Mida teha oma suhtega?

Kõlab väga lollilt, et ma sellises asjas pean nõu küsima, kuid ma ei oska ka mujalt abi leida. Olen olnud oma kutiga suhtes 2 aastat. Õigemini me loeme kaheks aastaks seda kuigi ta jättis mu vahepeal teise naise pärast maha. Nüüdseks on meil enam-vähem kõik hästi, aga mind piinavad armukadedushood. Iga kord kui näen teda kellegiga messengeris musisid või südameid saatmas, siis lähen närvi (ei näita välja). Ma olen rääkinud sellest temaga, kuid musimärkide jms koha pealt ta ütles et ta ei lõpeta teistele tüdrukutele nende saatmist kuna tema jaoks ei tähenda see miskit. Ma ei talu kui ta teiste tüdrukutega väga lähedaselt suhtleb kuna ma kardan. Kardan jälle, et tal tekivad kellegi teise vastu tunded ja mina olen täiesti mustas augus jälle kui ta mu maha peaks jätma...Ma ei saa tal juära keelata teistega suhtlemise, aga mida teha, et ma poleks nii armukade? Ma pean leppima, et ta teistega selline on kuna tema end ei muuda ja muud üle ei jää. Olen mõelnud lahkumineku peale, aga seda ainult selle jaoks, et ma ei peaks enam kannatama armukadeduse käes. Täna hommikul suutsin ka endast välja minna kui ta oli visanud musimärke tšikile, kelle pärast mu maha jättis. (Btw aga ta pole kunagi otseselt mind petnud)
Mida teha? Palun äkki keegi oskab miskit kosta.
Aa ja head uud aastat ka teile kõigile siin!

Re: Mida teha oma suhtega?

Ma ei taha midagi halba öelda, aga kui keegi peaks mind "maha jätma", siis ma ei võtaks teda mingil moel tagasi. Kui tahad ära minna, siis mine, aga mingit tagasitulemist ja halamist ma ei kannata. Ära lase endale endale niimoodi peale istuda. See ei ole normaalne. Saada see vend kadakas*, mitte enda omasse muidugi.

Ma nii üheselt ei võtaks neid asju, inimene pole kohe sündides valmis tark, paratamatult käib põhiline õppimine ikka elukogemusest. Päris palju rumalaid otsuseid võidakse just kogemuse puudusest ja emotsioonide pealt teha (nt pikas suhtes armumine kellessegi teise, mis on normaalne asi, ja sealt siis naiivne usk, et uus on alati parem, ning armumise peale kohe minema tormata), hiljem järele mõeldes. Pole inimest, kes ei teeks vigu, see pole ei võimalik ega vajalik. Vigu tehakse ka suhetes, see ei ole mingi erandvaldkond, et seal saab ja peab olema täiuslik. Eks see pigem ka erandlik olukord ole, kus tõesti ei oska hinnata, mis endal on ja et see on just see õige, enne kui eriti suur nn viga läbi tehtud saab, aga juhin tähelepanu sellele, et kõike ei peaks alati nii läbimõtlemata mustvalgelt võtma, vaid muuhulgas ikka ka konkreetset inimest, suhet ja hetkeolukorda arvestama. Edu!

Ma isegi ei tea, kas saan teda usaldada. Nagu ma ütlesin, siis ta ei ole mind kunagi petnud ja ta ei teeks ka seda. Oleme sellest rääkinud ja ta ei teeks nii, ennem lõpetaks meie suhte. See maha jätmise teema oli valus, kuid tagasi võtsin ta suurest armastusest ning nägin, et ta tõesti tahtis ning selle teise tšikiga poleks midagi saanud ollagi. Nagu ta väitis, oli suures segaduses too hetk. Aga sellepärast, et ma ei tea kui palju saan teda usaldada, vot sellepärast ei salli ma kui ta suhtleb väga lähedaselt teiste tüdrukutega. Mu elu sõltub hetkel VÄGA palju temast kuna kui ma tema juurest ära läheks, ei oleks mul reaalselt mitte kuhugi minna ehk mul ei oleks kodu. See teeb asja veelgi raskemaks. Ma ei jaksa vihastada ta peale iga kord, kuid ma ei saa teda muuta. Ja ei oska ka ennast. Ma tõesti armastan teda ja tunded peaksid vastastikkused olema. Aga mille pärast ta peab tegema nii, kuigi teab, et see teeb haiget? :(
Ühesõnaga ma ei teagi, mis abi ma praegu siit loodan, aga võib-olla tänu vastanutele suudan millestki siiski aru saada. Aitäh teile, kes te juba vastasite.

