Enesetapp

Ma lugesin kuskilt, et kui inimene teeb enesetapu siis kas 1) Ta läheb põrgu ja on seal igavesti 2) Kui on usklik ja teeb enesetapu läheb ta ikkagi põrgu, aga mingi aja pärast äratab jumal ta üles ja sa sünnid uuesti (?) 3) Lõppude lõpuks lähevad kõik inimesed ju põrgu usklikud ja mitte usklikud, aga point on selles, et see kes usub jumalasse ja sureb loomulikult pääseb nii öelda siis ja need inimesed kes teevad lihtsalt enesetapu lähevad põrgu, aga ma lugesin veel, et jumal armastab kõiki ja ei jäta igaveseks inimest ju põrgu - see tähendab siis, et me ikkagi pääseme n.ö paradiisi. Teate, see jäi kõik minujaoks päris segaseks niiet ma ei oska öelda mis peale surma saab. Oskab keegi öelda? Muide, ma ei kavatse ennast ära tappa. Huvi pärast küsisin.

Re: Enesetapp

On võimatu öelda, mis pärast surma saab. Üldiselt usuvad need inimesed, kes jumalasse ei usu, et midagi ei saa - ei minda ei kuskile põrgusse ega ka taevasse, surm ongi lõpp. Mõni usub aga, et hing elab ikka kuskil edasi, jälgib lähedasi või saab uue keha. Igasuguseid variante on.

Veidi vana teema küll, aga mu suguvõsas on üks taoline kogemus. Nimelt suri paar aastat tagasi mu tädi mees. Mitte küll enesetapp, aga siiski. Matuste päeval helises ta telefon (välja lülitatud, kaarti polnud ega midagi). Enne surma oli tädi oma mehele öelmud, et ta annaks teada, kui elu pärast surma on olemas. Ja see oli siis jutu järgi see märk, millega teada anti, et inimese hing ei kao ära, vaid elab ikka kuskil edasi.

NB! Mina selles asjaosaline otseselt ei olnud niiet ei saa kinnitada, et kõik on tõesti 101% tõsi. Kuid oma nn vaimukogemuste põhjal usun seda. Heitida pole vaja, iga inimene usub seda, mis on tema jaoks usutav.

Paraku hingelisel tasandil enesetapp tõesti piirab edasi liikumise võimalusi. Küll aga ei piira seda loomulik surm. Väga täpselt ei mäleta ma aega, kus olin hingelisel tasandil, kuid mäletan piisavalt, et võtain praeguse keha just seetõttu, et mu vanemad olid juba korra ühe lapse kaotanud.
Teadvuse osa, mida inimhing automaatselt hakkab blokeerima esimestel eluaastatel, sisaldab tihti ka infot varasemast elust. Teatud olukordades salvestatakse vastav info aga hoopis alateadvusesse, mis võimaldab lucid dreamingu ja kooma seisundis seda infot töödelda.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Inimene ei saa põrgu minna kui seda pole olemas. Mina jumalasse ei usu, ainuke asi mis paneb mõtlema on see kuidas universum tekkis ja kuidas lõpeb, kas neid on olnud enne veel ja muu säärane, aga kuna praegu ehitatakse mingit asjandust, et stringiteooriat lõpetada või lõpuni lähemale jõuda (stringiteoorial ei ole stringidega mingit pistmist) ei ole vaja ise midagi mõelda. Ainult see et inimene sünnib uuesti, lihtsalt teise kehasse, igas elus oma hinge paremaks muutes siis lõpuks "paradiisi" saades tundub kõige loogilisem kõikidest uskudest.(aga ikkagi seda ma ei usu niikuinii) Mina arvan et kui sa sured käib plõks ja sind lihtsalt ei ole enam, sa ei tea midagi, sa ei tunne midagi, sa ei näe midagi, tühjus, sa ei eksisteeri. Aga kui nt surma saades su elu välgatab su silme ees (mis ongi elu) näed sa seda iga kord kui sured. Sa võid seda sama elu uuesti näha kuid sa sellest ise aru ei saa, et oled juba seda näinud. Praegu võib olla aasta mdea nt 17 375. Aga sina näed ikka oma elu nendel aastatel millal sa elasid. Ma kirjutan seda juba näiteks sajandat korda ja homne on olnud juba sajandat korda, kui ma suren näen ma jälle seda siis saja esimest korda. See on lihtsalt minu arvamus ja kui sina oled usklik siis mina sind ei takista. See on sinu elu, ise tead mida teed ja usud.

