Mõned mõtted: autorilt "Ma Olen"

Tere!

Mõtlesin siia kirja panna mõned mõtted, mis võivad aidata "siia jääda", seniks, kuni probleemidele parem lahendus leitakse...

Kui tunned, et sind ei seo selle maailmaga mitte miski ning sul on soov alla anda, siis minu esimeseks soovituseks on ikkagi mõelda neile inimestele, kellest sa hoolid ja kes ilmselt sinustki hoolivad! :wink: Sa ei taha ju neile põhjustada seda valu, mida nad tunnevad, kui sa alla annad ja siit "ära lähed"!!! :!: :roll: Katsu endas leida kübekenegi armastust kellegi vastu ja sa lihtsalt ei saa enam alla anda - armastusel on tervendav jõud! :wink:

Kuid kui tõesti ei aita ka see, et proovid mõelda kellegi peale, kellest sa hoolid... Kui näiteks üksinduse valu on sind nii tugevasti enesesse haaranud, et sa enam ei usugi, et keegi sinust hoolida võiks... Veel vähem siis armastada! :cry: Ka siis ei tasu veel kohe alla anda, sest see olukord võib väga kergesti muutuda!!! :D Oma kogemustest tean, et sellised mõtted on väga petlikud ega pruugi sugugi tõele vastata! :D :wink:
Aga mida siis teha? Kuidas hoida ennast elus, kuni paistma hakkab jälle päike??? :?: Üks võimalus on võtta ette midagi pika-ajalist...
:idea: Kui sul on kunstianne, siis hakka joonistama... Kuid mitte tavalist pilti kuhugi joonistusbloki lehele, vaid midagi hiiglaslikku.... Midagi suurejoonelist, mille lõpetamiseks kuluks kuid isegi siis, kui sa iga päev sellega natuke aega tegeleksid! :wink: Proovi joonistada midagi positiivset... Võibolla mõnda oma unistust? :idea: :wink: :P (Unistuste maja, unistuste pere, unistuste puhkus jne, jne :wink: )
:idea: Kui sulle meeldib kirjutada, siis võiksid hakata näiteks raamatut kirjutama! :wink: Mitte selleks, et keegi seda tulevikus loeks... Vaid ISEENDALE!!! Lihtsalt selleks, et midagi teha - et hoida ennast tegevuses ja mõtted mujal sellest rumalast alla andmise plaanist!!! :D Kirjuta ükskõik millest!!! Kirjuta kasvõi oma kannatustest ja proovi seejuures mõelda, mida sa võiskid nendest kõigist õppida või mida oleksid teinud teisiti... Või veel parem - hakka kirjutama mõnest meeldivast perioodist oma elus - olgu see siis kasvõi kusagil väääga ammuses minevikus ja mälestused sellest juba ammugi paksu tolmukihi alla mattunud... Pühi see tolm ära ja sa võib üllatuda, kui palju meeldivat sinu elus tegelikult on olnud!!! :D :o :wink: Sinus võib märkamatult elustuda lootus ja sealt edasi on veel vaid pisike samm, et elu muutukski paremaks ja ilusamaks - sest nüüd sa oskad juba märgata enese ümber kogu seda ilu ja hinnata ka kõige pisemaid õnnehetki! :wink: :D
:idea: Kas sa äkki korjasid omal ajal midagi? Sul on vanast ajast kusagil sahtlipõhjas mingi vana kollektsioon, mis juba ammugi tolmukihi alt välja ei paista? Võta see uuesti välja ja hakka seda korrastama! :wink: Isegi kui see näib täiesti mõttetu tegevus, siis ometi - miski ju ajendas sind seda kunagi tegema! :roll: Ehk leiad selle kaudu üles oma elumõtte - selle millest sa kunagi rõõmu tundsid! :roll:

Ja loomulikult peaks sa proovima taastada oma sisemist tasakaalu! Selleks on üsna hea võimalus hakata tegelema joogaga ja harrastama meditatsiooni... Meditatsiooniga on muidugi nii, et sellega ei maksaks omapead tegeleda, kui sa pole sellega varem tegelenud... See võib lihtsalt ohtlik olla... Kuid kes on asjast tõesti huvitatud on, siis see leiab kindlasti mõne profesionaalse joogameistri, kes võiks sind ka meditatsioonis juhendada... :wink: Siiski lihtsamaid hingamisharjutusi võid ma usun ka iseseisvalt teha - nendelgi on sügav rahustav mõju! :)

Need oleksid siis praegu minu soovitused neile, kes proovivad leida põhjust siia jäämiseks! :wink: Kindlasti leidub neid põhjuseid veelgi, kuid rohkem ei tule lihtsalt praegu meelde! :lol:

Olge tublid! :wink:

Re: Mõned mõtted: autorilt "Ma Olen"

Tere!

Wow! :D

Leidsin selle postituse praegu juhuslikult. :D Need mõtted on küll vist mitmest postitusest kokku korjatud, sest ei leidnud praegu kiire pilguga postitust, kus kõik need mõtted korraga kirjas oleksid olnud. :roll:

Igal juhul, kes iganes see külaline oli, kes võttis vaevaks need mõtted kokku koguda - SUUR, SUUR TÄNU SULLE! Mul läks süda kohe soojaks ja tuju heaks. :D

Kummaline, et me mõnikord kipume oma enese tarkust unustama. Küll on hea, kui keegi seda Sulle siis meelde tuletab. :D

Tahaksin siia lõppu lisada veel laulusõnad, millega ennast samuti olen motiveerinud võitlust jätkama. See on katkend Olev Vestmanni laulust "Üksinda"

Unel vaikses öös
on nüüd mu kaaslaseks
ainus lohutus,
mis jäänud mulle veel -
ootan homset ma,
päeva algust taas -
võib ju olla,
et just homme muutub kõik.

Seal on veel teinegi inspireeriv salm:

Ei tohi kaotada lootust eal,
küll see ka täituma ükskord peab!
Taas loodan leida veel õnneteed,
ehk kohtan armastust üks kord kord veel!

Ma tänan veel kord südamest selle teema autorit! :D On väga liigutav tulla nii paljude aastate järel taas seda foorumit sirvima ning leida, et Su mõtted on niiviisi esile toodud! :D Kahju, et ma ei tea, keda ma selle eest tänama pean, :-( et mu tuju ühe hetkega nii heaks läks. :D
Meie elu sõltub meie valikutest...
Ole see, KES SA OLED
ja vali, KES SA OLLA TAHAD
ning siis vali OLLA SEE, KES SA TAHAD!!! :D
Niisiis - kes sa täna oled? ;)
Vasta

Mine “Milleks me elame?”