Raha = elu mõte?

Tere.
Minu mure seisneb selles, et raha pole. Ja ma kardan, et seda ei tule ka tulevikus. Ehk minu hirm on, et ma ei saa kunagi rikkaks. Ja see häirib juba minu igapäevast elu - see on muutunud kinnisideeks. Ma ei taha sellest lahti saada. Ma usun, et see motiveerib mind. Samas muudab mu vahel ka väga kurvaks - ma kardan, et ma ei saavuta sellist elu. Kuid minu jaoks pole ühtegi teist väärtust, mis oleks tähtsamal kohal, kui raha. Isegi naist ei taha. Vähemalt mitte enne, kui mul on rahaline vabadus ja edukas ettevõte, mis toob igakuiselt suuri summasid sisse. Minu jaoks on kõige olulisem materiaalne pool.
Ma vaatan igapäevaselt videosid ja pilte rikaste elust, samuti näen seda ka paraku (või õnneks) läbi oma ühe sõbra, kelle vanemad on mõlemad ettevõtjad. Nad elavad minu silmis unistuste elu - kallid autod, luksuslikud korterid ja majad. Kallis kodutehnika, firmariided ja puhkusereisid. Samuti ei pea nad raha pärast poes muretsema - ostavad seda, mida parasjagu soovivad. Mind aitab see sõber motiveerida. Aga iga kord, kui tema juurest tulen, olen kuidagi šokeeritud. Pigem heas mõttes. Ma ei nimetaks seda päris kadeduseks, aga igasugu tundeid on mu pea peale seda täis küll. Tahan ka neid asju!, miks meie elu ei võiks selline olla?, kas ma kunagi jõuan ka nii kaugele?, kui kaua ma ootama pean? ma ei taha oodata!... Mu praegusel elul pole näiliselt häda midagi - elan suhteliselt uues majas, 3-toalises korteris koos vanematega. Aga vanemad on palgatöötajad - käivad igapäevaselt tööl, õhtul on väsinud... Ei mingeid maakodusid, reise ega kalleid hobisid. Ja selliseid suuri rahasummasid või teab mis erilist luksust meil pole.
Sarnane tunne on iga kord, kui näen mingit ilusat autot mööda sõitmas, tekib selline ekstaasi tunne - kuidas tema saab???
Ma sisimas tahan rikkaks saada väga, aga kõik mu ümber räägivad, et tänapäeval pole see üldse nii lihtne (võrreldes näiteks 90ndatega), ajad on teised jne. Vanemad käsevad minna nii öelda tüüpilist rada pidi - keskkoolist ülikooli, "tasuvale erialale", seal õppida 5 aastat, siis minna erialasele tööle ja... Aga ma leian, et palgatöö muudab elu rutiinseks, millega omakorda kaasneb salakaval turvatunne (igakuine kindel sissetulek), mis jätabki su igaveseks tööorjaks. Ma ei taha 40 aastat sandikopikate eest rügada. Ma ei taha seda. Mulle tundub see vastik. Ma ei kujuta ennast ette igapäevaselt kuskil kontorilaua taga istumas. Ma tahan olla see, kes teisi kamandab ja suure raha naerdes enda tasku paneb. Ma tahan ärgata siis, kui mulle meeldib. Elada südalinnas. Omada asju, mis mulle meeldivad. Mitte võtta pangalaenu. Osta asjad kohe välja. Sellepärast ma tunnen, et tahaks lihtsalt peale keskkooli leida mingi lihtsa rahateenimis viisi ning sellest edasi liikuda oma ettevõtte rajamise juurde... Tean, et suurem osa läheb ülikooli või kuskile edasi õppima. Aga ausalt öeldes on mul koolist täiesti kopp ees. Praegu kümnendas klassis pole hinded ka kuigi head ja ausalt öeldes pole ka motti, et neid paremaks teha. Kogu see koolisüsteemi ülesehitus tundub mõttetu. Tahaks kuidagi kiiresti, ilma mingi paberita, lihtsalt teistest ette jõuda. Olla teistest parem. Rikkam.
Kui rääkida suurusjärkudest - mis see "rikas" on, siis esmalt tahaks jõuda nii kaugele, et niiöelda väiksema vaevaga saada rohkem raha. Ehk mitte olla iga päev 8 tundi tobedal tööl, vaid tegeleda äriasjadega igapäevaselt ning jõuda mingi stabiilse sissetulekuni 1-2-3000 eur kuus. Või siis teine variant on leida valdkond, kus müüa harva, aga suurema kasumiga (kinnisvara, autode ost-müük). Tulevikus tundub mulle, et saaksin enamvähem sarnast elu endale lubada ca. 10000 euro eest kuus (keskmiselt siis aasta peale jagatuna). Loomulikult pole see mingi fikseeritud summa ning on väga kõikuv. Samuti ilmselt nõudmised endale suurenevad ja elu kallineb. Aga üldjoontes selliste summade eest võiks juba täitsa elada.
Ma tean, et äri alustamine on raske ja algul on tööd rohkem kui lepingulisel tööl. Ja siin ongi hulganisti vastamata küsimusi. Kas? Kuna? Kuidas? Hirm ja ebakindlus on sellega kaasnev nähtus. Massist erinemine tundub raske - ja eks see ongi. Kust äri jaoks raha võtta? Kuidas ennast üleval pidada, kui ettevõte alles alustab? Kuidas ma saan keskharidusega hakata firmajuhiks? Aga ometi inimesed mõnekümne aasta eest said! Miks nüüd ei saa?
Mul on nii palju vastamata küsimusi, millele võibolla teie oskate mingi tähenduse anda. Ehk siis ootaks siia mingit arutelu sel teemal - mis mõtteid see teis tekitas jne. Ehk leiab ka mõne mõttekaaslase, kellega antud teemal filosofeerida ja miks mitte ka mingeid konkreetsemaid samme astuda.
Aitäh.

