koolikohustus - 17. eluaasta või 9 klassi?

mulle jääb mõistmatuks, kui kaua on siis kohustuslik koolis käia? ühed räägivad, et peale põhikooli on vabad käed, mine tööle kui tahad, teised aga, et 17. eluaastani kannad koolikohustust. aga kui mul on 13.jaanuar sünnipäev ja saan siis 17, kas siis on nii, et käin 9 klassi ära, siis käin veel 5 kuud koolis ja kasvõi oma sünnipäeval võin võtta paberid välja ja enam koolikohustust pole, kuna siis olen 17? või võingi peale põhikooli koduseks jääda?

Re: koolikohustus - 17. eluaasta või 9 klassi?

termomeeter kirjutas:17 ea-ni või siis põhikooli lõpuni, kui saad selle enne lõpetatud. st kui lõpetad 16-selt, siis enam koolikohustust pole.
aga kui lõpetan 17selt, siis ka ei ole koolikohustust enam?
aga kui lähen peale põhikooli veel uuesti gümnaasiumisse, aga hakkama ei saa seal, siis kas on mul võimalik ka veel pooleli see jätta, kuigi olen 16? sest igal pool jahutakse midagi, et 17-aastaseni ikka kohustus ja kohustus... et kui olen juba gümnaasiumisse läinud, siis pean ikka ära kannatama kuni 17 saan?

no aga kust siis see jutt, et 17. eluaastani?
http://www.riigikogu.ee/?op=steno&stcom ... akord=3812
Mailis Reps
Lugupeetud juhataja! Hea minister! Jätkame vestlust põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse eelnõu 412 teemal. Selle § 18 sätestab koolikohustuse ea. Nimelt on plaanis tõsta koolikohustuse iga 17. eluaastalt kuni 18-aastaseks saamiseni.

endiselt segaduses labidamees.

see tähendabki seda, et kas põhikooli lõpuni või kuni oled 17 (või 18 selle idee järgi, mis võib teostuda). see 17 (ja 18) vanus siis seepärast sätestatud, et kui põhikool lõpetatakse üldiselt 16-aastaselt, siis näiteks klassi kordama jäänud lõpetaksid teoorias 17-aastaselt. see tähendab, et nad "sunnitakse" klassi kordama, aga samas on see piir 17 või 18 ka maksimumpiir, et inimest ei saa ju igavesti põhikoolis kinni hoida, kui ta tõesti hakkama ei saa või ei taha seda põhikooli ka korduvatel katsetel ära lõpetada. 18 vb oleks ka seetõttu piir, et siis on inimene täisealine ja riik ei saa enam seetõttu nii väga sundida ja kinni hoida.

pärast põhikooli pole 100% enam mingit kohustust, vaid inimesel vabad käed.. niivõrd-kuivõrd. selles mõttes, et nt gümnaasiumi sisse astumiseks peab olema lapsevanema avaldus, vähemalt mul pidi. seda, et kohustust gümnas käia pole, kinnitab kas või see, et 10-ndale klassile hakkavad õpetajad juba 1. päevast peale korrutama, et "te olete siin vabatahtlikult", "gümnaasium pole kohustuslik" jm. kuni gümna lõpuni välja.
Vasta

Mine “Milleks me elame?”