Mind viiakse ära

Tere! Ma rääkisin klassivendadele et ma tapan ennast ära jne (mul elust kõrini ka juba...) ja nad vist kitusid õpsile ja nyyd mu vanemad ytlesid et ma pean minema nädalaks haiglasse uuringutele :( :( :( :( :( :( ma ei taha :( :| ja mis seal tehakse? ega mind seal mingi systima ei hakkata? systi ei karda pole teinud kunagi narkot suitsu ega joonud .

Re: Mind viiakse ära

Seal pole hullu midagi.
Ainult et
Oleneb muidugi, kus elad, aga kui Tartus siis enamasti vähem kui 2 nädalat seal ei hoita.
Aga karta pole midagi, seal teised sinuvanused jne, kindlasti leiad ka mõne toreda inimese kellega rääkida. Sealolemine võib isegi päris lõbusaks kujuneda. Ära muretse. Äkki leiad uusi sõpru, sarnaste mõtetega jne.
Vb võetakse vereproovi, dno.
Ilmselt hakkad mingeid ravimeid saama, tavaliselt saavad kõik.
muru

Have you ever walked into what seemed
to be somebody else's dream?

http://reaalnehipiman.blogspot.com

Arvatavasti viiakse sind uuringutele, mis on enamasti umbes 10 paeva. Selle aja jooksul raagid psyhhiaatriga, teed psyhholoogi juures erinevaid teste. Sulle tehakse EKG, voetakse verd(vajalik selleks, et psyhhiaater teaks millised ravimid sulle sobivad). Sellel ajal kui sa seal oled, jalgivad sind need hooldusoed, su kaitumist jne.
Haiglas(raagin Paldiski mnt haiglast) on palatid, igas palatis on 2-4 voodit, ja laud. Lisaks on seal osakonnas mangutuba, kus on palju mange. Teleka tuba, kus saate telekat vaadata ning spordi tuba, kus saad sporti teha.
Igav seal ei hakka. Pead lihtsalt teistega suhtlema. :) Edu sulle. :)
I miss the old, happy me.

Ei ole hullu midagi. Ka ravimitega oleneb tegelikult diagnoosist.
Ise ravimeid ei saanud.

Esimese korraga oleneb täitsa sellest, kas oled endale ohtlik või ei.

Suitsiidsete mõtetega saab ka edukalt elada ravimiteta. Peab ainult teadma, kas ka tegelikult tahad surra või on see tingitud mõnest teisest probleemist, mis vajab ilmtingimata lahendust. Ka mõtted ja sõnad on väljund.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Aitäh vastuste eest nyyd ma vähemalt tean elan Tartus niiet ma arvan et mind viiakse sinna raja tänavale mu ema ja psyhiaater ytles et ma ei pea minema 2 nadalaks kooli et sel ajal olen siis seal haiglas esmaspäeval vist pean minema aga kellegil on olnud veel kogemus, et kas vòetakse ära telefon vms? ja kas tohib midagi kaasa võtta? Koolist hakkab ka nkn kahju kuna mul olid ainult 1-2 hinded eelmine aasta nyyd hakkasid hinded paremaks minema aga nyyd tuleb lynk sisse. Muidu proovisin katuselt 5-7 korruseliselt alla hyppata aga sober ei lubanud.

Telefon voetakse sul ara, kuid sa saad helistada kui vaja on :) . Ning oppimise parast ara muretse, seal on opetajad, kes sind opetavad ning saadavad kooli hinded :) Kaasa vota riided, hygieenitarbed ja soovikorral vahetusjalatsid.
Mulle ytles psyhhiaater nii: "Motle, et see on puhkus, puhkus hingele". Samuti soovitan kaasa votta pliiatsid koos mingi vihikuga, mid need aitasid. Kui oli igav sain sodida, samal ajal pidasin ka paevikut. :) Midagi, mis pole lubatud, pole motet sul kaasa votta, su kott ja asjad otsitakse labi. Asjad, mis ei voi sul palatis olla(nt telefon) pannakse seifi.

Suvaline 13a poiss kirjutas:Ok kahju et telefon võetakse ära, aga kas õues saab käia ikka? Mis veel seal muidu juhtus?
Meie saime valjas kaia ainult 1x selle aja jooksul kui seal olin. Muidugi oleneb see kohast, ilmast ja hooldusodedest. Sa void ju kysida nt oma psyhhiaatrilt, et mis nad sulle teevad seal, kaua sa seal oled, kas saad seal oppida jne.

pool tundi päevas saad telo kasutada, aga sa saad osakonna teloga muul ajal nt vanematele helistada, või kui tahad et keegi sind vajaduselkätte saaks väljaspool telefoniaega, siis jäta nendele inimestele osakonna tel nr. kliinikum.ee/psyhhiaatriakliinik seal peaks olema need numbrid ja värgid.
väärtuslikumad asjad pannakse kappi luku taha ag ayldiselt võid võtta kaasa asju mis tahad, arvuteid jne ei, aga nt mp3 kui on olemas, saab vähemalt muusikat kuulata. raamatuid ja õppimist võid võtta, seal peaks õpetaja ka olema kes kord päevas tegeleb sinuga ja aitab kui sa ei oska mingeid asju.
seljas on oma riided mitte haigla omad, niiet rideid võid võtta kui neid vahetada tahad. xd
pm jah. kõike peale mingi tehnika ja vahendite, millega ennat/teisi vigastada saab. isiklikud hygieenivahendid võid võtta, kuigi sealt saab ka ja käteräti saab ka sealt, aga see suht väike v oli vahemalt vanasti, et noh, ise tead kuidas sul mugavam. mõned tulevad oma patjade-tekkidga ka kohale :D
aga ja, ära muretse. seal pole hullu. kuigi nüüd on seda osakonda uuendatud ja see maja teises otsas, ma olin vanas veel, ma selle uue kohta ei tea midagi, et kuidas seal on ja millised toad, mitu inimest toas jne. vanas olid kas ühe - või kahekohalised toad. kõige parem on, kui sul veab toakaaslasega, sest iga päev on vaikne tund mis kestab (vanasti vähmalt) 13.00-15.00, mille ajal peab oma palatis olema :DD ja oh neid piinu kui su toakaaslane sulle ainult pinda käib
aga kui hea kaaslane siis on kõik ok :D
jalutamas tavaliselt 1x päeva käiakse, aga kui sitta teed siis võetakse see õigus sult ära. v oleneb kui ohtlik endale nende arust oled. aga reegleid ja asju tutvustatakse nagunii kohe alguses kui kohale jõuad.
aga ya, me kõik hakkama saanud kes seal olnud, saad sina ka. ole tubli!
muru

