Re: Kuidas end surmani viia?

#2
Enesetappu teha on mõttetu. Viimases hädas soovitan kuhugi teise kohta (riiki) kolida või liikuda, kasvõi for fun.

Samas mida ma ka tean, pole kunagi depressiooni põdenud, ma suht go with the flow tüüp ka. Tunnen ennast kui keskmine inimene, aga keskmine mind reaalsuses kunagi ei rahulda. Hakkaks veganiks kui tunneks, et sellest kasu oleks jne, fk world. :D
Where have all the flowers gone, long time passing?
/.../
Oh, when will they ever learn?

Re: Kuidas end surmani viia?

#7
Tere!
Kirjutan vaimse tervise portaalist Peaasi.ee. Kahju kuulda, et sul on nii tugevad depressiooni sümptomid ja nii raske on olla. Enesetapumõtete ja -sooviga elada on tõeliselt raske.
Hea, et sa oled pöördunud abi saama. Ilmselt on su psühhiaater ja psühholoog juba rääkinud, et sellised enesetapumõtted on depressiooni sümptomiks. See tähendab, et sellised mõtted on tingitud sellest, et su aju nö "teeb trikke" . Need ei ole päriselt sinu mõtted, vaid haigusest - depressioonist - tingitud mõtted. Nagu kopsupõletik põhjustab köha ja palavikku, nii põhjustab depressioon enesetapumõtteid ja -soovi. Depressioon on väga levinud, kahjuks, ning elu jooksul paljud inimesed kannatavad selliste raskete tunnete all. Hea uudis on see, et depressioon ja ka teised vaimse tervise häired on ravitavad. Raviks kasutatakse erinevaid antidepressante ja muid ravimeid ning kindlasti teraapiat individuaalselt ja pereteraapiat. Siit saad depressiooni ja selle ravi kohta lähemalt lugeda: http://peaasi.ee/depressioon/ Oluline on oma ravimeeskonnaga avameelselt ja ausalt rääkida, kirjeldada ravimite toimeid ja kõrvaltoimeid. Enesetapumõtetest on oluline rääkida ka pereliikmetega , siis nad saavad sind aidata ja toetada.
Edasi - tuleb oodata, et ravi aitaks, vahel läheb aega õige ravimi leidmiseni. Tõepoolest - vaimse tervise häireid saab ravida, aga see võtab sageli aega ja tuleb olla kannatlik.

Lisaks kirjutan sellest, et kui tunned, et oled lähedal enesetapule ning soovid ja plaanid seda teha, siis on tegemist erakorralise olukorraga. Sel juhul palun helista 112 ja sa saad erakorralist vaimse tervise abi. Ära jää oma raskustega üksi. On võimalik leida ravi ja abi ning su enesetunne paraneb ja saad taas teha asju, mis sa ise tahad!

Kui sa tunned, et tahaksid täpsemalt ja lähemalt oma raskusest rääkida ja abivõimaluste osas nõu pidada, siis kirjuta ka Peaasi.ee nõustajale http://peaasi.ee/kysi-noustajalt/
Peaasi.ee nõustamises töötavad vaimse tervise spetsialistid, kes heameelega annavad ka täpsemat nõu ja abi.

Hoia end ja ole kannatlik!

Peaasi.ee e-nõustaja
Vasta

Mine “Enesetapp”