Veel on aega parandada vead!

Tervist kõikidele! :) Ma tahaksin tuua esile paar asja, mis on mind ennast huvitanud, või mis tunduvad ebaõiglased.

1.Lapsed: Tänapäeval tundub, et lapsed ei ole enam enda vanemate, vaid riigi omad.Näiteks, et kui kellelegi (naabrile või misiganes) TUNDUB, et lapsel ei ole hea oma vanemate juures, võidakse laps lihtsalt vanematelt ära, ja nad ei pruugi enam kunagi oma lapsi näha, kuigi lastelt ei küsita, mida nemad asjast arvavad (ainult vahest võib-olla) võib-olla lastel ei ole kunagi mitte kuskil enne parem olnud.

2.Loodus, inimesed: Ma tõesti sooviksin, et inimesi ei oleks olemas, kuna vaadake aknast välja, vaadake, mida me oleme oma planeediga teinud. Aknast paistavad ainult suured, valged betoonimühakad ja põrisevad plekikolakad, mitte puhvis karvadega oravad, või kaunite, kirjude lehtedega puud. Siin maailmas on nii palju loomaliike, mis on inimeste poolt hävitatud, nt. dodo. Mõtelge, kui ilus ja terve oleks meie koduplaneet, kui inimesed seda ei reostaks. Võib-olla kõnniks mõned mammutid praegu seal, kus sina istud. Ma olen supertänulik looduskaitsjatele, et kasvõi keegi seda teemat tõsiselt võtab.

3.Poliitika: Ma olen tihtipeale mõtelnud sellest, et mida poliitikud meiega teevad? Nad varjavad meie eest igasuguseid asju, nad näitavad telekas, ja tänavate peal mida me peaksime tegema, kuidas me peaksime tegema, ja millal. Nt. kui sa ostad endale poest Lego-mänguklotside paki, seal on kaasas õpetus, kuidas neid kokku panna. Täpselt niiviisi manipuleerivad ka need inimesed meiega. Inimesed! Teil ON valikuvõimalus! Te saate ise otsustada, kuidas te oma elu elate! Mitte keegi ei saa teile ütelda, mida teha, kuna see on SINU elu, mitte kellegi teise. Selle maailma inimesed ei tea, kui suur nende võim TEGELIKULT on. Raha ei ole siin maailmas kõige tähtsam.

Tee oma unistused teoks, isegi, kui see on kõige pöörasem unistus üldse-mine sinna lauluvõistlusele, kuhu oled alati minna ihanud, kutsu see tüdruk välja, kes sulle nii väga meeldib, mine roni kõige kõrgema puu tippu, või kaeva endale maa-alune tunnel. Tee seda, mis sulle kõige rohkem meeldib, kuid ära sellega riku ära teiste inimeste unistusi, vaid täida oma unistused koos nendega :) Tee kõike, mida oled alati ihanud teha, sest vanast peast hakkad juba kahetsema. Ja ära iialgi, mitte iialgi ütle, et sa ei taha enam elada. Sest kui jumal sulgeb ukse, avaneb kusagil aken.

Ma olen teile kõigile väga-väga tänulikud, kes viitsisid selle loo läbi lugeda. Igasugused kommentaarid on oodatud, nii positiivsed, kui negatiivsed, ja kui tekkis küsimusi, siis andke julgesti teada! Ilusat päeva teile, ja päiksepaistelist elu! Soovib, Anette :)
"Normalness leads to sadness" -Phil Lester

Re: Veel on aega parandada vead!

Rahaga ostetakse võimu. Valitsus ja see teema on vaid pealmine kiht, kuid asi on palju laiem ja sügavam. Inimesed söövad endale sisse rahusteid ja antikaid ning need ravimid loovad illusioone ja hägustavad mõtlemist. Ravimid muudavad meie geneetikat. 90% inimestest on lambad, neile söödetakse kõik ette, et vältida, et keegi hakkaks mõtlema. Poliitikud on käpiknukud. Nemad ei tea ka asjadest midagi eriti.
Laste puhul tahetakse lastele ainult paremat. Kas lapsel oleks parem elada vanemate juures, kus on kuse hais, puudub toit ja vanemad joovad, või lastekodus, kud saab korralikult süüa, on soe tuba ja hügieen olemas?
Inimestel ei lase elada selline asi nagu hirm. Kardetakse tagajärgi. Ma olen endale öelnud, et ei taha enam elada, kui kõik on nii must, paljud on endale nii öelnud.
Tore, et teemaautor on nii positiivne. Soovitaksin sul lugeda raamatut "Alkeemik".
Aga mis siis, kui sa ühel heal päeval ärkad üles ning avastad, et terve viimane aasta on olnud uni?

Tere, Anette

Kõigepealt - Sul kohe kindlasti on kirjutamise peale annet. Sa oskad end kirjalikult väga kenasti väljendada.

