Enesetapp

Tere olen 15.aastane tüdruk kellel on elu ikka korralikult pekkis.hiljuti suri mu onu ära ja mul ei ole enam mõtet siin maailmas elada.lõpetan 9klassi ja eksamid tulevad suured pinged peal.ma ei leia oma probleemile lahedust enam ja hakkasin mõtlema,et mul oleks parem kui mind enam poleks.ma olen oma perega ka tülis.mida ma pean tegema,olen liiga noor surra aga kui mida ei aita siis on see parim viis.

Re: Enesetapp

Tere!

Hea, et muret jagad. Vahel võivad teiste, isegi täiesti võõraste inimeste kogemused ja mõtted päris palju tuge anda.

Saan aru, et põhimureks on lein, eksamipinged ja praegusel hetkel ka tüli perega. Kas on midagi veel, mida sa otseselt ei maininud, aga mida selle "ei leia probleemile lahendust enam" all mõtlesid?

Oled sa mõelnud spetsialistiga, näiteks psühholoogiga rääkimisele? On sul koolis psühholoog?

Palun võta ennast kokku ja saa aru, et on olemas palju hullemaid probleeme kui onu surm ja eksamite tulek. Enesetapp ei ole mingi lahendus. See on argpükslik. Näiteks need kes Hiinas Apple'i asju kokku panevad, neil on palju hullem. Väike palk ja väsitav ning igav töö. Kuid isegi sellises olukorras teevad vähesed enesetappu.

Kui minu kommentaarist ei piisanud, siis mine psühholoogi juurde. Ta aitab sind.

imrecycleable kirjutas:Palun võta ennast kokku ja saa aru, et on olemas palju hullemaid probleeme kui onu surm ja eksamite tulek. Enesetapp ei ole mingi lahendus. See on argpükslik. Näiteks need kes Hiinas Apple'i asju kokku panevad, neil on palju hullem. Väike palk ja väsitav ning igav töö. Kuid isegi sellises olukorras teevad vähesed enesetappu.

Kui minu kommentaarist ei piisanud, siis mine psühholoogi juurde. Ta aitab sind.
mul on sulle ainult üks soovitus
ära sellistel teemadel palun sõna enam võta
palun.
muru

Have you ever walked into what seemed
to be somebody else's dream?

http://reaalnehipiman.blogspot.com

Jänes kirjutas:
imrecycleable kirjutas:Palun võta ennast kokku ja saa aru, et on olemas palju hullemaid probleeme kui onu surm ja eksamite tulek. Enesetapp ei ole mingi lahendus. See on argpükslik. Näiteks need kes Hiinas Apple'i asju kokku panevad, neil on palju hullem. Väike palk ja väsitav ning igav töö. Kuid isegi sellises olukorras teevad vähesed enesetappu.

mul on sulle ainult üks soovitus
ära sellistel teemadel palun sõna enam võta
palun.
Sorri, varem olen kaastundlikum olnud, aga lihtsalt mõtlesin, et kõigil surevad elus inimesed ära ja on raske küll, tean seda valu, kuid peab aru saama, et kellegi teise surm ei pea olema sinu oma. Liiga halbade sõnadega ütlesin jah. Enesetapp ei ole mingi 'pääsemine', see on lihtsalt lihtne väljapääs nendele, kes ei saa elus hakkama.

"on olemas palju hullemaid probleeme"

võib-olla sinu jaoks on, võib-olla tema jaoks mitte. ka mina olen arvamusel, et surmaga tuleb leppida, aga sa ei tea teemaalgataja suhet onuga. nad võisid olla väga läheased või ükskõik mis. ja et ta ainult kaks asja välja tõi ei tähenda, et neid rohkem ei oleks. kõik võib olla palju keerulisem kui sa ise näha suudad või keegi sulle üldse seletada suudab.

kui probleem tekitab inimeses soovi sooritada suitsiidi, siis ei ole hullemaid probleeme. sellise inimese jaoks ehk ongi see maailmalõpp. sa ei tunne teiste valu. sa ei tunne teiste hingi. nende elu- ja haiguslugu.
enesetapp ei ole argpükslik, see on inimõigus, mida seadustesse ei ole kirjutatud. aga see on inimõigus, sest surm on loomulik ja iseenda saatuse üle otsustad lõpuks ise, mitte teised, mitte seadused, ega üldse mitte keegi. ainult sina ise

ahjaa ps. "lihtne väljapääs" - see on väga suur ja raske otsus. see ei ole lihtne, ükskõik millise piirini sa viidud ka ei ole. igaüks, kes sooritab suitsiidkatset, kardab. vähemalt alguses, kuni hakkab hea, sest ta on minemas.
muru

Have you ever walked into what seemed
to be somebody else's dream?

http://reaalnehipiman.blogspot.com
Vasta

Mine “Enesetapp”