Mind m6nitatakse koolis kuna olen teistsugune ja häbelik.

Minul umbes sama lugu.Mind hakati m6nitama juba 1klassist peale kuna olen syndinud teissugusena (nina k6ver ja ylal huules arm) ehk siis ma syndisin suulae ja huule l6hega. 7klassis läksin m6nitajatele kättega kallale. k6ik hoiavad minust eeemale ja mina neist kuna ma tean millest nad pärast räägivad.
8 klasssis tekkis mul 6ppimis raskused ja ma ei tahtnud enam koolis käia.Vahel tunnen ennnast yksikuna ,et lausa syda läheb pahaks. Olen pyydnud klassikaaslastele selgeks teha ,et ma ise ei ole selles syydi ,et ma sellisena syndisin.Jäin esimest korda suve tööle 8 klassis sain 6nneks suvetöö tehtud.Nyyd kain 9 -ndas ja ei taha yltse enam koolis käia.Vihkan ennast ja inimesi minu ymber.Tahaksin ennast tappa ,sest m6tlen et miks mina pidin sellisena syndima mitte minu m6nitajad.Hoian koguaeg omaette ja kui on mingi klassi yritus siis 6petajad alati kysivad ,et miks sa ei v6ta klassi yritustest osa.See ajab s6na otseses m6ttes oksele.Mul on hea meel ,et sain selle sydamelt ära rääkida siia. Mida teie soovitaksite koolis mitte käimise vastu?

Re: Mind m6nitatakse koolis kuna olen teistsugune ja häbelik

Ugh, ma ausalt öeldes jälestan õpetajaid, kes käivad silmaklappidega ringi. Nii, see selleks.

Kas sa koolivahetusele pole mõelnud? See võib olla üks efektiivsemaid vahendeid selle vastu, et uuesti koolis tahad käia, sest sellisel juhul puuduksid need, kes sind on mõnitama harjunud (jah, nõme harjumus küll, aga mis teha). Õpiraskuste osas tasuks ehk pöörduda kooli sotsiaalpedagoogi poole.

Ning see, et sind noritakse ei ole absull sinu süü. Põhjus leitakse alati, kui kiusaja tahab. Neil on probleem, sinuga on kõik korras =)

Muidugi võid ka 9. klassi ära lõpetada ja siis gümnaasiumi (kui soovid 10. edasi minna) muusse kooli minna. Kui kardad, et hakatakse jälle norima, siis tihtipeale räägivad inimesed teisi taga ka seetõttu, et nad on teadmatuses. Kui sa võtad humoorika lähenemise (nt ennast tutvustades uues klassis viskad nalja ja seletad, et sündisid ühe puht välise veaga, mille arstid nii hästi kui nad kobakäpad suutsid ära parandasid) siis esiteks nad teavad (ja ei pea hakkama omavahel arutama, et oumaigaad, miks tal see arm on) ja teiseks saavad nad mulje, et suhtud ise sellesse enesekindlalt. Muidugi, kui see ei ole niivõrd märgatav ja ei taha öelda, siis esimesele uurijale vasta lihtalt, et lapsepõlve õnnetus.

Paratamatult on nii, et teisi mõnitatakse nende välimuse alusel. Mind on samuti välimuse pärast kiusatud ja mõnitatud. Mingi aeg lihtsalt jäi see järele, sellest kasvati välja. Sinu "sõprade" puhul see vist aga ei kehti, issanda loomaaed on kirju...
Kuna sul on käimas viimane aasta samade inimestega, siis soovitan lihtsalt olla tugev, mitte nendest välja teha, leida kusagilt mujalt endale sõpru, kellega saaksid rääkida, et negatiivsetest tunnetest kooli suhtes üle saada. Kooli üritustest soovitan samuti osa võtta. Teised saavad siis aru, et sa oled tugev ja sõltumatu.
Soovin Sulle edu!

Soovitan ka koolivahetust, kas või poole aasta pealt, kui kohe alates sügisvaheajast ei saa. Põhikooli lõppedes nagunii enam nendega koos olema ei pea, nii et kui kooli vahetada ei saa ja vähegi suudad, pea lihtsalt see üks aasta veel vastu ja keskendu koolis ainult õppetulemustele ja kooliväliselt aja neid asju, mis meeldib, suhtle nendega, kellega läbi saad. Gümnaasiumis seda narrimist enam eriti kartma ei pea, isegi kui samasse kooli jääd. Suurimad j0bud langevad gümnast välja ja ülejäänutel hakkab mõistus pähe tulema.
Vasta

Mine “Milleks me elame?”