Mõni kommentaar - Lapse eemaldamine perest on kõige kõige viimane lahenduskäik. Seda ei kasutata esimese meetmena. Ning seaduse järgi peab küsima ka lapse arvamust.
§ 27. Lapse eraldamine perekonnast
(1) Last ja vanemaid ei tohi üksteisest eraldada vastu nende tahtmist, välja arvatud juhul, kui lahutamine on lapse huvides või kui laps on hädaohus ja lahutamine vältimatu või kui seda nõuab seadus või jõustunud või viivitamatule täitmisele kuuluv kohtulahend.
[RT I 2008, 59, 330 - jõust. 01.01.2009]
(2) Lapse ja vanemate eraldamisel tuleb ära kuulata lapse arvamus ja soovid ning lisada need eraldamise dokumentide juurde. Lapse arvamuse selgitab ja fikseerib sotsiaaltalitus.
(3) Lapse eraldamise põhjendatust jälgib sotsiaaltalitus.
Kas Sul on mõni vastupidine näide? Tahad rääkida sellest?

Loodusest - Jah, tõsi, on täiesti kahju, kuidas inimesed mõjuvad loodusele. Üks hea lause on: Inimesed ilma looduseta ei saaks hakkama, loodus ilma inimesteta saaks hakkama. Siin on natuke ka see, et me oleme otsustanud elada ühiskonnas. Ning me ei saaks suuresti paljusid neid hüvesid kasutada, mida me peame enesest mõistetavaks, kui me ei kasutaks loodusressursse.
Ta on natuke selline surnud ring.
AGA. Ma arvan, et siinkohal oleks mõistlik mõelda, mida meie kõik saame teha selleks, et loodust hoida? Ehk siis mitte me ei ole rõõmsad kellegi teise tegude üle. Vaid olgem rõõmsad enda tegude üle. Mida igaüks meist on teinud, et hoida loodust? Ning mida teete te regulaarselt selleks?
Näiteks pisiasjad - prügi sorteerimine, liigtarbimise vähendamine, keskkonnasõbralike transpordivahendite kasutamine, liigpakendamise vältimine jpm.
Pisiasjadest algavad suured teod. Kui kõik sellised pisiasjad oleks kõigile enesestmõistetavad, saaks minna juba järgmiste sammude juurde ja nii see maailm paremaks muutub.

Poliitika - Ärme lase poliitikutel arvata, et kedagi ei huvita. Kes juba piisavalt vana, käige valimas. Kes noorem, otsige üles või looge oma KOVi juurde noorte osaluskogu. Rääkige kaasa. Näidake, et rahvast huvitab!

Mulle Anette lõpulõik väga meeldib !

Ehk siis : Tegudele!
Muudame maailma paremaks!
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Elsa kirjutas:Näiteks, et kui kellelegi (naabrile või misiganes) TUNDUB, et lapsel ei ole hea oma vanemate juures, võidakse laps lihtsalt vanematelt ära, ja nad ei pruugi enam kunagi oma lapsi näha, kuigi lastelt ei küsita, mida nemad asjast arvavad (ainult vahest võib-olla) võib-olla lastel ei ole kunagi mitte kuskil enne parem olnud.
Mitte kelleltki ei võeta last ära sellepärast, et kellelegi midagi tundub. Kui selle tundumisega kaasnenud uurimise järel selgub, et lapsel on tõepoolest vaenulik või elukõlbmatu keskkond, siis alles võetakse ära. Ja see pole mingi riigi kuri plaan saavutamaks ma ei tea mida, vaid see on mõeldud puhtalt laste kaitseks. Riigile on kasulikum, kui laps kasvab üles terves ja funktsioneerivas kodus, mis suurendab tõenäosust, et tulevikus on ta usinam ja ambitsioonikam töömesimumm. Lastekodude lastega on aga tihtipeale keerulisem ja nad elatuvad ka suuremal määral riigiressursside otsas, seega ma eriti ei näe, mis suurt kasu riik sellest saaks.

Selles on sul aga küll õigus, et inimene kuulub riigile, ja mitte ainult riigile, vaid ka kõigile teistele üksustele, mis riigipinnal inimhingede kallal parasiteerivad.
Elsa kirjutas:Aknast paistavad ainult suured, valged betoonimühakad ja põrisevad plekikolakad, mitte puhvis karvadega oravad, või kaunite, kirjude lehtedega puud.
Vale. Minu aknast paistavad nii betoonimühakad, kui ka plekikolakad, kui ka puhvis ja mitte puhvis karvadega oravad, kui ka olenevalt aastaajast kaunite kirjude lehtedega puud. Ja ma ei ela maal.
Elsa kirjutas:Mõtelge, kui ilus ja terve oleks meie koduplaneet, kui inimesed seda ei reostaks.
Ja mis kasu oleks sellest ilust, kui poleks meid, kes oskavad seda hinnata? Ilu lihtsalt ilu nimel, isegi kui keegi pole sellele tunnistajaks?

