma lahkusin pikaks pikaks ajaks siit. Oma 6 aastat ehk.
Midagi tarka öelda pole siis polegi nagu vaja midagi öelda.

Olen saanud ka üks kord hoiatuse, et ma vaataks üle oma sõnapruugi või kes enam mäletab. Vabandasin, sest ma ei saanud arugi, et ma midagi valesti tegin ja banni ka saada ei tahtnud.

See foorum peabki surnud olema, sest see siin koosneb vaid muredest ja tänapäeva lapsed tegelevad nüristumisega nutitelefonis.
Koolis olete siis vaadake vahetunnis ringi. Olge erinev ja tehke muud kui nemad.
Ärge kirjutage mulle huvidus vajadusest!

Minu hinnangul pärast seda, kui jutukas ära kooles lõplikult (see oli 2017 keskel umbes).
Tippaeg, minu hinnangul, oli nii 2013-2016.

Vanasti oli siin ümber küllaltki tugev community, kes kõik aitasid ja toetasid üksteist.
Praegu on see nagu automaat. Väga vähe on näha sisulisi vastuseid probleemidele, sest keegi ei viitsi siin tiksuda ja oodata, et keegi tuleks ja vastaks. Isegi termomeeter vastused (no offence, ta on tubli ja tore ja kõik need ülivõrdes sõnad) on sisutühjemaks jäänud.

Vastuseks vulkaanipurskele Eurorahadest, projektidest ja natuke sai ka vist sotsministeeriumist tegutsemistoetust mõnda aega.

@Bucerus: Kindlasti jaa, muutus algas sellest, kui psühholoogid ära kadusid, samas tol ajal imo ei teatud sellest saidist piisavalt. Samuti leian, et tuge sai ka hilisematel aegadel. Kindlasti ei olnud see nii professionaalne ja oli mõnikord vigane, kuid paljusid see siiski aitas. Ja trollimine as a concept ka jah.

@Vivienne Kusjuures. 3-4 aastat tagasi oli täiesti okei leida jutukast ööpäevaringselt 5-6 inimest, tipphetkel korraga 30-40.

Ja üldiselt veel lisaks, imo ei ole surnud veel sest teemad saavad siiski võrdlemisi okei ajal vastused (võrdle 14 päevaga kui palju võtab aega linnavalitsusel mu lihtsale päringule vastamine).

Lisaks veel: MTÜ Eesti Vaimse Tervise Ühing on siiamaani saidi eest vastutav.
Viimati muutis EXJU, 02 Veebr 2019, 23:04, muudetud 1 kord kokku.
EXJU - Ex-Jutuka Mode
Diskussioon - parim vahend probleemide lahendamiseks, seetõttu ongi enamik minu postitusi diskuteerivad.
Ma pole geenius, paranda mind. Mu postitused on ainult minu arvamus.

Siin eelmistega kindlasti nõustun ka sel teemal, et libateemad ajavad ka aktiivseid eemale. Mureline ei hakka täistrollitud teemade vahele oma pärismuret panema. Ning nii jäävadki järgi vaid libateemad.

Küll aga ilmselgelt on siin ikka ja endiselt piisavalt mõistlikke inimesi :) Panustagem siis igaüks asjalikesse vastustesse, siis ehk leiavad ka rohkemad murelised noored selle koha.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Minu jaoks lõppes ka lapsemure külastamine sellega, et jutukas kinni pandi. Vahel oli täitsa tore inimestega vestelda (oli see parasjagu niisama lolli jutu ajamine või tõesti huvitavate teemade üle arutlemine). Jutukas andis aimu sellest, et need, kes foorumi positustele vastavad, on ka päris inimesed, päris murede ja rõõmudega. Lisaks muutusid need, kes jutukas tihedamini käisid, toredaks neti sõpruskonnaks, vahel sai tehtud ka videokaid tinychatis. Ma ei eita seda, et vahel oli jutukas ka ebameeldivaid hetki, näiteks kui Alari purjus peaga sõimama tuli, või niisama keegi trollima hakkas, aga mulle on jäänud lapsemure jutukast helge kujutluspilt.

Kes veel minu meelest lapsemure vaimu üleval hoidis oli Jänes, kahjuks teda enam meie seas ei ole. Jänese postitused olid tihti lohutavad või niisama lõbusad ning ma alati ootasin teda jutukasse.

Olid ajad..

Jocasta kirjutas:
05 Veebr 2019, 20:33
Minu jaoks lõppes ka lapsemure külastamine sellega, et jutukas kinni pandi. Vahel oli täitsa tore inimestega vestelda (oli see parasjagu niisama lolli jutu ajamine või tõesti huvitavate teemade üle arutlemine). Jutukas andis aimu sellest, et need, kes foorumi positustele vastavad, on ka päris inimesed, päris murede ja rõõmudega. Lisaks muutusid need, kes jutukas tihedamini käisid, toredaks neti sõpruskonnaks, vahel sai tehtud ka videokaid tinychatis. Ma ei eita seda, et vahel oli jutukas ka ebameeldivaid hetki, näiteks kui Alari purjus peaga sõimama tuli, või niisama keegi trollima hakkas, aga mulle on jäänud lapsemure jutukast helge kujutluspilt.

Kes veel minu meelest lapsemure vaimu üleval hoidis oli Jänes, kahjuks teda enam meie seas ei ole. Jänese postitused olid tihti lohutavad või niisama lõbusad ning ma alati ootasin teda jutukasse.

Olid ajad..
Mul kohe tuleb su nimi meelde, wait a second.
Vasta

Mine “Lisage palun foorum ! ! !”