Re: Küsitlus armide/lõikumise jne kohta

1. Kas käiksid isikuga, kes on tegelenud enesevigastamisega? Jah.
2. Kuidas reageerid, kui näed kellegi kehal arme/lõikumisjälgi? Tavaliselt, inimene on inimene, aga ma tean, et tal on olnud/on rasked ajad.
3. Kas suhtud enesevigastajatesse kuidagi teistmoodi? Ee, ei suhtu.
4. Kui oled ise lõikuja, siis millist suhtumist oled kohanud? No, kui üks sõbranna teada sai, siis hakkas kohe randmeid uurima ja pahandas täiega. Ja siis veel korra koolis uuriti mu randmeid. Muidu suhtutakse tavaliselt.
”Don't touch my soul with dirty hands."
30.01.16

1. Kas käiksid isikuga, kes on tegelenud enesevigastamisega? Jah
2. Kuidas reageerid, kui näed kellegi kehal arme/lõikumisjälgi? No kui need just mingi mega veritsevad ja värsked pole, siis on ilmselt minevik ja ei tee välja. Inimesega suhtlemist armide pärast ei lõpeta :)
3. Kas suhtud enesevigastajatesse kuidagi teistmoodi? Ei!
4. Kui oled ise lõikuja, siis millist suhtumist oled kohanud? Pole lõikuja

1. Kas käiksid isikuga, kes on tegelenud enesevigastamisega?-JAH.
2. Kuidas reageerid, kui näed kellegi kehal arme/lõikumisjälgi?-Saan aru, et tegu on inimesega, kellel on küll raske, aga kes on veel piisavalt tugev. Aga kuidagi muudmoodi ei reageerigi, vahel võrdlen mõttes nende jälgi oma armidega.
3. Kas suhtud enesevigastajatesse kuidagi teistmoodi?-EI.
4. Kui oled ise lõikuja, siis millist suhtumist oled kohanud?----
-On küsitud, kas mu kass on nii vägivaldne.
-Küsitakse, kust ma need triibud sain.
-On sõimatud depressioonis väärakaks
-Pärast kriipsude nägemist on osad mind ignoreerima hakanud
-Sõbrannale rääkides näitas ta oma käed ette
-Haletsejad on veel kõige hullemad...
*-*

1. Kas käiksid isikuga, kes on tegelenud enesevigastamisega? Käin hetkel sellisega, niiet jah.
2. Kuidas reageerid, kui näed kellegi kehal arme/lõikumisjälgi? Tunnen, et selle inimesega saab rääkida sellistel teemadel ja ta mõistab.
3. Kas suhtud enesevigastajatesse kuidagi teistmoodi? Ei.
4. Kui oled ise lõikuja, siis millist suhtumist oled kohanud? Ema ja arsti poolt "Näita oma arme ja haavu", sõbra poolt "Sa lõigud või" (selle peale vastasin, et testisin nuga kõigest).
Aga mis siis, kui sa ühel heal päeval ärkad üles ning avastad, et terve viimane aasta on olnud uni?

2. Kuidas reageerid, kui näed kellegi kehal arme/lõikumisjälgi? Ma ausaltöeldes tavaliselt vaatangi inimese käsi.. Kontrolli mõttes. Aga kui näen, siis käitun nii, nagu ikka. Ei ole mingit kindlat reageeringut.
3. Kas suhtud enesevigastajatesse kuidagi teistmoodi? Ei.
4. Kui oled ise lõikuja, siis millist suhtumist oled kohanud? Igasugust. Mõned klassiõed on naernud selle üle, ise olin ühe klassiõe pärast pisarates kunagi (tõesti tahtsin, et ta lõpetaks). Kasuema on "issand jumal" öelnud, vanaema on shoki saanud... Ja vahepeal ma leian inimesi lihtsalt jõllitamas, aga see on okei. Ma olen harjunud juba. Päris palju solvanguid on ka olnud.
"My heart is just too dark to care,
I Can't destroy what isn't there"

behee kirjutas:1. Kas käiksid isikuga, kes on tegelenud enesevigastamisega?
2. Kuidas reageerid, kui näed kellegi kehal arme/lõikumisjälgi?
3. Kas suhtud enesevigastajatesse kuidagi teistmoodi?
4. Kui oled ise lõikuja, siis millist suhtumist oled kohanud?