Ilu on inimeste väljamõeldis. Loodus ei ürita olla "ilus", meie näeme seda nii vastavalt oma emotsioonidele. Seega me võime sellest järeldada, et ilu loovad ja hävitavad inimesed. Ilma meieta oleks lihtsalt loodus, kus iga osa sellest kuni mikroskoopilise tasandini on selline nagu ta olema peab. Meie oleme need, kes on kõigele sellele andnud mingisuguse müstilise väärtuse, kuna me oma ülitundmusliku olemusega ei suuda sellist korrapärasust hoomata.

Elsa kirjutas:Ma tõesti sooviksin, et inimesi ei oleks olemas, kuna vaadake aknast välja, vaadake, mida me oleme oma planeediga teinud.
[...]
Ja ära iialgi, mitte iialgi ütle, et sa ei taha enam elada. Sest kui jumal sulgeb ukse, avaneb kusagil aken.
Sa tõesti soovid, et inimesi ei oleks olemas, aga siis jällegi ütled, et inimesed peaksid ikka edasi elama isegi kui nad seda ei soovi. Väike vasturääkivus?

Tereeeee. Ma ühinen ka siis teie huvitava arutlusega/mõtteavaldusega. Räägin ka siis nende punktide all, mida teemaalgataja välja tõi. Loodan, et keegi ei arva, et ma üritaksin teie arvamusi kritiseerida või midagi... kui mul on ka teine arusaam asjast, siis kõik teised vaatepunktid on enamasti ka täiesti valiidsed ning mõistetavad.

1. Lapsed on väga huvitav teema... mulle isiklikult ei tundu, et need (veel) oleksid kuidagi väga suurel määral riigi omad. Kindlasti aga on vaja mõnes osas riikliku sekkumist laste puhul. On olukordi, kus inimene tegelikult ei tohiks saada lapsi - ta lihtsalt ei ole võimeline last üles kasvatama, aga indiviid siiski erinevatel põhjustel saab lapse. Sellisest olukorras kannatavad lapse saaja kui ka laps ise - inimene, kes sai lapse näiteks liiga vara, näeb last koormana ja seetõttu saab ta üsna palju kahju ja seeläbi ka laps, sest kasvatus on kas vaenulik, puudulik või täiesti absurdselt jube. Laste vastu suunatud vägivald ja hoolitsemisest ilma jäetud lapsed on väga suur probleem... ja siin peab lihtsalt riik sekkuma. Riigi sekkumine aga alati ei peagi olema lapse ära võtmine, kui perekond ei ole võimeline majanduslikult toime tulema, siis jällegi.... riik peaks/võiks aidata erinevatel viisidel.

2. Loodusega on väga imelikud lood. Me võime öelda, et loodus on näiteks ilus või epic või tähtis või mis iganes. See ongi nii. Aga ma isiklikult usun, et loodus saab olla neid asju ainult tänu inimeste (ehk siis intelligentse mõistuse) olemasolule. Kui ei ole inimesi, siis ei ole mitte mingit tähtsust, kui tore loodus on, sest ei ole mitte ühtegi indiviidi, kes näeks... Ilu kontsepti isegi ei eksisteeri siis, sest ei ole inimõistust, mis sellise asja maailmasse tooks. Ilu ei eksisteeri ilma inimesteta (või siis jällegi intellgientse mõistuseta). Näiteks minu arvates on loodusest palju tähelepanuväärsemaid nähtusi, mida saab eksisteeridagi ainult tänu inimestele. Aga jah! Inimesed tõesti peavad õppima kohtlema loodust paremini ning seda kasvõi lihtsalt selle pärast, et see hoiab meid elus. Ja jah, loodus on tore... aga ma usun, et seda ainult seetõttu, et oled näiteks olemas Sina, Elsa, indiviid, kes näeb, kui tore see on : )

3. Poliitika teemal ei hakka ma arutlema, sest see on keeruline maagia. See on, kuidas on ning poliitikud ei ole enamasti mingid imelikud koletised, kes oleksid meist kõigist erinevad. Mängus on lihtsalt väga keerulised nähtused.

Aga jah, kõike head!

Elsa kirjutas:Aknast paistavad ainult suured, valged betoonimühakad ja põrisevad plekikolakad, mitte puhvis karvadega oravad, või kaunite, kirjude lehtedega puud.
Vale. Minu aknast paistavad nii betoonimühakad, kui ka plekikolakad, kui ka puhvis ja mitte puhvis karvadega oravad, kui ka olenevalt aastaajast kaunite kirjude lehtedega puud. Ja ma ei ela maal.
Elsa kirjutas:Mõtelge, kui ilus ja terve oleks meie koduplaneet, kui inimesed seda ei reostaks.
Ja mis kasu oleks sellest ilust, kui poleks meid, kes oskavad seda hinnata? Ilu lihtsalt ilu nimel, isegi kui keegi pole sellele tunnistajaks?