Re: Raha = elu mõte?

Selleks, et oma äri teha tuleks leida midagi, milles see äri seisneb. Milles sa oled nii hea, et saaksid seda teenust või toodet teistele müüa? Selles osas oleks sul hea hetkel alustada, sest momendil elad sa vanemate juures, nii et saad kogu vaba raha investeerida firmasse ja sissetuleva raha ka uuesti, ehk ei pea muretsema enda ülalpidamise eest.

Ütleks ka seda, et 8 tundi tobedat tööd võib mõnel hetkel palju paremini alustada, sest selleks, et oma firma tööle saada, oled sa algul ikkagi palju rohkem rakkes, kulutad rohkem. Eksid, teed vigu ja siis töötad end uuesti üles. Ja kui sa kunagi ka endale alluvad saad, siis ei huvita alluvaid sinu firma pooltki nii palju, kui sind ennast ehk omanikku. Nii et kui sul vähegi mõte olemas, alusta nii varakult kui suudad, sest seda rohkem on sul võimalik end arendada.

Firma loomine pole midagi keerulist - OÜ saad asutada ilma sissemakseta, vaid riigilõiv vaja maksta, mis on alla 200€. Olen ise selle tee läbi käinud ja pisut rohkem kui aasta on mul enda OÜ olemas.

Keskharidusega pole probleemi firmajuhiks hakata, aga võimalik et ühel hetkel tunned ka soovi kõrgemat haridust omandada - just selle pärast, et teada kuidas ka firmat juhtida ja motiveerida oma töötajaid ja kuidas neid ka hoida.

Võid ka lugeda nende inimeste elulugusid, kes sind inspireerivad ja kes on saavutanud seda mida tahad. Ja kui mingid asjad erinevad, siis midagi on neil ühist: julgus riske võtta, oma vigadest õppida ja roppu moodi tööd teha.

