EI oska elada..

No hei.. Ma siis tulen vingun ka oma raske elu üle.. natukene..

Asi on tegelikult selles,et ma lihtsalt ei ole osanud õigeid ja sobivaid otsuseid teha.. mõtlen midagi.. et oh..s ee oleks hea idee.. aga kui üritan teostama hakata asja..s iis tuleb välja,et ma olen jälle mingi kasutu jamaga hakkama saanud.. millest mulle üldse kasu ei ole.. Kardan elada... sest ma ei oska elada.. teen pidevalt halbu otsuseid jne.. ja kogu see jama tekitab igasugu muid probleeme ainult juurde..

Mõtlen koguaeg,et miks küll minusugust lolli siia vaja on.. aga no näete.. elan rsk.. veel.. umbrohi ei hävine. mitte kunagiii.. ma tean,et see jutt võib segane olla jne.. aga ma lihtsalt hetkel nii kurb ja vihane korraga.. pean lihtsalt kogu selle saasta kuskile kirja panema, mis mul peas on..

Olge terved..

Re: EI oska elada..

ma usun, et sul juhtus mingi sündmus ja siis hetkeemotsiooni panid siia kirja. võin eksida kah.
terve mõistusega mõeldes saad aru, et päris nii see ka ei ole ja see on ainult sinu arvamus. vaevalt sa KÕIKE elus valesti teed.

eks ma ise ka suht saast olevus ning ma ei oska end kuidagi paremaks teha, kuigi tahaks. igatmoodi proovin koguaeg ja tuleb ikka sitasti ja halvasti välja. ma ei tea, olen hakanud mõtlema, et kui teistele ei sobi, mingu ära mu juurest. et ju siis ma liiga saast nende jaoks ja ei vääri häid inimesi. aga nad ei lähe ära ka, ju siis ma midagi ikka neile tähendan.
mul pole sulle mõtet öelda, et sa pole saast ega loll, sest sa nagunii ei usu mind. aga sul on ümber kindlalt inimesi, kes sinust hoolivad ja kes sind ei jätaks olenemata sellest, kui palju asju sa valesti teed või kui “kasutu” sa oled. vbl sa ei märka seda, vbl nad ei oska seda välja näidata, aga nad olemas ikka.
everyone's gonna die and no one's gonna remember you

Tead, üks viis seda vaadata on nii, et sa võid hoopis rõõmus olla, et sul on hea enesekriitika võime :) Öeldakse, et endas kahtlemine ja ise enda rumaluse nägemine on pigem tarkuse märk. Su postitusest ei tule välja, et mis halbu otsuseid sa siis teinud oled. Võib olla üks kahest - võib-olla polnudki need otsused halvad. Või siis olid. Aga isegi kui olid halvad, siis sa saad nendest õppida ja järgmine kord targemini teha. Enda vigade märkamine on esimene samm selleks, et nendest õppida. Ja isegi kui sa veel järgmise ega ülejärgmise korraga ei suuda targem olla, siis äkki üle-ülejärgmisel korral suudad. Anna endale andeks! Hoolitse enda eest nii, nagu sa hoolitseks väga kalli inimese või kasvõi näiteks kalli kodulooma eest. Pole mõtet jääda ennast süüdistama millegi eest, mis on juba möödas. Kui ei osanud, siis ei osanud. Järgmine kord püüad paremini. Ja pole mõtet rääkida endast kui "lollist". Jah, kindlasti oled sa mõnes asjas lollim kui mõni teine. Aga kindlasti on sul ka omad tugevused. Midagi, mida sa hästi oskad või tead. Või isegi kui veel ei oska või tea, siis mida sa saad õppida paremini teadma ja oskama. Maailm on suur ja keeruline ja me kõik oleme enamikes asjades lollid ja teeme tihti ka halbu otsuseid, küsimus on selles, kuidas vaikselt aina paremaks saada. Väikeste sammude kaupa. Inimese ajus on nagu kaks poolt - üks, mis on ratsionaalsem ja kaalub põhjalikult otsuseid ja tegutseb targalt. Ja teine pool, mis tegutseb rohkem hetke tuju põhjal. Kui sa oled alles teismeline, siis see kaalutlevam pool pole veel nii tugevaks saanud ja teine, hetkel tuju põhjal tegutsev pool omab palju võimu. Ja siis võibki vahel olla, et see teine pool paneb sind tegema midagi rumalat ja siis pärast "esimese poole", ratsionaalne sina, kahetseb. Anna siis endale andeks. Ja proovi vaikselt seda kaalutlevat poolt tugevamaks arendada. See, et sa selle üle mõtiskled ja aru saad, on juba oluline esimene samm :) Nüüd püüa lihtsalt endaga õrnem ja hoolivam olla ja rahulikult mõtiskleda, et mis olukorras sa siis teed halbu otsuseid? (Ja kindlasti sa ei tee KÕIGIS olukordades, kogu aeg!). Kui õpid vaikselt vähem üldistama ja täpsemalt mõtlema, siis saad ka ennast ehitada aina targemaks. Sa ei ole mingi valmis inimene, kellele saabki nüüd panna templi "loll" või "tark" - ei, sa saad ise ennast ehitada aina targemaks, tasapisi, endast hoolivalt, kannatlikult :) Psühholoogi vastuvõtule minek võib ka aidata, psühholoog aitab enda mõtlemist korrastada, aru saada, kui kipud nt liiga palju negatiivselt üldistama.