Ilma usalduseta pole ka suhet. Mõistan mida sa tunned, sest ega mulle ka ei meeldiks kui keegi lampi saadab musisid ja südameid, minumeelest see pole ok ja kui need midagi ei tähenda siis pole neid ka vaja saata. Suhtes on vaja ühte-mõistmist, teineteisega arvestamist ja vähim mida tema teha saab olekski lõpetada selline käitumine. Proovi rääkida sellel teemal ja kui tulemust pole siis mine eluganedasi. Muidugi see kõik on minu arvamus ainult.

Mina näiteks ei saa aru, mis talle raskust pakub nende musimärkide osas. On raske siis see saatmata jätta? Eesti kultuuris sõbrad üksteisele musi ei tee, pigem ainult vanemat sorti inimesed kokku saades. Ja musi iseenesest on ju asi, mida harrastatakse suhtes, eksole.
Teil soovitaksin veel kord maha istuda (kuigi olen aru saanud et oled oma meelt avaldanud päris palju?). Sa kindlasti ise tead ka, et mingi hetk see pomm plahvatab. Ärge tiksuge niimoodi, et sina enamus ajast oma pahameelt üritad maha suruda, ise seestpoolt põlemas. Tee talle selgeks musimärgi tähendus (millest ta ilmselgelt pole aru saanud), enda väärtus ja kuidas sa end tunned kui ta hunniku teiste naissoost isikutega suhtleb (muide kas ta suhtleb sama palju meestega kui naistega?), ja sellega seoses et kas sa ei anna talle piisavalt tähelepanu et ta peab seda teistelt tüdrukutelt otsima?
Igastahes need on esimesed asjad, mis mulle pähe tulid kui oleksin samas olukorras. Minu enda kutt mingeid smileysid ei kasuta, vist õnneks :D

Ma olen üritanud sellest temaga rääkida, kuid siiani tulutult. Olen maininud, et see teeb haiget, kuid ta ütleb, et see on tühine asi ja pole vaja põdeda. Ma ei mõista ka, et miks ta ei lõpeta nende saatmist, seda enam et "tema jaoks ei ole neil sellist tähendust". Tähelepanu saab ta minult rohkem kui küll. Kuid äkki selles ka viga kuidagi? Ma ei tea miks eemalt ka veel otsib. Meessoost sõpradega suhtleb ka aga vähem. Ja nendega pole sellist musimusi juttu.. Oeh ma tõesti ei tea, kas üritan veel temaga rääkida ja kui ta keeldub, siis leian muu võimaluse, kus elada ning lõpetan temaga.. Võib-olla on teie jutus siin tõesti point olemas...

Minule selline asi ei meeldiks. Ma mõistan, et see tekitab armukadedust ja olen sarnases olukorras olnud. Muidugi sa võid mõelda, et kutt on ju sinuga, järelikult oled sina see, kelle ta välja valis ja ülejäänud lillekesed on niisama muusika. Samas on ju veel kolmas osapool ehk need teised tüdrukud - need musimärgid ja pidev suhtlus võivad suure tõenäosusega neile valesid signaale saata ja kes teab, mis nende peas toimub. Võib-olla tõesti ei tähenda see kõik su kutile midagi ja on normaalne, kuid ürita talle konkreetselt selgeks teha, et sinu jaoks see aktsepteeritav pole. Kuidas ta ise suhtuks, kui sina mõne teise tüübiga flirtivalt vms suhtleksid? Kui ta sind tõsiselt võtab, siis ilmselt ju ei meeldiks.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid. Poiss ja Tüdruk”