Kas päevad võivad ära jääda?

Tere! Ma olen viimasel ajal hakanud kartma, et kas ma olen liiga suures ülekaalus ja kas mul võivad selle tõttu üldse päevad ära jääda. Ma olen 12 aastane, 160 cm pikk ja kaalun 79 kg :cry:. Ma nii väga kardan, et äkki sellest ülekaalust tuleb mingeid suuri ja elu mõjutavaid probleeme :oops:. Äkki keegi vastaks sellele ja ütleks veel, et kas mu ülekaal on väga suur... Igatahes ma omateada ja mu sõbrad arvavad ka, et ma ei näe nii palju kaaluv välja, pigem vb mingi 60 kg, aga mu ema koguaeg mõnitab, et vaata kui paks sa oled jne, aga üks mu klassikaaslane kes pole otseselt mu sõber, arvas, et ma kaalun mingi 50 kg :o. Aga ma tahakski siis teada, et kas ma olen väga ülekaaluline ja kas sellepärast võivad päevad ära jääda... Tänan juba ette neid, kes viitsivad kasvõi midagigi vastata.

Re: Kas päevad võivad ära jääda?

ikka ja jalle ja endiselt
kehamassiindeks. ei ole raske googlesse panna. naitab tulemuseks ligi 31 ehk rasvumine. normaalkaalu kmi on vahemikus 19-25.
jah, sa oled vaga ylekaaluline. ei tea, kas naed valja paks, vbl naed toesti kena ja normaalne valja. aga kaalu on kyll suts palju. paevade kohta ei oska oelda, sul on hetkel teisigi asju, mille parast muretseda.
kõik on sodi

Päevad täiesti ära vaevalt et jäävad. Eks nad millalgi järgmise 4 aasta jooksul algavad.

Kaalu osas jälgi oma toitumist, et oleks piisavate vahedega, kogused ok, suhkur kontrolli all. Kõige kindlama vastuse ja ka soovitused saad, kui nt perearstiga sel teemal konsulteerid.

Kui tihti ja kui palju praegu sööd? Trenni teed?

Tervislikud eluviisid teevad ikka head :)
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Tere!

Vaevalt, et kaalu pärast päevad ära jäävad. Sa oled ju alles 12, päevade alguseni on väga tõenäoliselt nagunii veel aega.

Soovitan muidu sama, et kaalu tervise poolest ikkagi jälgima hakata. Sul on endal parem olla, kui see rohkem ei tõuse. Kas sa muidu ise tunned, et pigem sööd liiga palju või kust see kaal võib kõrgeks olla läinud? Kui kaal on kiiresti tõusnud, tasuks arsti juures ka kilpnääret kontrollida, sest ka see võib kaalutõusu põhjustada.

Emast on ebaviisakas kaalu mõnitavalt kommenteerida, soovitan sul talle ausalt öelda, et palun ära tee seda, see teeb mulle haiget ja ei aita kuidagi.
Vasta

Mine “Küsimused FOORUMI kohta”