Kuidas teha? (Depressioon)

Tere,

Olen ilmselt juba liiga vana selle foorumi jaoks, aga tundub, et siin on palju inimesi kellelt abi saada.
Nimelt olen ma sügavas depressioonis ja kuidagi enam aidata ennast ei oska. Pidevalt enesetapu mõtted ja kuskil käia ega midagi ei taha.
Olen käinud nii psühholoogi kui ka psühhiaatri juures ja saanud omale ravimid peale. Siiski ei saa ma sellest üksi välja.
Mõtlen, et veel üks võimalus on minna hullumajja, kui nad seal ka mind ei suuda adekvaatseks teha, siis ei ole enam midagi teha.
Hetkel siis joon veini ja mõtlen võtta diazepami peale terve hunniku. Kui kiirabi mu ära viib, siis ilmselt hullumajja.
Samas ma ei tea, kas ma kindlalt tahan ennast ära tappa või mitte. Kahju on teistest, kes maha jäävad. On võimalus, et ärkan sellest lihtsalt ise üles ja on räme pohmakas lihtsalt, teine variant et keegi ei leia mind ja olengi surnud.
Ehk siis, mida soovitate?

Re: Kuidas teha?

Tere

Igatahes on õige nende mõtetega pöörduda kuskile ja abi saada. Kas Sa oled oma arstiga ausalt rääkinud ja andnud tagasisidet mõtetest?
Nagu iga muu haigusega, on ka depressiooniga oluline pöörduda uuesti ja uuesti arsti juurde, kui tundub, et ravi ei mõju või ei anna tulemust.

Tood ise välja võimalust kiirabiga haiglasse minna. Mõtte see haiglasse jõudmise osa on õige. Võid ka kiirabiga minna, kuid selleks ei pea alkoholi ja tablettidega liialdama. Ka tugevad enesetapumõtted või enda vigastamise soov on aluseks, et omale kiirabi kutsuda. Helista 112 ja palu abi.

Seega minu soovitus oleks ikkagi suhelda oma psühhiaatriga. Anna tagasisidet ja infot oma olukorrast.

Kui soovid muus keskkonnas vaimse tervise eksperdiga rääkida, võid kirjutada siia: http://peaasi.ee/kysi-noustajalt/

Jõudu, kannatlikkust ja järjepidevust raviga!
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Re: Kuidas teha? (Depressioon)

Kas saad oma psühhiaatriga saad jooksvalt suhelda? Saad talle juba varem öelda, et väga raske on olla?

Kas Sa siia oleksid valmis kirjutama: http://peaasi.ee/kysi-noustajalt/ ?
Sealt saaks Sulle justtäpselt vaimse tervise osas teadjamad inimesed spetsiifilisemalt tuge pakkuda.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

"Kolme päeva jooksul" on seal minuarust kirjas.

Kui Sa tunned, et abi on vaja nüüd ja kohe, siis kutsu palun kiirabi, siis saad kohe täna veel psühhiaatri vastuvõtule.
― R.J. Palacio, Wonder

Reageerivad küll.

Oluline ei olegi niivõrd see, kas end tappa tahad vaid kas oled valmis endale viga tegema. (Ka tablettide ja alkoholiga liialdamine on viga tegemine)
See juba väärib reageerimist.

Kui kuskil suuremas linnas oled, võid tõesti ka ise erakorralisse vastuvõttu jalutada.
― R.J. Palacio, Wonder

Siis käid kainestusmajas ära ning pärast seda lähed hommikul sinna psühhiaatri juurde või viivad suisa ise Sind sinna. Igatahes saad abi kiiremini kui 3 päeva pärast või ka kuu aja pärast, mis need teised abi saamise võimalused on.
― R.J. Palacio, Wonder

Helista 112 ja ütle, et tahad minna randa tablette sööma ja alkoholi tarbima.

Kui oled siin nagunii valmis mängima oma tervise ja eluga, siis mis vahet sel on, kas nad ütlevad ära või mitte. Vähemalt oled proovinud.
― R.J. Palacio, Wonder

Kirjelda oma olukorda nii nagu meilegi. Kui kirjeldada ebamääraselt, et "tahaks ennast ära tappa, elu tundub mõttetu", mis on täiesti tavaline depressiooni tunnus, siis nad ei võtagi selle peale kohe vastu. Peadki ära selgitama, mis olukord sul praegusel hetkel täpselt on. Psühhiaatriahaiglas ei ole ka piiramatult kohti ja nad ei saagi igaüht kohe vastu võtta.

Sa oled siin päris palju vaielnud ja vabandusi toonud, miks midagi teha ei saa. Mis see loogiline samm nüüd sinu arust on, mida teha? Mida sa SAAD teha enda aitamiseks?

No diazepamiga end suht raske ära tappa, googeldasin et LD50 rottidel on 1,2 grammi kg kohta, inimene vast vastupidavam. Googledasin et tabletis üle 20mg väga pole, pakis mingi paarkend tabletti vast. Alkohol nii suurt koosmõju ka ei avalda vast. Seega tõenäoliselt ei juhtu midagi, äkki hoopis jääd täis peaga magama ja varastatakse paljaks lol. Igaks juhuks helista kiirabisse aga ütle et kogemata võtsid, pole vaja jamada sellega. Teinekord ole targem. Äkki nsm teed nalja siin, see võimalus ka.
Vasta

Mine “Enesetapp”