Hakka siis ideed mõtlema, mida sa halad. :D Ega kooli kõrvalt võib samamoodi oma äri arendada jne. Reedetu ütles suht kõik ära, ega see EDUKA ettevõtte rajamine nii lihtne ei ole, kui just väga palju õnne ja ajusid ei ole. Pead alguses ikka rohkem tööd tegema kui kontorirott. Peaksid ise mingit aimu omama pea igast valdkonnast, alustades tootearenduse ja lõpetades turustamisega. Lisaks veel raamatupidamine ja muu selline struktuuri pool.

Ja siin me näeme musternäidet noorest psühhopaadist. Sinusuguseid tuleb igasugusest võimupositsioonist eemal hoida, sinusugused on maailma hädades süüdi. Ja siis te räägite, et keskkonnareostus on paha, lapstööjõud on paha, alamakstud tööjõud on paha, tervistkahjustavad ja koguni tapvad töötingimused on pahad jne.

Selle teema võiksid nüüd siin foorumis tihedamalt käijad meeles pidada ning kui keegi laps siin küsib, miks on maailm nii kole koht, siis talle seda teemat näidata. Just selliste inimeste pärast on maailm nii kole koht. Sellised inimesed on valmis su hävitama, et saaks "naerdes suure raha tasku panna".

Tore, et arvamusi jagub. Aitäh vastajatele.

Ideesid on siin erinevaid küll mõeldud, aga eks asi vajab julgust ning kindlasti ka eri valdkondade tundmaõppimist. Lisaks ei pruugi kõik ideed olla sugugi mitte ärikõlbulikud - olgugi, et endale paistavad geniaalsed või lihtsad ja loogilised...

Viimasele külalisele - see on elu. Maailm ongi ebaõiglane. Deal with it. Sul on kaks valikut - kas jääda oma näruse palgaga siplema ja halama, kuidas töötingimused on halvad, peab lolle kliente teenindama ja üleüldse rikastelt tuleks raha ära võtta, või siis hakata ise rikkaks. Elu ongi ebaõiglane ja jääb selliseks igavesti. Aga mina kavatsen siinkohal enda olukorda parandada ja mitte olemasolevaga leppida.
Rikaste kadestamine on loomulik, kuid nende vihkamine ei ole normaalne. Enamasti on nad ühiskonnale tunduvalt rohkem andnud, kui keskmine kassapidaja (kuigi viimaseid on ka vahel kellegile vaja). NEMAD on firmade asutajad, mis võimaldavad esiteks sul kassas käia ja sisseoste sooritada! Teiseks - NEMAD annavad sulle töökoha, olgugi, et olematu palgaga ja orjatööga. Kui sa seda ei taha - kolid kuuse alla, käid Toompeal protestimas või hakkad jällegist ise ettevõtjaks.
Mis maailma hädadesse puutub - kuidas sa näeksid maailma ilma rikasteta (s.t ettevõtjate, juhtideta)?? Ettevõtja pluss ongi see, et ta ISE määrab oma palga ja teeb otsuseid. Otsuseid, mis annavad muuhulgas ka ühiskonnale midagi vastu - tooteid, teenuseid. Õigustatult saavad nad rohkem raha. Nemad on koorekiht, eliit - teistest paremad, võimsamad. Teisi juhtivad. Keegi peab seda ka tegema - kõik ei saa olla alluvad. Väga lihtne karjaseadus.

Pane end põlema.
http://www.nytimes.com/2015/09/21/busin ... .html?_r=0
Sa oled samaväärne inimene, kuid sinu kahjuks ja meie õnneks sa selliseks ei saa, sest oled liiga rumal. Miks sa muidu siia foorumisse sellist nõu küsima tuled? Kas majandusfoorumitesse ei peaks minema? Ah õigus, sa ei tea majandusest tuhkagi, nagu sa just tõestasid. "Tänapäeval on nii raske, miks pole 90ndad." 90ndate "ärimehed" olid tavalised sulidest pätid ja endised kommunistid. Nende tasemeni võibolla tõesti küündid, tänasel päeval kahjuks hakkama ei saa. Mine nuta patja ja unista oma raha taskusse ajamisest.