Suvaline 13a poiss kirjutas:Jänes aga kas nagu kuidagi telo ära ei saa peita vms et nagu saab rohkem olla telos kui 1h.. helistati emale et homme kl 10.00 pean minema 2 nädalaks ja yteldi et võid mõned asjad kaasa võtta mis sulle meeldib aga ei tohi võtta ohtlikke asju ja telos saab olla 1h. ja mis seal õues tehakse siis muidu?
No siin ju vist öeldi, et otsitakse läbi

Eks nad otsivad koik labi. Minul otsiti isegi aluspesu labi. Need taskukese moodi asjad mis seespool on, vaadati sinna sisse, et midagi ei oleks jne. Tampoonipakk vaadati labi. Pole motet midagi nende eest peita, nad leiavad selle.
Oues saad jalutada. Kuna sa peaksid lasteosakonnas olema, siis peaks seal olema ka kiik, liivakast ning manguasjad millega saad mangida.

Eks see ole ikka patsientide enda huvides, et mõneks ajaks argipäevast eemale saada, samamoodi arvestades, et paljudel on mureks suitsiidimõtted. Arvan, et kui teed sealsete töötajatega koostööd, on sul seal hea ja mugav olla. Kui hakkad varjama jm, tekib probleeme juurde. Loodan, et kõik sujub! Võid hiljem siina ka teada anda, kuidas su kogemus oli.

Mina sain sealt 10 paeva parast valja, aga seal oli tydruk, kes peitis oma asju ja ei soonud jne ja siis tema pidi sinna kauemaks jaama. Muidugi oleneb see ka sellest, kuidas psyhhiaatri juures kaitud. Kui oled avatud jne siis ta saab sind kiiremini aidata ja voimalus varem valja saada.

Mina olin rajal. Lasteosakonnas viimati 2011 aastal, niiet ilmselt palju muutunud selle ajaga. Aga töötajaid on seal igasuguseid, nii häid kui halbu. Mõned isegi räägivad patsiente taga. Oli paar kogemata pealt kuuldud juttu.
Tavaliselt need patsiendid korralikult kiusavad ikka neid halbu õdesid : D
Aga üldiselt ja, õed tulevad ise rääkima ja pakuvad tegevust jne. A ja tegeletakse palju, sa pead mingi hommikul tegevustoas osalema jne, hommikuringid olid meil ka. Mõned vähased said privileege lõunani magada :d
Aga minu jaoks on see koht olnud koduks alati, nii et halba ma ei taha midagi öelda. Eks seal ole halba ka, aga mina kui püsielanik ja paljud teised sellised harjunud juba.
Ahjaaa... patsiendid võivad ka kiusata teisi patsiente, seal igasuguseid inimesi, osad kaitumishäiretega jne. Aga ma olen alati vähemalt ühe sõbra leidnud iga kord seal viibides, tavaliselt rohkemgi kui ühe. Head inimesed olid enamasti siiski.
muru

Mina olin Seewaldis.
Lasteosakonnas olid oed yldiselt toredad. Esimesel paeval oli mul suhteliselt halb olla ja ei tahtnud syya ega midagi, siis tuli yks ode ja raakis minuga, raakis miks seda koike vaja on jne ja siis tegeles minuga natuke. Ka teised oed tegelesid minuga vaga palju. Eks nad said aru ka, et ma pole mingi hull vms ja siis lubasid mulle natuke rohkem kui mondadele teistele. Kuna oli koolis veerandi lopp, olin suht narviline jne ja siis nad olid mulle toeks ja me saime taitsa normaalselt raakida, mis voimalused meil on, et veerand lopetada. Halba ei oska vaga midagi raakida, nalja sai seal alati.
Aga kui nyyd raakida mis oli vastuvotu osakonnas, siis see oli kyll oudne. Oed olid ylbed, kaisin reaalselt mooda seinu seal, sest koik vaatasid mind kurjalt. Karjusid patsientide peale. Kui kaisin oosel unerohtu kysimas, olid kurjad, sest julgesin nende teleka vaatamist segama minna. Valja saime minna aga siis oed panid kohe suitsu ette ja hakkasid oma asjadega tegelema. Ootasin juba seda hetke, et saaksime sisse tagasi minna. Kui lopuks tuli mu psyhhiaater sinna siis ta nagi, et ma toesti tahan ara sealt ja ta arvas ka, et mind pole motet hoida seal. Aga yks mis on kindel, mina vastuvotu osakonda tagasi enam ei lahe.
Vasta

Mine “Enesetapp”