Eksistentsiaalne kriis

APPI!!
MIKS ME ELAME? MIS SELLE MÕTE ON? MIKS ME PEAME OMA ELUST NII PALJU KOOLILE RAISKAMA? MIKS ME PEAME ÜLDSE ELAMA? MIKS ME KEEGI EI RÄÄGI SELLEST MIKS ME ELAME JA MIS SELLE MÕTE ON? MIKS ON MAAILMA OOKEANIDSET SUUR OSA AVASTAMATA? KAS ME OLEME UNIVERSUMIS ÜKSI? ÄKKI UNIVERSUM ON ÜLDSE ''KELLEGI'' KATSELABOR? MA EI TEA ENAM MIDA TEHA, NII PALJU KÜSIMUSI MILLEL POLE VASTUSEID.
MUL POLE ENAM KAUA AEGA ELUISU OLNUD, SEST MA EI NÄE ELU MÕTET.. MA EI TEA MIDA MA TEHA TAHAN OMA ELUGA JA MA EI TAHA END ÄRA KA TAPPA KUNA MEIL ON JU AINULT 1 ELU JA SIIS SEE LÄHEB RAISKU, AGA MA EI NÄE MÕTET MIKS ELADA..
MIDA MA TEGEMA PEAN?!?!?! AIDAKE MIND

Re: Eksistentsiaalne kriis

Kui ei ole, siis mine vaata, Danisnotonfire vega head videod on (ja ta räägib väga palju just sellest teemast nn "existential crisis") (; ja kui juba seal oled siis käi ka ta sõbra, Phili kanalil ka ära; AmazingPhil (ning ka nende ühisel kanalil, DanAndPhilGAMES
#SPON

Nii, aga reklaam reklaamiks. Elu mõtet ei tea mitte keegi siin maailmas. Võib-olla Gandhi teadis, aga kes jällegi seda teab. Bioloogilisest vaatenurgast on elu mõte paljunemine - kasvad üles, teed paar titte ja sured ära. Aga kui tahad juba sügavamale kaevuda, siis sellega sind keegi aidata ei saa. Lihtsalt otsi omale mõni hea tegevus, inimese vms. millest kinni hoida elu lõpuni. Ja lepi mõttega et kunagi saab see kõik otsa, aga praegu on sul võimalus seda kõike nautida.

Äkki on kaugel tulevikus midagi, mees.
Äkki see nagu ülesanne, et lõpuks jõuad kuhugi välja. Või katse, et kui kaugele meje maajlm oma asjapulkadega jõuab.
Aga kuna inimese elu on suht lühike, siis on sinna jõudmiseks vaja hästi palju lülisid ja me olemegi need lülid. Me ei saa ise mitte sittagi teada, aga meid on vaja, et teised saaksid. Jumala mõttetu. Tahaks ise teada mis saab, miks teised saavad teada aga mina ei saa? Peaks ära surema. Irv.
muru

Have you ever walked into what seemed
to be somebody else's dream?

http://reaalnehipiman.blogspot.com

Annuisnotonfire kirjutas:Kui ei ole, siis mine vaata, Danisnotonfire vega head videod on (ja ta räägib väga palju just sellest teemast nn "existential crisis") (; ja kui juba seal oled siis käi ka ta sõbra, Phili kanalil ka ära; AmazingPhil (ning ka nende ühisel kanalil, DanAndPhilGAMES
#SPON
Tõsiselt? Sa soovitad neid kanaleid eksistentsiaalse kriisiga toimetulemiseks ja vastuste leidmiseks. Tõsiselt?

vertigo kirjutas:
Annuisnotonfire kirjutas:Kui ei ole, siis mine vaata, Danisnotonfire vega head videod on (ja ta räägib väga palju just sellest teemast nn "existential crisis") (; ja kui juba seal oled siis käi ka ta sõbra, Phili kanalil ka ära; AmazingPhil (ning ka nende ühisel kanalil, DanAndPhilGAMES
#SPON
Tõsiselt? Sa soovitad neid kanaleid eksistentsiaalse kriisiga toimetulemiseks ja vastuste leidmiseks. Tõsiselt?
Jah. Kui soovid, siis võime privas nende kohta pikema vaidluse maha pidada (:

suured küsimused võivad nõuda suuri tähti. ma proovin vastata kõigile su küsimustele.

