Re: armumisest saab armastus

#2
Ei, alati ei saa armumisest armastus. Mina arvan, et kohe ei saa tekkida armastus ja ei eksisteeri sellist asja nagu "armastus esimesest silmapilgust". Esimese asjana märkad sa inimese välimust, tema käitumist, olekut jne. Sellesse saab armuda. Aga inimest armastada saad sa siis, kui sa teda tõsiselt tundma õppinud oled, olete koos midagi läbi elanud ja teid ühendab miski, mis ei ühenda ei sind ega teda kellegi teisega. Ei räägi isiklikust kogemusest, sest minul pole veel ükski armumine armastuseks üle läinud, aga ma ei kujuta ette, kuidas saaks kedagi kohe armastada, kui sa ei tea temast midagi isiklikku ja teie vahel pole veel mingit sidet.

Re: armumisest saab armastus

#3
Alati ei saa armumisest armastus. Armumine on see, kui sa oled kellestki sisse võetud ja kõik on hästi ja lilleline. Armumine on selline algfaas, mis võib kergelt katki minna, kui olukord liiga keeruliseks muutub. Armastus on pikema aja jooksul tekkiv tunne, mille juures sa suudad aktsepteerida teist inimest ka tema vigadega ja oled valmis temaga probleeme ületama. Armastus on selline stabiilsem tunne.

See on vähemalt minu arvamus.
http://bloodymaddy.blogspot.com.ee/

Re: armumisest saab armastus

#4
http://www.lapsemure.ee/forum_est/viewt ... rt=0#p1133

Kattub suuresti sellega.
Armastus suhtluse algusest saab siiski olla, aga see tõesti ei teki ühe pilguga või ühe päevaga. Ka nädalaga on kahtlane. Kuu ajaga aga on see juba täitsa võimalik, kuid enamasti aetakse seda siiski segi veel armastusega. Enamus inimesi kipub saama armastuse ja armumise vahest aru alles siis, kui mõlemad satuvad kriisi olukorda mitu korda järjest või pikaajalisemas tunnete perioodis. Keeruline teema ja iga inimene tajub eraldi. Pole sellele küsimusele õiget ja valet.

Re: armumisest saab armastus

#5
Huvitav teemaalgatus. Tahtsin ammu vastata, nüüd jõudsin selle ammu avatud tabini.

Lause, et vihkan seda kui armumisest saab armastus - heh. Üsna ebaloogiline, seda isegi ei kommenteeriks. Armumine on tihti arutu, vahel lausa kinnisidee, armastus pigem vaba tunde jaoks kasutatav sõna. Seega, mis seal ikka vihata? Kahtlustan, et sellega võidi mõela lihtsalt suuremat armumist, suuremat kinnisideed, millest lahti lasta ei suuda.

Kas alati saab armumisest armastus? Muidugi mitte. Armuda võib ju ka lihtsalt niisama, lambist, nn esimesest silmapilgust, ilusatesse silmadesse jms, armastusega tähistatakse üldiselt sügavamat-mitmetasandilisemat tunnet. Samas pole ka põhjust nende mõistete täpsusega üle pingutada, sest täpsust polegi olemas.

Kas kohe ei saa olla armastus? Kui tunned, et on, siis saab. Eks võib ju kriteeriumeid loopida, aga ega keegi teine saagi paika panna, mis hetkel sina armastust tunned.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid. Poiss ja Tüdruk”