Valed tunded suhtes

Tere!
Olen oma kutiga 3a koos olnud, olen 19a ning see on mu esimene suhe. Minu mure seisneb selles, et kuigi meil on põhiliselt kõik hästi, siis periooditi tekib tahe olla vaba või mingisugune tung mõne teise kuti vastu ja see pole normaalne??
Naudin teiste kuttide tähelepanu ja ma ei usalda ennast vahepeal.
Ma tahan ühist tulevikku aga samas teine pool minust mõtleb, et kas ma jäängi neid asju tundma?
Ma olen nii segaduses

Re: Valed tunded suhtes

Tere!

Eks sel võib olla kümneid erinevaid põhjuseid. Üks asi on see, et kui oled praegu 19 ja koos hakkasite olema kolm aastat tagasi, siis olidki veel päris noor. Siis ongi võimalik, et tegid valiku, mis tol hetkel võis olla täiesti õige, oligi hea koos olla, parem poleks saanudki, aga ajaga võib see muutuda. Inimesed kasvavad, muutuvad, vahel väga erinevas suunas. Õpitakse end tundma, tekivad elule uued sihid ja soovid. See suhe, mis tol hetkel pakkus palju, ei pruugi seda pakkuda enam hiljem. Ja see ongi normaalne. Ja normaalne on ka see, kui ei olegi kohe pikaks või eluaegseks suhteks valmis, ei oskagi seda hinnata, vaid tahakski paljudele meeldida, palju teha. Kõigil ei ole sellist vajadust, eks ennast peab ise tundma õppima. Muidugi ega püsisuhe tähenda, et ülejäänud vastassoo esindajate tähelepanu ära peaks kaduma - eks seda või ikka terveks eluks jätkuda, ülejäänu on juba suhtesiseste soovide, ootuste, kokkulepete küsimus, et kas ja kust on piirid.

Teine asi on see, et pikas suhtes ei olegi armumine enam nagu esimestel kuudel. See kõik muutubki. Ka siis kui hoolimine ja armastus püsib, siis paratamatult see ka teiseneb. See on igas suhtes nii ja küllaltki paratamatu. Sellega peab arvestama, sellega kohanema. Ja samal ajal suutma hinnata, kas see suhe on see, mida soovid, kas see on jätkusuutlik, kas teil on sarnased soovid ja ootused suhtele ja elule.

Muidugi ei tasu iga mõtte peale kohe suhet lõpetama hakata, aga kõige üle tasub korralikult järele mõelda. Ja kohe kindlasti on pikas suhtes ka segadushetked normaalsed. Ka nn parimates suhetes juhtub seda, et mõeldakse tõsiselt kõige üle järele, iseasi, kas need tõsisemad mõtted on kolme aasta peal või 30 aasta peal.

Soovitan sul oma poisiga rääkida. Mitte kohe selles vormis, et "mul on tung teiste kuttide vastu", aga üldse, et mida mõlemad sellelt suhtest ootavad, kuidas praegu rahul olete jne.

Edu!
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid. Poiss ja Tüdruk”