EDIT: Lisan siia juurde veel, et ilu on inimeste väljamõeldis. Loodus ei ürita olla "ilus", meie näeme seda nii vastavalt oma emotsioonidele. Seega me võime sellest järeldada, et ilu loovad ja hävitavad inimesed. Ilma meieta oleks lihtsalt loodus, kus iga osa sellest kuni mikroskoopilise tasandini on selline nagu ta olema peab. Meie oleme need, kes on kõigele sellele andnud mingisuguse müstilise väärtuse, kuna me oma ülitundmusliku olemusega ei suuda sellist korrapärasust hoomata.
Elsa kirjutas:Ma tõesti sooviksin, et inimesi ei oleks olemas, kuna vaadake aknast välja, vaadake, mida me oleme oma planeediga teinud.
[...]
Ja ära iialgi, mitte iialgi ütle, et sa ei taha enam elada. Sest kui jumal sulgeb ukse, avaneb kusagil aken.
Sa tõesti soovid, et inimesi ei oleks olemas, aga siis jällegi ütled, et inimesed peaksid ikka edasi elama isegi kui nad seda ei soovi. Väike vasturääkivus?[/quote]

No ega tegelikult mina ka maal ei ela, aga see oli lihtsalt selline "kujutluspilt" võinii :D

No seda küll jahh, aga lihtsalt selles mõttes, et nt. loodus oleks puhas, ja mitte reostatud :D loodan, et said aru :)

Nojahh :D aga nüüd ma räägin nagu inimestest, kui olenditest, ja detailsemalt inimestest, nagu sina ja mina. Et kui sa juba olemas oled, siis naudi seda, mis sulle antud :D

Elsa kirjutas:Nojahh :D aga nüüd ma räägin nagu inimestest, kui olenditest, ja detailsemalt inimestest, nagu sina ja mina. Et kui sa juba olemas oled, siis naudi seda, mis sulle antud :D
Okei, saan vist aru. Aga sellega seoses on mul sulle üks küsimus veel. Oletame, et sinu juurde tuleb inimene, kes ütleb, et tahab maailma enda küüsist päästa. Öeldakse ju, et muutuste saavutamiseks tuleb alustada iseendast? Öeldakse. Oled sellega nõus? Usun, et oled. Nii, ja see inimene on siis otsustanud eemaldada iseennast andmaks oma panuse inimkonna väljasuremisele ja looduse säilitamisele. See panus on väike, üks miljarditest, aga panus siiski. Ja see on tema tõsine tahe.

Arvestades seda, et sa jagad tema vastikkust inimliigi vastu, kas sa üritaksid teda takistada?

vertigo kirjutas:
Elsa kirjutas:Nojahh :D aga nüüd ma räägin nagu inimestest, kui olenditest, ja detailsemalt inimestest, nagu sina ja mina. Et kui sa juba olemas oled, siis naudi seda, mis sulle antud :D
Okei, saan vist aru. Aga sellega seoses on mul sulle üks küsimus veel. Oletame, et sinu juurde tuleb inimene, kes ütleb, et tahab maailma enda küüsist päästa. Öeldakse ju, et muutuste saavutamiseks tuleb alustada iseendast? Öeldakse. Oled sellega nõus? Usun, et oled. Nii, ja see inimene on siis otsustanud eemaldada iseennast andmaks oma panuse inimkonna väljasuremisele ja looduse säilitamisele. See panus on väike, üks miljarditest, aga panus siiski. Ja see on tema tõsine tahe.

Arvestades seda, et sa jagad tema vastikkust inimliigi vastu, kas sa üritaksid teda takistada?
See on küll raske küsimus, aga ma arvan, et kui see päriselt juhtuks, siis ma takistaksin teda :D

Elsa kirjutas:
vertigo kirjutas:

See on küll raske küsimus, aga ma arvan, et kui see päriselt juhtuks, siis ma takistaksin teda :D
Sellisel juhul ma ei saa su väidetavat misantroopiat tõsiselt võtta.

Arvestades seda, et sa jagad tema vastikkust inimliigi vastu, kas sa üritaksid teda takistada?[/quote]

See on küll raske küsimus, aga ma arvan, et kui see päriselt juhtuks, siis ma takistaksin teda :D[/quote]
Sellisel juhul ma ei saa su väidetavat misantroopiat tõsiselt võtta.[/quote]

sellele on raske vastata, kuna see sõltub olukorrast :/
Vasta

Mine “Milleks me elame?”