Munnigi sa muidugi ei täpsustanud :D

No selge, tunne on muidugi tuttav. Püüa väikses pildis mõelda, mida rohkem välja zoomid, seda rohkem sa auku kukud, selleks pole mõtet.
Et proovi kahe jalaga olevikus püsida, peaks enesetunne rohkem ok ja chill olema.
Võino minu kogemusest lihtsalt. Ma hui tean, mis sul elus toimps.

Hoia kõva

Muru kirjutas:
31 Juul 2018, 21:18
Asi on tegelikult selles,et ma lihtsalt ei ole osanud õigeid ja sobivaid otsuseid teha.. mõtlen midagi.. et oh..s ee oleks hea idee.. aga kui üritan teostama hakata asja..s iis tuleb välja,et ma olen jälle mingi kasutu jamaga hakkama saanud.. millest mulle üldse kasu ei ole.. Kardan elada... sest ma ei oska elada.. teen pidevalt halbu otsuseid jne.. ja kogu see jama tekitab igasugu muid probleeme ainult juurde..

Mõtlen koguaeg,et miks küll minusugust lolli siia vaja on.. aga no näete.. elan rsk.. veel.. umbrohi ei hävine. mitte kunagiii.. ma tean,et see jutt võib segane olla jne.. aga ma lihtsalt
Kui sa midagi ette oled võtnud mõtle nii:

"Ma ei anna alla enne kuni ma õnnestun!"

:arrow: Ära solva iseennast! Proovi mõelda positiivselt. Kui sa ebaõnnestudki, siis mõtle nii: "Mis siis, et seekord nii läks, teinekord läheb paremini!", igas enaõnnestumises (halvas) on midagi head, sa saad kogemuse võrra rikkamaks, teinekord tead mida teisti võiks teha.
💚💜💚💜

Seleen kirjutas:
02 Aug 2018, 10:23
milleks valetada endale, et järgmine kord läheb paremini? mõtlen küll et tean mida kuidas teha aga somehow läheb ikka teisiti ja valesti. pole nii lihtne õigesti elada..
Keegi polegi öelnud et õigesti elada on lihtne. Mitte midagi siin ilmas ei juhtu ilmaasjata ja ei ole halba ilma heata. Halvad asjad on elus selleks et neist õppida. Mingi halva lõpp võib olla millegi hea algus
Ma ei taha nii deep olla, aga see on mõtteviis, mis vähemalt mind on elus edasi viinud

mery17 kirjutas:
02 Aug 2018, 10:50
Seleen kirjutas:
milleks valetada endale, et järgmine kord läheb paremini? mõtlen küll et tean mida kuidas teha aga somehow läheb ikka teisiti ja valesti. pole nii lihtne õigesti elada..
Alati ikka ei lähe valesti, mõnikord läheb ka hästi😊
Isegi kui ei lähe alati, siis mõnikord ei piisa sellest vähesest heast ka kui suurema osa ajast ikkagi läheb halvasti. Positiivse mõtteviisiga inimesed aga kahjuks ei hakkagi kunagi mõistma neid, kel mõtteviis tumedam ja negatiivsem.

mery17 kirjutas:
Seleen kirjutas:
Isegi kui ei lähe alati, siis mõnikord ei piisa sellest vähesest heast ka kui suurema osa ajast ikkagi läheb halvasti. Positiivse mõtteviisiga inimesed aga kahjuks ei hakkagi kunagi mõistma neid, kel mõtteviis tumedam ja negatiivsem.

