Lõikumine

Olen 13-aastane tütarlaps. Minu probleem ongi pealkirjas. Ma hakkasin ennast lõikuma, lootsin, et nii vähendan oma hingevalu, kuid see oli vaid ajutiselt. See valu mida ma olma käele teen on hullemgi veel. Päris nii ei lõigu, et verd jookseks, ei julge, aga piisavalt, et oleks valus ja marraskil ka natuke. Rääkisin sellest oma parimale sõbrale, noh, ta on ju ikkagi mu parim sõber ja ta peaks teadma, arvasin nii. Ta ise hiljuti ütles mulle kurvalt, et lõigub samuti. Ma ütlesin talle, et ma ei julenud enne öelda,kartsin et saad pahaseks ja ta vastas, et see pole tema asi pahane olla. Üldse ta rääkis minuga nagu see oleks täiesti normaalne asi umbes, et tubli, lase nii edasi. Nagu ta ei hooliks. Selline mulje jäi. Halb tunne nüüd sellepärast. Mida ma peaksin tegema? Ma ei taha omale arme käe peale, kuid hingevalu on ju suur.

Re: Lõikumine

Oehh...no minu enesehinnang on nii k*radima madal, koguaeg on halvad tujud sellepärast. Tunnen end nii alaväärse ja tähtsusetuna teiste kõrval. Kõik on andekad ja ilusad ja targad ja õnnelikud...ma pole mitte midagi. Ma ei oska mitte midagi, ma vihkan ennast. Ehk on see mu peas kinni, kuid ma ei saa sellest mõttest lahti. On jah, ka paremaid aegu, kus ma olen enda üle uhke ja õnnelik ja endaga rahul, aga see on max paar tundi ja siis on jälle kõik halb. Kas peaksin võtma kuulda ema soovitust pöörduda psühholoogi juurde?

See paar tundi positiivne olemist on juba parem, kui mitte midagi. Mõtle natuke tagasi, kas ehk õnnestub meenutada, mis aitas neil paaril tunnil olla positiivne? Mis nt sellele eelnes.

Psühholoogile pöördumine oleks päris hea idee. Saad abi, et kuidas kogu see mõttepundar lahti harutada.

Olgu esiteks olgem ausad, see pole lõikumine, vaid kriimustamine. Armid jäävad jah, ja kui see sulle isegi rohkem haiget teeb, kui hingevalu, siis ära tee seda. Kas sa sellele ei mõtle, et võib-olla langeb su enesehinnang veel enam, kui oma arme kätel vahtima hakkad?
"My heart is just too dark to care,
I Can't destroy what isn't there"
Vasta

Mine “Milleks me elame?”