Su mõttelaad 90ndate kommunismist näitab, et oled sinna ajastusse jubedalt kinni jäänud ja ilmselt välja ei tulegi. Tahaks öelda kahju, aga mul tegelikult ei ole. Mul on tegelikult täiesti suva. Aga lahe, et sa kirjutasid ja enda aega raiskasid. Lähen söön nüüd parem öösööki edasi.

Minu meelest oled sa kuidagi väga naiivne. Õppida ei viitsi, tööd teha ei viitsi, samas suure ja eduka firma tahaksid küll püsti panna... Lisaks su üleüldine suhtumine, nagu keegi siin juba välja tõi "...suure raha naerdes enda tasku paneb" ja "...väiksema vaevaga saada rohkem raha". No ma ei tea. Edu.

On olemas selline asi nagu passiivne sissetulek ja aktiivne sissetulek. Oma edukas ettevõte ongi tihti selles, et esialgsed aastad suht koht uppud töösse. Lõpuks kui hea, kvaliteetne ja taskukohane toodang/teenus jõuab suure tarbijahulgani, hakkab tekkima ka kasum. Sealt edasi on juba majandusõpetlaste ja äriinimeste rida.

passiivne sissetulek on see sissetulek, kus sa peaaegu midagi ei tee või teed võrdlemisi vähe ja raha lihtsalt voolab sisse.
Üks asi veel: ei ole rikaste elu nii lust ja lillepidu midagi. Kohati on ka neil ajad väga rasked, aga nad on osavamad seda avalikkusele mitte välja näitama.

A ja üks asi veel, pea ei ole prügikast. Õpid seda, mida sul tulevase äri jaoks vaja. Selleks, et panna äri püsti, pead oskama sa töötajatele ka tihtilugu selgitusi jagada. kui pole seda oskust, põrud aga kolinal läbi. Mul on üks tuttav, kes ehitusfirma pani püsti neli aastat tagasi, aga konkurents on niivõrd tihe, et ka tema peab tihtilugu ka ise tööd tegema. Auto ja maja on küll, aga vahepeal oli tal tõeline oht miutuda alkohoolikuks ja täielikult laostuda. õnneks sai ta alkoholi jamast lahti....esialgu ja hetkel jah, tal on vaba aega, äge auto ja maja, aga enne oma firma püsti panemist, töötas ta ehituses üle 20(!) aasta, ainult selleks, et kogu asjast aimu saada.

Teine tuttav kes kavatses avada oma söögikoha, on 30 aastat elus pühendanudki suuresti klienditeenindusest kokkamiseni välja, ainult selleks, et asjast aimu saada.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

poissseitseteist kirjutas:Su mõttelaad 90ndate kommunismist näitab, et oled sinna ajastusse jubedalt kinni jäänud ja ilmselt välja ei tulegi. Tahaks öelda kahju, aga mul tegelikult ei ole. Mul on tegelikult täiesti suva. Aga lahe, et sa kirjutasid ja enda aega raiskasid. Lähen söön nüüd parem öösööki edasi.
Miks nii ülbe? Jäägem ikka viisakaks.

Külaline kirjutas:Pane end põlema.
http://www.nytimes.com/2015/09/21/busin ... .html?_r=0
Sa oled samaväärne inimene, kuid sinu kahjuks ja meie õnneks sa selliseks ei saa, sest oled liiga rumal. Miks sa muidu siia foorumisse sellist nõu küsima tuled? Kas majandusfoorumitesse ei peaks minema? Ah õigus, sa ei tea majandusest tuhkagi, nagu sa just tõestasid. "Tänapäeval on nii raske, miks pole 90ndad." 90ndate "ärimehed" olid tavalised sulidest pätid ja endised kommunistid. Nende tasemeni võibolla tõesti küündid, tänasel päeval kahjuks hakkama ei saa. Mine nuta patja ja unista oma raha taskusse ajamisest.
+1

Külaline kirjutas:Ja siin me näeme musternäidet noorest psühhopaadist. Sinusuguseid tuleb igasugusest võimupositsioonist eemal hoida, sinusugused on maailma hädades süüdi. Ja siis te räägite, et keskkonnareostus on paha, lapstööjõud on paha, alamakstud tööjõud on paha, tervistkahjustavad ja koguni tapvad töötingimused on pahad jne.