Erxike1 kirjutas:
02 Aug 2018, 10:58
mery17 kirjutas:
Seleen kirjutas:
Siis sa pead hakkama positiivselt mõtlema. Positiivne mõtlemine vähendab stressi. Ilma stressita vähem muresid/haigusi. Näiteks proovi rohkem naeratada vähendab ka stressi. Olen ise olnud ka negatiivse mõtlemisega, negatiivne mõtlemine ainult kurnab sind.
Ära mõtle ainult ebaõnnestumistele, mõtle ka saavutatud edule.
💚💜💚💜

irooniat kah
vau, ma ei tulnudki selle peale, et positiivsemalt mõelda! kõik on nüüd 👍, elu nii lill!

ei aga tegelt on natuke lihtsam öelda kui teha. ma tean jah, et positiivselt mõelda ja õnnelikum olla, aga sellest teadmisest vähe kasu. enda tundeid ei saa muuta ju.

kurb? ära ole kurb
alkohoolik? lõpeta joomine
depressiivne? ole rõõmsam
astma? lihtsalt hinga
paanikahoog? rahune maha

pole nii lihtne kahjuks, kuigi võiks olla

Seleen kirjutas:
02 Aug 2018, 11:57
irooniat kah
vau, ma ei tulnudki selle peale, et positiivsemalt mõelda! kõik on nüüd 👍, elu nii lill!

ei aga tegelt on natuke lihtsam öelda kui teha. ma tean jah, et positiivselt mõelda ja õnnelikum olla, aga sellest teadmisest vähe kasu. enda tundeid ei saa muuta ju.

kurb? ära ole kurb
astma? lihtsalt hinga
paanikahoog? rahune maha

Ega jah ühe päevaga oma mõtlemist ei muuda, et positiivselt mõelda on vaja aega.
💚💜💚💜

Jagan siis oma mõtteid kah,

Mul ka selline teema, aga vastupidi. Pigem üritan elada "õigesti"(see tuleb isegi välja) ning meelsasti jagan teistele ka neid nõuandeid. (Enamjaolt elan nii nagu soovin,ala teen mida tahan ning olen seal kus tahan)

Muru, umbrohi, roheline taim, soovitus siis sulle. Loo omad põhimõtted (või siis varasta neid) ja ela nende järgi. Sa ei pea vaatama kas on õige või vale, sa lihtsalt püsid omal rajal.

Nii kerge see ongi

Priva kui jaksu/huvi on.
Она шепчет мне, что в этот раз всё сделает сама
Скрипит кровать, она захотела её сломать

Seleen kirjutas:
02 Aug 2018, 11:57

kurb? ära ole kurb
astma? lihtsalt hinga
paanikahoog? rahune maha

• Vaimse tervise hoidmiseks on oluline:
Liikumine👟: aktiivselt liikuda umbes 30 minutit päevas.

Piisav uni⛺: vähemalt 7-8 tundi ööpäevas magada.

Toitumine🍴: tasakaalustatud ja regulaarne toitumine on oluliseks aluseks vaimsele ja füüsilisele heaolule.

Mõnuainetest hoidumine🚭: nii narkootikume (sh kanep) alkoholi (mille toime on depressiooni tekitav!) kui nikotiinisõltuvust (inimesed, kes suitsetavad, kogevad sageli enam ärevust jt negatiivseid emotsioone).

Õues olemine🍃: vähemalt 20 minutit päevas

Et depressiooni ennetada:

➡ õppida probleemilahendusoskuseid, kuidas tulla toime stressiga.

➡ õpitav ja harjutatav on oma mõtlemise jälgimine ja treenimine selles suunas, et muretseks vähem, et oleks vähem korduvaid negatiivseid mõtlemisi.

➡lähedastega suhteid tuleb korras hoida. Tuleb sotsiaalne olla. Lastel on vaja vähemalt ühte toetavat vanemat.
💚💜💚💜

Seleen kirjutas:
02 Aug 2018, 20:59
mingit õpikust loetud teksti ma ei vaja, reaalne elu on teistsugune
lähen õue siis olen depressiivne õues lihtsalt
pole depressiivne purjus olles siis olen kainena depressiivne

jne
Täiesti nõustun, kuid eks seda sama juttu mida mery kirjutab räägivad ju ka professionaalid. Mõnele ehk sobibki, kuid karjuv enamus on peale nende nõuannete rakendamist samasuguste probleemide all

mery17 kirjutas:
02 Aug 2018, 21:55
Seleen kirjutas:

jne
Sa vajaksid tegelikult psühholoogi/arsti abi, sul ikkagi tundub depressioon olevat.
Sittagi ta sul vajab. Psühholoogid oskavad täpselt samasugust juttu ainult rääkida millest tegelikult kellelgi kasu ei ole.