mis puutub elu mõtte küsimusse, siis küllap raskendab sellele küsimusele vastuse leidmist eelkõige asjaolu, et ükski elusolev ei tea rääkida sellest, mis oli enne tema sündi, ja ükski surnu pole iialgi üles tõusnud, et rääkida sellest, mis saabus pärast tema surma. me ei tea, kas on olemas olemist väljaspool elu, kas on olemas teistsugust olemise viisi, teadvuse seisundit peale elusolemise. kui pärast surma saabuksidki igavesed põrgupiinad ja see oleks kõigile elusolevatele juba eluajal teada, siis küll me oskaksime paremini oma elu hinnata ja sellele mõtte leida. see oli esiteks. teiseks, kas inimene oleks tõesti õnnelikum, kui meie kõigi eludel oleks üks ja kindel mõte? inimesed hakkaksid siis veelgi enam kurtma, et küll on ikka ühetaoline ja igav elu, tahaks ka midagi muud. viimane muidugi eeldab seda, et inimene oskab ka midagi muud tahta. võib-olla oleks siis ideaalne variant see, kui inimesel oleks kindel elu mõte ja ta oleks nõnda loodud, et ta ei oskakski muud tahta, kui vaid selle mõtte, eesmärgi täitmist. usutavasti oleks nõnda inimesel kergem elada, samas oleks see aga inimese arengus tagasiminek, sest nõnda kaoks ära inimese vaba tahe ja me muutuksime suuresti ühetaolisteks robotiteks, kes püüdlevad vaid ühe ja kindla eesmärgi suunas.

elu võib võrrelda videomänguga, mänguga, millel ei ole kindlaid läbimiseks mõeldud leveleid. mäng, millel ei ole ettekirjutatatud stsenaariumeid, kus on vaid etteteadmatud ja kordumatud tegelaskujud ja kohad. seesugune mäng, mille loomiseni ei küündi ükski inimlooja. mäng, mis on nii täiuslik, et ta on asi iseeneses, et temast suuremat mõtet ei ole, küll võib ta aga ise anda erinevaid eesmärke, mõtteid elusolemiseks igale inimesele. elu mõte on ELADA ideaalses, täiuslikus süsteemis ja püüelda omaenda valitud eesmärkide, mõtete suunas. jah, te võite küll nüüd kritiseerida, et vaadates näiteks eesti pimedat ja koledat talveaega, siis pole see süsteem meil nii ideaalne midagi. poleks aga talveaega, ei oskaks me iialgi nõnda hinnata kaunist suveaega. elu ideaalsus ei peitugi võib-olla kõige enam üksikasjades, aga elu on ideaalne laias plaanis, oma suures mitmekesisuses ja lõpmatus mitmepalgelisuses. kui palju on antud inimesele erinevaid asju, millega tegeleda ja millest rõõmu tunda. nii palju on meile antud, aga ikka oleme me nõutud. kui ilus on olemine, kui me oskame seda vaid vaadata. see kõik ongi elu mõte, tunda elu jumalikku, harmoonilist TÄIUSLIKKUST. see on pigemini tunne kui mõte. tunne on suurem kui mõte. avage oma silmad ja tunnetage seda. see on säärane imeline täiuslikkusetunne, mida inimene ei jaksa pidevalt oma südames kanda, sestap külastavad teda alatasa ka kahtlusemõtted.

sest kui tulla nüüd maa peale tagasi, enam argisesse ellu, siis ma ju mõistan, miks tekivad säärased suured küsimused. sinu kahele esimesele küsimusele andsin ma juba oma vastuse. ka kahele järgmisele on olemas vastus, see aga kahjuks enam nii positiivne ei ole. miks me ikkagi peame koolis nii kaua käima, 12 aastat ja nii-öelda ideaalse puhul isegi, kuhu tuleb juurde ka ülikool, kokku lausa 17 aastat? ma olen ise käinud 12 aastat koolis ja lõpus tõdesin ma vaid seda, millest keegi avalikult ei rääkinud, aga mis ometigi sulaselge oli, teisisõnu - mis on tegelikult kooli mõte? siinkohal tsiteerin head sõpra vertigot, kes on kirjutanud umbes nõnda:
vertigo kirjutas:kool valmistab sind ette tubliks, kuulekaks ja depressiivseks töömesilaseks, kellele on maast madalast sisendatud hea hariduse ja töökoha tähtsust, et sa jumala eest saaksid võimalikult palju tarbida, makse maksta ja uusi tublisid mesilasi juurde sigitada.
ehk vastus ei peitu selles, et tulevikus raha teenida, nagu siin kõlas, kuna see on süsteemisisene mõte, näha tuleb aga süsteemist välja. jah, loomulikult peavad inimesed tööd tegema, et ühiskond toimiks, probleem on pigem selles, et selmet elutempot maha võtta, proovib kapitalistlik ühiskond tempot hoopiski juurde panna. targad budistid teavad öelda, et inimese õnn peitub vähemtahtmises, materiaalsete ihaluste tagasitõmbamises. meie majandus- ja elumudel soosib aga risti vastupidist seisukohta - tarbi võimalikult palju ja rabele võimalikult palju, et sul oleks kõige ilusam kodu ja mitu uhket autot. niimoodi siis rühmadki tööd teha, orjad pool või terve elu panka. palju õnne.

