Kiindumine

Mu mure seisneb selles, et ma kiindun igasse noormehesse, kes mulle tähelepanu pöörab, sest neid ei ole just palju. Ja see tähelepanu on tavaliselt minimaalne ja (arvatavasti) absoluutselt ilma igasuguse tagamõtteta, aga mina võtan seda kõike väga tõsiselt, mõtlen üle ja kiindun. Tavaliselt öeldakse, et selline käitumine on omane madala enesehinnanguga inimestele. Ausaltöeldes ongi mul vist madal enesehinnang, aga samal ajal olen väga eneseteadlik (ma isegi ei tea kas see kõlab loogilisena). Ma lihtsalt ei tea, kuidas mul see enesehinnang suhete vallas peaks tõusma, kui vastassugupool ei tundu üldse tahtvat minuga tegemist teha ning kuigi olen juba täisealine, ei ole mul isegi poistest sõpru, tõenäoliselt seepärast, et ei suuda end nende seltskonnas vabalt tunda (justnimelt selle kiindumise tõttu ma arvan)
Juhtum, mis mind enda olukorda teadvustama pani oli järgmine. Paar aastat tagasi suhtlesin koolis ühe noormehega, kes oli mu vastu väga kena jne aga samas selline käitumine on tema tavaolek mulle tundub, igale tüdrukule külje alla pugeda. Aga kuna ta mulle vahetevahel tähelepanu pööras, siis ma tundsin ennast veidikenegi erilisena, aga ma ei keskendunud väga sellele “tundele”. Poiss vahetas kooli. Mul ei olnud temaga üle aasta absoluutselt mingit kokkupuudet, unustasin ta peaaegu ära, aga siis ta kirjutas mulle järsku ühe konkreetse asja pärast ja mainis niimuuseas, et võiks ikkagi kunagi trehvata jne. Aga noh, vestlus vajus ära ja tõenäoliselt ei räägi me jälle enam aasta otsa. Aga minule tuli ta jälle meelde, sest kirjutas mulle armsaid asju. Aga neid ei saa vist väga tõsiselt võtta, sest nagu varem mainisin, talle ongi selline käitumine omane, pealegi on vist isegi suhtes.
Mina aga vist mõtlen jälle liiga kaugele ja no ei saa teda enam peast välja. Oli vaja siis see vana asi uuesti üles kaevata...

Re: Kiindumine

Et madalast enesehinnangust lahti saada/seda vähendada võiksid:
1) leida omale mõni tegevus, milles sa hea oled, leida omale hobi.
Nt võibolla oled hea joonistamises, hea mäluga, hea luuletuste/kirjandite kirjutamises, spordis vms. Siis ikka leidub inimesi, kes kiidavad su saavutusi, nt pereliikmed, sõbrad ja see kiitmine aitab tõsta enesehinnangut.
2) julge erineda teistest.
Nt mõned sellised, et kui ühel nike tossud, peavad kõigil olema.
3) vaata ennast iga päev peeglisse ja ütle enda kohta mõni hea ütlus. Näiteks ütle endale, et kui ilusad silmad, juuksed, keha vms on.
4) proovi endasse rohkem uskuda, hea eneseusuga võib nii mõndagi saavutada.
5) julge üksi ringi käia. Se kui nt käid üksi kinos, poes, see ei tähenda, et sa mingi imelik oled. Alati ei pea kambaga/sõbraga ringi käima.
💚💜💚💜

mery17 kirjutas:
29 Dets 2018, 10:48
Et madalast enesehinnangust lahti saada/seda vähendada võiksid:
1) leida omale mõni tegevus, milles sa hea oled, leida omale hobi.
Nt võibolla oled hea joonistamises, hea mäluga, hea luuletuste/kirjandite kirjutamises, spordis vms. Siis ikka leidub inimesi, kes kiidavad su saavutusi, nt pereliikmed, sõbrad ja see kiitmine aitab tõsta enesehinnangut.
2) julge erineda teistest.
Nt mõned sellised, et kui ühel nike tossud, peavad kõigil olema.
3) vaata ennast iga päev peeglisse ja ütle enda kohta mõni hea ütlus. Näiteks ütle endale, et kui ilusad silmad, juuksed, keha vms on.
4) proovi endasse rohkem uskuda, hea eneseusuga võib nii mõndagi saavutada.
5) julge üksi ringi käia. Se kui nt käid üksi kinos, poes, see ei tähenda, et sa mingi imelik oled. Alati ei pea kambaga/sõbraga ringi käima.
Tead, üksinda ringi käimisega mul ausaltöeldes probleeme pole, olen üks nendest kes tõesti oskab iseenda seltskonda nautida.
Hobidega on selline lugu, et üks pikaajaline huvi sai mitmetel põhjustel lõpu ja pärast seda oli mul enesehinnanguga tõsiseid probleeme, tundsin ennast väärtusetuna. Õnneks olen leidnud uued meelistegevused ja olukord tõesti paraneb, aga see on ilmselgeks tõestuseks, mida huviala enesekindlusega teha võib.
Erinemisega on kah see, et ma ei ole kunagi olnud selline “mainstream” isiksus, aga vahepeal on massist erinemiseks vaja ikka ekstra julgust ja mul seda väga pole. Aga töötan selle kallal, aitäh! :)
(Ps, selle peeglisse vaatamisega tegelen reaalselt juba igapäevaselt, usun et see peaks alateadvusele mõjuma :))

Ma tegin ka kunagi seda peeglisse vaatamist. Igapäev vaatasin. Tulemuseks tõusin ära. Võib ka nii minna. Kas just peeglisse vahtimise pärast...
Kindlasti proovi seda.
Tulemuseks armastad end sellisena nagu sa oled. Armastad ja muudad end kui vaja.

Muideks minu arust on kõik naisoost isikud omamoodi ilusad kui nad vaid ise ka nii mõtleks ja ei ajaks taga kellegi teise ilu.

Re: 12-14 aastased tüdrukud leoge!

Poiss laps 13 kirjutas:
30 Dets 2018, 23:23
Tere! Olen 13 aastane poiss. 163cm pikk. Tegelen jalgpalliga. Keskmiseltpinad bruunid juuksed. Otsin 12-14 aastast tüdrukut kellega juttu räõkida ja äkki areneb ka midagsi siis on ka tore. Tüdruk võiks olla 150-165 cm pikk. Ja lihtsalt ma otsin tüdrukut kellega rääkida, sest koolis klassiõed ei vaata poisse vist. Kirjutage mulle privasse.
kuule mine tinderisse v midagi
kõik on sodi
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid. Poiss ja Tüdruk”