Olen käinud isikutega, kelle nahk oli nagu hakkliha. Tegelikult käin praegugi ühega, kellel käe sees sentimeetrised augud sigarettidest. Paranenud augud, kusjuures.
Mis seal ikka reageerida, tavaline asi. Lastekodus ja psühhiaatriahaiglas pigem norm. Koolis jah ilmselt mitte, või lihtsalt mujal normaalsete inimeste seas.
Ei suhtu. See on sama hea nagu küsida, kas raske lapsepõlvega isikud peaksid lähtuvalt oma lapsepõlvetraumadest saama ülikoolis rohkem stippi ja tegema koolis vähem kontrolltöid. Loomulikult mitte.
Mis suhtumist mina olen kohanud? Inimestel on suhteliselt savi, kuigi nad ikka vaatavad ja uurivad, aga keegi ei küsi. Heh. Mõtlevad vist, et valus teema. Psüh. haiglas küsitakse rohkem, aga seal on see ka nii tavaline, et oleks imelik mitte küsida.

1. Kas käiksid isikuga, kes on tegelenud enesevigastamisega? - Jah.
2. Kuidas reageerid, kui näed kellegi kehal arme/lõikumisjälgi? - Paneb mõtlema, milline on tema elu. Tihtipeale leian, et meis on midagi ühist ja sooviksin temaga juttu ajada.
3. Kas suhtud enesevigastajatesse kuidagi teistmoodi? - Ei suhtu kuidagi eriliselt. Kuna olen ise sarnane, siis juba alateadlikult väldin kõiksugu asju, mille ütlemine võiks mingil moel riivata või puudutada enesevigastajaid.
4. Kui oled ise lõikuja, siis millist suhtumist oled kohanud? - Õde on pere hulgast ainus, kes mõni aasta tagasi teada sai ning tema ei saanud sellest aru, leidis vaid, et "issand jumal, miks" vms. Hiljem pole kumbki seda teemat tõstatanud. Paljud sõbrad-tuttavad on võtnud seda lihtsalt kui osa minust. On olnud neid, kellel on kahju, kes on aidata püüdnud, kuid ka neid, keda on üsna ükskõikseks jätnud.

behee kirjutas:1. Kas käiksid isikuga, kes on tegelenud enesevigastamisega?
2. Kuidas reageerid, kui näed kellegi kehal arme/lõikumisjälgi?
3. Kas suhtud enesevigastajatesse kuidagi teistmoodi?
4. Kui oled ise lõikuja, siis millist suhtumist oled kohanud?

1. Olen hetkel suhtes isikuga, kelle käed on korralikult läbi hakitud, ka on ta end sigaretiga põletanud.
2. Ega ma vist kuidagi ei reageerigi.
3. Ei
4. Enamus ei tee välja, paljud on nalja heitnud, mis mind ennast ei häirigi, pigem lõhub barjääre minu ja tolle inimese vahel.

2. Kuidas reageerid, kui näed kellegi kehal arme/lõikumisjälgi? Küsin mis juhtus ja kas saan aidata? Paanikasse ei satu.
3. Kas suhtud enesevigastajatesse kuidagi teistmoodi? Mõnes mõttes ikka. Ma ei saa seda ignoreerida. Sesmõttes, et ma halvasti ei hakka neist mõtlema.
4. Kui oled ise lõikuja, siis millist suhtumist oled kohanud? Lõikusin kunagi, aga suutsin jälgi varjata.
Sõber on see, kes sulle südamesse ei situ, kui oled selja pööranud.

1. Kas käiksid isikuga, kes on tegelenud enesevigastamisega? Jah/olen ka hetkel koos sellise inimesega
2. Kuidas reageerid, kui näed kellegi kehal arme/lõikumisjälgi? suva
3. Kas suhtud enesevigastajatesse kuidagi teistmoodi? Ei
4. Kui oled ise lõikuja, siis millist suhtumist oled kohanud? Ei ole (enam), kuid olen varem kohanud erinevat suhtumist ja siin on ebameeldiv ja meeldiv minu jaoks vastupidised mõisted. Ma pole kunagi enesevigastamist mingiks suureks teemaks pidanud, seega kõik haletsejad, "oi mul on nii kahju" ja "oi kuidas ma mõistan sind me oleme niiiiii sarnased" on mind oksele ajanud. Hästi olen tundud end inimeste seas, kes viskasid asja üle nalja, sest tegin seda ka ise või tulid niisama mingit debiilset juttu ajama ja "mõnitama", sest sain neile täiega ära panna hahahah. Seega see nn kiusamine vaibus pääris kiirelt ja kellelgi polnud enam midagi öelda, vähemalt midagi uut mitte.
muru

Have you ever walked into what seemed
to be somebody else's dream?

http://reaalnehipiman.blogspot.com
Vasta

Mine “Enesetapp”