Minu mure

Tere kõigile!

Ma ei tea kas see on õige teema kuhu postitada aga mis seal ikka...
Alustan sellest et olen oma poisiga üle 2 aasta koos olnud ja aasta koos elanud.Mina 19 ja tema 20.
Ta töötab,ja ma väga hindan seda et raha koju toob,annab palga alati minu kätte,ja ostab lilli jne.
Ma armastan teda.
Kuid tal on probleem just nimelt alkoholiga.
Kui ta on purjus,ta ei saa midagi aru,käitub nagu metslane.Ei austa mind ja teeb mis tahab,kui jooma kukkub siis terve nädalavahetus.
Ideaalsest mehest sai koletis..
Nii palju oleme temaga sellest rääkinud,ta ûtleb et püüab parandada ennast ja vahepeal tal see õnnestub kuid mitte max 2 nädalat,sest tuleb tal mingi tahtmine ja algab see õudus pihta.
Ma ei taha talle halba,ma tahan et tal kõik hea oleks,aga see alkohol lihtsalt ei sobi talle,aga ta vist ikka seda ei mõista.Ma ei tea mida teha,kannatada ei jaksa enam,maha jätmist kaalun aga see nii raske,sest temaga on nii hea kui ta kaine on,perfektne lihtsalt..
Kui rääkisin temaga et ma ei jaksa enam,et peame vist lahku minema,siis ta hakkab nutma.Ootaksin teilt soovitusi või arvamusi,kainena ideaalmees ja purjuspäi õudusunenägu....

Päikest ja murevaba suve! :)

Re: Minu mure

127.0.0.1 kirjutas:Alkoholism on suht karm probleem. Kui te sellega kohe ei tegele siis läheb see asi vaid hullemaks. Alkohoolik võib sulle maad ja ilmad kokku lubada aga ta teeb seda ainult sinu rahastamiseks. Reaalsete sammudeni jõudmiseks on sellised inimesed sageli liiga nõrgad.
Rääkimine on esimene samm. Kui omavahel rääkimisest kasu ei ole siis tuleks arste proovida. Kui ka see ei aita siis lihtsalt põgene sellest suhtest. Austa ennast ja ära ole tema kaine ideaali küljes kinni..
iga sõltlane võib maad ja ilmad kokku lubada :D

Tere jälle!

Ta on rääkinud,et kui ta joob siis on tal olemas enesekindlus,olen seda tähele pannud.Kainena ta seda nii palju ei ole,ta vahest ei julge oma arvamust avaldada,sest ütles et kardab,et nii või naa mõistetakse see hukka.Mina pole kunagi tema arvamusi hukka mõistnud.Tal see probleem juba lapsepõlvest,peres oli palju lapsi,tema kõige noorem.Peaaegu kõikidel tema vendadel on alkoholiga probleemid.
Praegu on ta nädal kaine olnud,kuna andsin talle viimase võimaluse :(
Ta joob siis kui tal midagi välja ei tule või hakkama ei saa,langeb kohe masekasse.Ja kui on mingi tähtpäev siis ei oska ta piiri pidada.

Alkohol teatud määral annabki enesekindlust ja see ei ole probleem.
Probleem tekib siis, kui alkohol on ainuke, mis enesekindlust annab. Ma oletan, et selles probleem ongi.
Absoluutselt mitte mingisugust halvakspanu mõeldes mõtlen, et ideaalne olukord oleks see, kui keegi tema lähedastest aitaks teda. Lihtsalt kinnistades talle, et ta on õigel rajal. No way, et keegi saaks lihtsalt mõne sõnaga teise alkoholismist välja tuua... aga saaks olla talle toeks. Ilma kriitikata. Lihtsalt toetades ja paluda vastastikku tuge.
Ja siis kohe psühholoogi või psühhiaatri juurde või kasvõi perearsti juurde. Sest lisaks emotsionaalsele toele on ravi ka vaja. Ja arstid aitavad. On see siis psühhiaatri poolt kirjutatud ravimikuur või terapeudi teraapia või psühhoterapeudi teraapiaseanss aga tuge on vaja...

Tere kõigile!

Ma ei tea,ehk tüütan siin oma murega mille olen ise endale tekitanud.
Kuni eilseni oli kõik hästi poisiga kuni ta vend teda jooma kutsus.Kella neljani oli tööl ja siis läksid kuhugile jooma.Minult küsis oma palka tagasi ja solvas mind sõnadega.Lãksin oma ema juurde ja siis helistas ja sõimas,et ma talle kodu ukse lahti teeks,et võtab oma asjad ja raha ning läheb ära kui ma ust lahti ei tee(ema elab õismäel aga minu kodu on lasnas) lööb ta ukse maha.Võtsin ennast kokku ja ütlesin et ei tule ja ei tee ust lahti,et õppigu mind austama.Siis helistab ta uuesti poole tunni pärast,et tal kûlm ja armastab ning tahan et ma koju tuleks ning ukse lahti teeks.Ûtlesin EI.
Nûüd muretsen,et äkki tal külm ja juhtub midagi(koridoris peaks soe olema) õues vast ära ei külmu?
Kas ma tegin õieti?
Palun ärge môistke mind hukka,armastan teda väga,tahan et tal tuleks normaalne elu,ma ei taha et ta põhja läheks,tean,et joodik ei muutu jne,aga mingi lahendus peaks olema...hommikul plaanis minna koju,ärevus sees...

Alguses oli ta kohe nõus minema ja siis hakkas vastu punnima,et ikka ei pea minema,et on tugev ja saab sellest üle.Mõnikord on tõesti seda motivatsiooni näha aga see kukkib kolinal kui tuleb tal isu peale reede õhtuti või kui keegi teda kutsub,hetkel sõidangi koju...

Sõltlastega on see probleem, et nende sõltuvuse vähendamiseks tuleb neid pidevalt tegevuses hoida. Samuti täielik keeld ei pruugi igaühele mõjuda.
Mida varem tegutsema hakata, seda kiiremini saab sõltuvusest läbi. Siinkohal näib, et ta alkoholismi põhjustab miski psüühiline põhjus. (olen sama olukorda lähedalt näinud....liigagi). Seetõttu soovitan tõesti otsida esialgu abi alkoholismiga tegelevatest asutustest.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid. Poiss ja Tüdruk”