üldsegi on kapitalism saatanast ning soosib inimesi halvimaid iseloomujooni nagu ahnus ja kadedus, seda kurtis juba õnnistegija aastatuhandeid tagasi, aga endiselt pole suudetud hakata elama millegi vaimsema järgi. inimkond vajab pööret vaimsuse suunas, aga seda pööret ei ole kusagilt näha. inimesed on selleks liiga egoistlikud ja neil puudub arusaam vastutusest looduse ja inimkonna ees. meile on antud maailma näol ideaalne elupaik, kuid me ei oska seal ideaalselt elada. selline disharmoonia lõpeb kui mitte inimkonna hävinguga, siis vähemasti suure langusega, mis on egoistlikule inimkonnale paras saatus.

minu jutu esimene pool võiks kanda mõtet, mis võiks olla inimese elu mõte tema enda jaoks, teine osa aga mis võiks olla inimese elu mõte ühiskonna jaoks. proovige elada siis rohkem endale, vähem ühiskonnale.

ohjah, hesse on kirjutanud suurepärase raamatu nimega "stepihunt". seal on kõigest sellest juttu, omamoodi piibel. soovitan lugeda.
eraldatus

Teile muidugi meeldib verbaalse masturbatsiooniga tegeleda ja üksteise orgasmidele takka kiita, kuid tegelikult on kõik hoopis lihtsam. Läheme nüüd ajas tagasi ja vaatame, kuidas olid asjad siis. Tulid tugevamad, lõid sulle kaikaga pähe ja võtsid su varanduse ja naise endale. Sama toimub näiteks täna kiskjatest loomade puhul. Selle vältimiseks ongi meil keeruline ühiskond - et nõrgematele liiga ei tehtaks. Erinevad ühiskonnakorraldused aga - no mis kellele meeldib ja mida peale surutakse. Eks hakka diktaatoriks ja suru endale meeldiv peale. Või siis kiru juute, reptiloide või keda iganes. Kes mida usub. Koolis pead sa aga käima selleks, et leida enda koht selles ühiskonnas ja sellesse panustada. Või siis hakka hedonistiks ja saada kõik pers*e, mis otseselt sinu heaolu ei mõjuta.

Miks on aga ookeanid, kosmos jms iganes kohad avastamata? No pole otsest vajadust hetkel ja ka võimalusi napib. Eks hakka teadlaseks ja proovi avastada. Nii lihtne see ongi.

Miks me aga elame? No elame, on lihtsalt nii läinud, et elame. Oleme universumis üksi? No kes seda teab, ehk oleme, ehk mitte. Jällegi, eks hakka teadlaseks ja uuri välja.

Inimesed on nagu lehmad või mingid teised loomad. Lehm närib heina ja mõtleb, et ta on tähtis ja kasulik ning ta elul on mõte. Inimene mõtleb, et küll ma saadan alles korda suuri tegusid kunagi tulevikus! Ja närib heina...

Mõned inimesed aretavad uusi loomatõuge, laborites paljundatakse baktereid. Inimene on evolutsiooniteooria jaoks liiga keeruline. Kaldun isegi pigem arvama, et oleme kellegi katse, mis läks kergelt pu#si. Kui me oleksime maailmale nii vajalikud, siis esiteks me ei reostaks seda ja ei teeks igasugust muud sitta. Siis me teeksime midagi targemat ja ei küsiks, et mis küll on mu elu mõte. Vot, elul polegi ühtegi mõtet. Lehm oled. Nii et näksi muru.
muru

Have you ever walked into what seemed
to be somebody else's dream?

http://reaalnehipiman.blogspot.com
Vasta

Mine “Milleks me elame?”