Lahkuminekuga seotud probleemid

Tere!
Mul oli paar kuud tagasi tüdruk, kes tähendas mulle tervet mu elu. Me olime suhtes põhimõtteliselt 2 aastat. Selle ajaga suutis ta mind petta, mulle valetada jms. Olenemata sellest ma armastasin teda väga. See oli mu esimene armastus ja see rikuti koos minuga. Ma ei ole enam üldse selline nagu ma aasta tagasi olin(Hooliv, järelkäiv, südamlik jms.). Algul kui ma ta maha jätsin siis mul oli suhteliselt ükskõik kuna ma sain aru mis ta oli teinud(Ignoreeris mind ja ei tahtnud minuga enam kokku saada). Siis need 2 nädalakest läksid mööda ja ma hakkasin kahetsema olenemata sellest mida ta mulle teinud oli. Nii siis hakkasin ma suitsetama ja mul oli kõigest ükskõik. Ma nutsin väga väga palju. Siiamaani nutan(sellest on 2 kuud möödas). Ma ei saa teiste tüdrukutega üldse läbi sp. et ma olen nii kurb koguaeg. Ma ei usalda enam mitte ühtegi tüdrukut. Tahaksin väga sellest olekust lahti saada. Kõik läheb aina hullemaks. Iga öö nutan aina rohkem. Magada ma ei saa üldse.

Mida ma peaksin ettevõtma?
Olen 17 ja poiss.

Re: Lahkuminekuga seotud probleemid

Tere!

Arvan, et sul on vaja endale aega anda, et sellest kogemusest üle saada. Ei olegi vaja kohe vastassooga suhtlema hakata, uue suhte peale mõelda jne.

Enda hävitamisest (suitsetamine jm) ei ole küll mingit abi, nii pikendad vaid seda valu ja ebameeldivat perioodi. Tavaliselt aitab sellistes olukordades natuke ja tasapisi see, kui ei jäta endale liiga palju aega selle valu üle mõtlemiseks ja nutmiseks. Jah, ka selleks peab aega olema, aga mitte üleliia palju, sest liigse mõtlemisega võib end veel sügavamale viia. Soovitan pigem enda aeg igasuguste tegevustega ära täita, et ei jääks võimalust nii palju üle mõelda. Hakka mingit trenni tegema (sellest on igal juhul ka su enesetundele kasu!! Küll mitte ehk esimesest liigutamiskorrast, aga paari nädala pärast peaksid juba mõju tundma küll), keskendu koolile, suhtle sõprade-tuttavatega, veeda nendega koos aega. Käi kinos või mõnel üritusel, looduses, rattaga sõitmas jne, kui võimalust on.

Ära pane endale silte külge, et sa pole enam hooliv jne. Oled ikka, aga on loomulik, et haigetsaamine muudab mõneks ajaks sind ettevaatlikuks ja ei taha sellist hoolivust ja südamlikkust välja näidata. Ei peagi.

Suhte lõppemisele võibki järgneda selline leinaperiood. Olen päris kindel, et kui see kõige raskem periood läbi on, saad ka ise aru, et see, et selline suhe lõppes, on ainult hea. Hea on ka see, et see lõppes juba nüüd, mitte ei veninud edasi ja kulutanud mõlema aega, kui tegelikult see suhe kummagi jaoks täisväärtuslik ei ole. Seda on praegu raske mõista, aga hiljem kindlasti võimalik. See, et lõpus läks halvasti, ei tähenda, et te alguses ei sobinud ja alguses poleks hea olnud. Kindlasti oli. Elus on paljud asjad aga sellised, et võimatu on täpselt ette teada, kuidas läheb. Suhte jooksul võibki välja tulla, et teil on erinevad soovid, kasvate-arenete eri suunas, tahate erinevaid asju avastada jne. Kui tulevad välja suured erinevused, on õige hetk suhe lõpetada, enne kui tekib kinnisidee teist inimest muutma hakata, sest selleks pole kellelgi õigust.

Edu sulle! Mõne kuu pärast peaks juba veidi lihtsam olema. Eks võid mõne aja pärast ka siin teada anda, kuidas sul läheb.

Re: Lahkuminekuga seotud probleemid

Siin on eelnevalt kõik väga hästi ära öeldud. 2 kuud on selline keskmine ülesaamis periood. Ja nii kaua lähebki aina hullemaks kuni enam hullemaks minna ei saa. Sul saab jõud otsa. Ja kui oled seal põhjas ära olnud siis tuleb jõud tagasi ja sa hakkad nägema asju jälle selgemalt ja näed ka seda suhet mis teil oli selgemalt. Et mitte sellest suhtest jätta negatiivset mälestust siis mõtle mida kasulikku see suhe sulle õpetas või tõi.
Ja ma ei tea kui paljudel see nii on, aga tõeliselt üle saadakse kui saabub järgmine inimene. Siis pole eelmisel enam sellist tähendust, mis sind kurvaks teeks.
Suitsetamine jätta ennem maha kui hilja. Ilma on parem olla.
Kõik suhted muudavad/kasvatavad meid teistsuguseks. Aga iseloomu jooned mis on inimesel sügaval sees need niisama ei muutu/ära ära ei kao.

Jõudu ja jaksu sulle. Ja veeda meesoost sõpradega aega ja tee mehelikke asju.
If it doesn't feel right, it probably isn't.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid. Poiss ja Tüdruk”