mitte päris tavaline

Mul on abi vaja, tegelt ka. tegelt peaksin algusest alustama. niisiis, olen tüdruk, mul on üks haigus (sclerosis multipleks kui huvitab) ja ma tunnen et ma ei suuda enam toime tulla sellega,nutan tihti,kui vga yle viskab siis kriimustan ennast, arme ei jaa aga peaaegu loikumine. Mul on poissõber kes on väga toetav ja hooliv, enamjaolt kirjutan talle ja ta rahustab mu maha aga alati see ei aita. vahest löön täiest jõust seina ja värki.mul on veel see viga ka et ma suudan oma tunded sees hoida, alati naeratan jne, viimasel ajal just selline tunne et tahaks ära surra,aga ma ei taha egoist olla. Samas järjest tihemini mõtlen, kuidas valutult enesetappu teha. vabandust kui väga cringe tekst, kirjutasin närvis olles selle.
päikest :)

Re: mitte päris tavaline

Kas sa oled muidu oma mõtete ja tunnetega ka spetsialistiga rääkinud? See ei pea olema esimene valik seda teha, aga vahel on see oluline toetus, seetõttu küsin, et ehk oled teinud. Kas sa oma vanematega saad sel teemal rääkida? Või ühe vanemaga?

Hea kuulda, et sul on inimene, kes sinust väga hoolib ja sind toetab. Näita seda kindlasti ka talle välja, et oled tänulik (kui oled).

Re: mitte päris tavaline

Ehk ei sobinud see psühholoog sulle ja võiks mõne teisega suhtlemist proovida? Näiteks ei kujuta ma ette, et see psühholoog, kelle juures mina olen käinud, saadaks sellisel juhul ja sellise põhjendusega kedagi ära. Arvan, et sul pole midagi kaotada, kui mõne teisega räägid.

Eks sellised kindlad seisukohad nagu et mida kõik suitsiidsed inimesed tegema peaks jne, tulevad tihti sellest, et pole kokkupuuteid. Sa ei pea emale kohe enesetapumõtetest rääkima, vaid võid alustada hoopis millestki muust, rääkida oma tunnetest üldisemalt. Kui on õige hetk, võid emale ka otse öelda, et see tegi sulle haiget, et ta suitsiidsuse kohta nii ütles - ja saadki rääkida, mida sina selle teemaga seonduvalt tunned, st mida arvad sellest teemast jne. Jällegi ei pea kohe enda enesetapumõtetest rääkima, aga üldist arutelu võib ikka arendada, mis võib suurema teineteise mõistmiseni viia.
Vasta

Mine “Enesetapp”