Apocrypha kirjutas:Paraku hingelisel tasandil enesetapp tõesti piirab edasi liikumise võimalusi. Küll aga ei piira seda loomulik surm. Väga täpselt ei mäleta ma aega, kus olin hingelisel tasandil, kuid mäletan piisavalt, et võtain praeguse keha just seetõttu, et mu vanemad olid juba korra ühe lapse kaotanud.
Teadvuse osa, mida inimhing automaatselt hakkab blokeerima esimestel eluaastatel, sisaldab tihti ka infot varasemast elust. Teatud olukordades salvestatakse vastav info aga hoopis alateadvusesse, mis võimaldab lucid dreamingu ja kooma seisundis seda infot töödelda.
Hm, et siis praegu oleme füüsilisel tasandil ja peale füüsilist tasandit hingelisel tasandil? Oletame, et ma suren loomulikult. Kas ma pääsen siis edasi hingelisele tasandile ja sealt edasi ma ei tea kuhu? Aga kui ma teen enesetapu siis ma pääsen ka hingelisele tasandile, aga ma sünnin uuesti, sest ma tapsin ennast ära (ehk siis olen jälle füüsilisel tasandil)?

Külaline kirjutas:Inimene ei saa põrgu minna kui seda pole olemas. Mina jumalasse ei usu, ainuke asi mis paneb mõtlema on see kuidas universum tekkis ja kuidas lõpeb, kas neid on olnud enne veel ja muu säärane, aga kuna praegu ehitatakse mingit asjandust, et stringiteooriat lõpetada või lõpuni lähemale jõuda (stringiteoorial ei ole stringidega mingit pistmist) ei ole vaja ise midagi mõelda. Ainult see et inimene sünnib uuesti, lihtsalt teise kehasse, igas elus oma hinge paremaks muutes siis lõpuks "paradiisi" saades tundub kõige loogilisem kõikidest uskudest.(aga ikkagi seda ma ei usu niikuinii) Mina arvan et kui sa sured käib plõks ja sind lihtsalt ei ole enam, sa ei tea midagi, sa ei tunne midagi, sa ei näe midagi, tühjus, sa ei eksisteeri. Aga kui nt surma saades su elu välgatab su silme ees (mis ongi elu) näed sa seda iga kord kui sured. Sa võid seda sama elu uuesti näha kuid sa sellest ise aru ei saa, et oled juba seda näinud. Praegu võib olla aasta mdea nt 17 375. Aga sina näed ikka oma elu nendel aastatel millal sa elasid. Ma kirjutan seda juba näiteks sajandat korda ja homne on olnud juba sajandat korda, kui ma suren näen ma jälle seda siis saja esimest korda. See on lihtsalt minu arvamus ja kui sina oled usklik siis mina sind ei takista. See on sinu elu, ise tead mida teed ja usud.

No ma ikkagi usun jumalasse ja sellesse põrgu värki so.. ei saa olla lihtsalt lõppu, et lased endale kuuli pähe, aga ma ei viitsi selle üle vaielda.

FlyingFireball kirjutas:Veidi vana teema küll, aga mu suguvõsas on üks taoline kogemus. Nimelt suri paar aastat tagasi mu tädi mees. Mitte küll enesetapp, aga siiski. Matuste päeval helises ta telefon (välja lülitatud, kaarti polnud ega midagi). Enne surma oli tädi oma mehele öelmud, et ta annaks teada, kui elu pärast surma on olemas. Ja see oli siis jutu järgi see märk, millega teada anti, et inimese hing ei kao ära, vaid elab ikka kuskil edasi.

NB! Mina selles asjaosaline otseselt ei olnud niiet ei saa kinnitada, et kõik on tõesti 101% tõsi. Kuid oma nn vaimukogemuste põhjal usun seda. Heitida pole vaja, iga inimene usub seda, mis on tema jaoks usutav.
Mina usun sind, sest ma tean, et ei saa olla lihtsalt lõppu ja elu pärast surma on olemas.

Mitte igas maailmas. Tegu on energeetilise taseme ja üldise ühiskonna arengutasemega, mis võib piirata või hägustada arusaama sellistest asjadest. Usun, et kui erinevad inimesed täiesti anonüümselt räägiksid täiesti anonüümsetele uurijatele oma surmalähedastest kogemustest, hakkaks tekkima kindlaid sarnasusi, millest asja edasi saaks uurida. Samas on selle teema uurimine üks keerukamaid, sest neutraalsust sellel teemal saavutada on peaaegu võimatu ning confirmation bias väga kerge tekkima mõlemal poolel, nii surmajärgse elu olemasolus veendujatel kui ka nende vastastel ning skeptikutel.

Energeetilisel-submateriaalsel tasandil ei ole hetkel võimeline maailma nägema ei tehnoloogia ei inimsilm, mitte nii täpselt. Seetõttu suhtun sellesse ka kui "minu jaoks on olemas, aga ei välista vastupidist"
Vasta

Mine “Enesetapp”