Erxike1 kirjutas:
02 Aug 2018, 22:04
mery17 kirjutas:
02 Aug 2018, 21:55
Seleen kirjutas:

jne
Sa vajaksid tegelikult psühholoogi/arsti abi, sul ikkagi tundub depressioon olevat.
Sittagi ta sul vajab. Psühholoogid oskavad täpselt samasugust juttu ainult rääkida millest tegelikult kellelgi kasu ei ole.
Depressioon (osa tõsisemad ja osa vähem tõsisemad) ikkagi haigus, selle vastu kirjutatakse antidepressante või midagi sellist.
💚💜💚💜

nali on selles et vahet pole mis ma teen, ma ikka selline
olen haiglas olnud kordi
psühholoogi juures käin siiani
psühhiaater kirjutas mulle igast rohte, miski ei aidand
käisin isegi grupiteraapias kaks korda lootes et see aitab, aga hui ju
mis teha

Seleen kirjutas:
02 Aug 2018, 22:45
olen haiglas olnud kordi
mis teha
Anan, sinu puhul aitab ainult ajusiirdamine. :D
Where have all the flowers gone, long time passing?
/.../
Oh, when will they ever learn?

Seleen kirjutas:
02 Aug 2018, 22:45
olen haiglas olnud kordi
mis teha
Ehk on abi kui näiteks vaatad youtube'ist videoid inimestest, kes on depressiooni võitnud, ehk annab motivatsiooni sulle edasi võitmiseks.
näiteks:
https://youtu.be/-dZ9gUHDgM4
💚💜💚💜

Seleen kirjutas:
03 Aug 2018, 07:56
ma aastaid igast asju vaadand et küll inimestel ikka läheb hästi :D ajab rohkem masendusse sest ma tean et mina seda ei suuda
Sa suudad depressioonist lahti saada. Ees on palju lahinguid, kus depressioon sinust tihti võitu saab, kuid lõpliku sõja võidad ikkagi sina (sellest paranemine võib võtta veel mitmeid aastaid).
Usu endasse! Ma usun, et suudad depressioonist välja tulla ükskõik kui raske see tundub, sest sa oled sisimas tegelikult tugev (sa pead oma seesmise rahu/rahulolu üles leidma). Võib tunduda, et see näib võimatu (depressioonist välja tulla), kuid ära anna alla!
💚💜💚💜

Seleen kirjutas:
03 Aug 2018, 08:51
kassi tahtnud koguaeg :D pole olnd võimalust võtta
oma kodu saan siis võtan :D ega ma ära ei sure, lihtsalt kuidagi masendavalt kulgen läbi elu sest ei oska sellega midagi teha
mina pole endale elu palunud ega küsinud
Aga sulle on antud võimalus elada, kõige lihtsam elu mõte ongi see elu elamine.
💚💜💚💜

Seleen kirjutas:
03 Aug 2018, 09:09
aga mis siis kui ma ei taha seda
Ma olen ka mõelnud, et ei taha (olen mõelnud enesetappudele). Siis mõtlesin sellele kui palju võin ma oma lähedastele haiget teha, mida nad teevad kui mind enam ei ole, kui isekas võin olla kui enda surma soovin, ei saa olla ma nii nõrk, et probleemidega ei võitle. Ega kui sa ei taha elada, kui enesatappu teha, sa ei tee ainult endale haiget vaid kõik su lähedased pärast su surma kannatavad.
💚💜💚💜

hlsy kirjutas:
03 Aug 2018, 12:09
Teiste asjade või inimeste nimel elada on suurim lollus, mida soovitada annab. Ok, elad kuu-paar tema/selle nimel, aga mis siis, kui see inimene üks kord su elust ära läheb või temaga midagi juhtub?
siiani ma sisuliselt elan ühe inimese nimel aga hoian temast liiga kõvasti kinni, sest kardan, et ta lahkub muidu
aga talle ei meeldi et ma nii kinnihoidev olen
ja kardan et kui ei hoia kinni siis ta kaob
ja kui hoian kinni siis kaob samamoodi
Vasta

Mine “Milleks me elame?”