Ei oska enam kuidagi

Tere,
Olen otsustanud proovida siia foorumisse kirjutamist. Olen nüüdseks 15-aastane noormees. Võib-olla on see vale alateema, kuhu kirjutada, aga kuna viimastel aastatel olen ma suhelnud vastasugupoolega rohkem, siis tundub see igati loogiline. Probleem lühidalt oleks umbes midagi sellist, et mu peas valitseb segadus. Kas just mõne neiu pärast, aga kindlasti segab see suhtlemist teiste inimestega. Hiljuti käisin klassiõega kinos, algul oli tunne valdavalt hea. Hiljem aga kodus hakkasin seda tegu kahetsema ning olin depressioonis. (Mul on seda varemgi olnud, pea 2 aastat.) Igatahes, ma ei teagi enam mida teha, sest ma olen proovinud psühholoogidega rääkida, nendest pole aga eriti abi olnud. Ning jah, ma olen andnud aega, iga psühholoogiga vähemalt 4 korda kokku saanud.

Re: Ei oska enam kuidagi

Mida need psühholoogid aiavad kui sa ise ennast ei aita? Vähemalt seda järeldan ma Sinu jutust. Muuda oma mõttemaailma ja tee endaga tööd, psühholoog ei tee sinu ajusi korda vaid aitab sellele kaasa, et sul lihtsam oleks. Proovi leida alternatiiv mille peale rohkem mõelda kui mutid. Ja pealegi ela endale, tee mida tahad jne. Edu sulle :)

Hmm, ehk see sellepärast, et tegu on sügavama probleemiga, millele ei piisa 4 seansist. Siiski, kuna hetkel oled pigem seal peaga vastu seina jooksnud, tasuks ehk nati oodata enne uue käigu ette võtmist.
Siiski, saatsin kirja. Ka siin küsin, milles seisneb see kahetsus?
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Junn7 kirjutas:Mida need psühholoogid aiavad kui sa ise ennast ei aita? Vähemalt seda järeldan ma Sinu jutust. Muuda oma mõttemaailma ja tee endaga tööd, psühholoog ei tee sinu ajusi korda vaid aitab sellele kaasa, et sul lihtsam oleks. Proovi leida alternatiiv mille peale rohkem mõelda kui mutid. Ja pealegi ela endale, tee mida tahad jne. Edu sulle :)
Ei ei, sa ei mõista tegelikult eriti. Ausalt öeldes ei mõista minagi. Mul pole seda "Kui naist pole, on elu läbi" suhtumist. Ma saan suurepäraselt üksi hakkama. Aga on lihtsalt tunne, et peas oleks midagi sassi. Võimalik, et see tuleb ka kodust, kuna mul ei ole eriti tore perekond. Ning üldiselt olen ma sellises "väljaheidetu" staatuses koolis. Olukord pole küll kõige hullem, ma näen veel võimalust see pask üle elada, aga lihtsalt tunnen segadust. Psühholoog tõesti ei saa suurt aidata, aga viimati nagu mingit tolku oli, sest nädal aega oli tuju maailmatipus ning tunne oli selline, nagu ma oleks mõne uue maailmaosa omale vallutanud.

Teadmiseks siis kõigile vahepeal, et abi pole eriti olnud. Osaliselt ka minu süü, sest ma ei suuda täielikult aus olla psühholoogiga, aga alati peale seda kui ruumist väljun, tunnen ennast üpris halvasti. Ja ega muugi pole võrreldes varasemaga muutunud. Mõttetu on öelda seda "Tee mis tahad ja ära põe" värki, sest mul pole tegevusi, mida ma naudiksin. Ja suhteliselt raske on mingit uut hobi ka valida, sest mul pole mingit püsivust. Imestan isegi, et kuidas ma küll elus peaksin hakkama saama, kui ma ei suuda ennast sundida midagi tegema. Kui isegi valin mingi tegevuse välja, siis suht tüüpiline on, et algul satun vaimustusse, tegelen tohutult palju sellega, ning mõned nädalad hiljem olen juba mõne muu tegevuse peal. Ja siis kunagi tulen ringiga selle juurde tagasi, mida kunagi varem alustasin.

Tead aga ma arvaks, et ära karda ka seda tegevuste vahetumist. Ehk ongi Sul vaja veidi katsetada erinevaid võimalikke hobisid, et leida see õige, mis just Sinule sobib.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Bucerus kirjutas:Tead aga ma arvaks, et ära karda ka seda tegevuste vahetumist. Ehk ongi Sul vaja veidi katsetada erinevaid võimalikke hobisid, et leida see õige, mis just Sinule sobib.
Ega ma niisama ei katsetagi, muidu poleks probleem. Aga ma liigun pidevalt ühe tegevuse juurest teise juurde, jättes niimoodi endale halva tunde, kuna ei täitnud kohustusi ja lootusi mis endale seadsin.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid. Poiss ja Tüdruk”