Selle teema võiksid nüüd siin foorumis tihedamalt käijad meeles pidada ning kui keegi laps siin küsib, miks on maailm nii kole koht, siis talle seda teemat näidata. Just selliste inimeste pärast on maailm nii kole koht. Sellised inimesed on valmis su hävitama, et saaks "naerdes suure raha tasku panna".
see on väga hea postitus. ma ütleks, et psühhopaat on vahest liiga karm, piirduks nartsissistliku isiksushäire. kes on need jälgid, närtsind nartsissid kasvama pannud? ikka meie oma röövkapitalistlik ühiskond, mis ei rõhuta eetilisi väärtusi, vaid egoistlikke. ma täpsustaks veel, et inimese hukatus algab ikkagi rumalusest, primitiivsusest. milleks see räige asjade, materiaalse rikkuse ihalus.. enne kui ei toimu pööret vaimsuse suunas, ei muutu siin ilmas tõepoolest midagi.
eraldatus

Fëanor kirjutas:
Külaline kirjutas:Ja siin me näeme musternäidet noorest psühhopaadist. Sinusuguseid tuleb igasugusest võimupositsioonist eemal hoida, sinusugused on maailma hädades süüdi. Ja siis te räägite, et keskkonnareostus on paha, lapstööjõud on paha, alamakstud tööjõud on paha, tervistkahjustavad ja koguni tapvad töötingimused on pahad jne.

see on väga hea postitus. ma ütleks, et psühhopaat on vahest liiga karm, piirduks nartsissistliku isiksushäire. kes on need jälgid, närtsind nartsissid kasvama pannud? ikka meie oma röövkapitalistlik ühiskond, mis ei rõhuta eetilisi väärtusi, vaid egoistlikke. ma täpsustaks veel, et inimese hukatus algab ikkagi rumalusest, primitiivsusest. milleks see räige asjade, materiaalse rikkuse ihalus.. enne kui ei toimu pööret vaimsuse suunas, ei muutu siin ilmas tõepoolest midagi.
Kui inimesed on lollid, siis ei ole vahet, mis karjalaadse ühiskonnaga tegu on. Kapitalistlism paneb inimesed õppima ja tegutsema ning on ühiskonda väga palju edasi arendanud. Loomulikult ei ole ükski kord perfektne ja sp on vaja ka killikesi teistest suundadest. Ainult loll inimene näeb kapitalismis ja globaliseerumises midagi halba. Enamasti on need inimesed sellised, kes ei suuda raha väärtusest kaugemale mõelda. Ühiskonna kui terviku heaolu, planeedi jätkusuutlikus ning kõik muu jääb kõrvale.

Muidu, mis suunal sa gümnaasiumis õpid? Paljud koolid pakuvad ka võimalust oma õpilasfirma luua, mis annaks kogemusi ja võimalust eksida.
Muidugi peaksid ka oma käitumisega vaeva nägema, egost lahti saama ning mõistma, et palgatöö ei ole halb nagu ka ülikoolis õppimine. Näiteks, kui lood oma firma, siis suure tõenäosusega palkad ka ise sinna inimesi ja kui sa suhtud neisse kui alamatesse ja halvustavalt, siis gg, ürita leida häid ja püsivaid töötajaid. Samamoodi ka (üli)koolis käimisega, õppides arstiks, lasteaiaõpetajaks või psühholoogiks (või ükskõik kelleks) jääb alati võimalus oma praksis/lasteaed/nõustamiskabinet püsti panna ning teenida raha sellega, mis sulle meeldib.
Vasta

Mine “Milleks me elame?”