nutt silmas ja päikest ei paista

Tere! Olen 16-aastane neiu Tallinnast. Ma küll ei osanud oma teemat kuhugi sobitada aga loodan kohitavalt teie abile :( Elan koos oma väiksevenna ja emaga kahetoalises korteris, kodu nagu kodu ikka, pole hullu midagi aga asi on meie rahalises seisus :( Hetkel on kuu lõpp ja ema on juba laene üle 100 euri võtnud, et me midagigi süüa saaks aga praeguseks laiutab jälle külmkapis tühjus ja süüa pole :( kuu alguses sai kokku lepitud, et sõbranna tuleb 1.veebruar hollandist mulle külla nädalavahetuseks, ma olen seda juba pikisilmi oodanud ja nüüd 1 päev enne ütleb ema kurval toonil, et Lisett ei saagi meile tulla, sest tal on nädalavahetuseks 1 piimapaki raha :( te lihtsalt ei kujuta mu pettumust ette, ma lihtsalt nutan ja ei oska seda kuidagi Lisettile öelda. Asi pole aint selles, et Lisett ei saa tulla vaid selles, et selline olukord on iga kuu lõpus. Ema üritab säasta ja käib ilusti tööl, ta on raamatupidaja suurettevõttes aga leiba lauale ei tule :( ma olen käinud koolis sama riietusega septembri algusest, sest lihtsalt ei ole raha :( isa toetab kuid sellest ei piisa, mida teha? :( Anett, 16

Re: nutt silmas ja päikest ei paista

äkki õnnestub sul endal siis nädalavahetuseks mingi töö hankida? näiteks lapsehoidmine, koristamine. kui sul väikevennaga kogemusi on, siis arvan, et oled lapsehoidjana ka võrreldes nendega eelistatud, kellel üldse kogemusi pole.

ja mis mõttes see Lisett siis Hollandist tuleku üks päev enne ära saab muuta? või oleks Eestisse nagunii tulnud, lihtsalt sinu juurde seekord ei tule?

Kuulge, see on ilmselge troll. Kui palju su ema siis palka saab? Ja kui isa veel ka toetab, siis no... seda ma ei usu elu sees, et süüa ei jätku lastele, siis oleks juba mingit toetust kuskilt palutud vms. Või on ema nii loll, et kulutab kõik raha enda riiete peale ning lapsed talle korda ei lähe. Või ema ei oska õieti kalkuleerida, no midaiganes tõesti.

Külaline kirjutas:Kuulge, see on ilmselge troll. Kui palju su ema siis palka saab? Ja kui isa veel ka toetab, siis no... seda ma ei usu elu sees, et süüa ei jätku lastele, siis oleks juba mingit toetust kuskilt palutud vms. Või on ema nii loll, et kulutab kõik raha enda riiete peale ning lapsed talle korda ei lähe. Või ema ei oska õieti kalkuleerida, no midaiganes tõesti.
Ot: Kui ikka kirjutad, siis kirjuta nii, et sa endale vastu ei räägiks.

Tänapäeva elu Tallinnas on rohkem kui perverssus. Kujutan ise ette, et kui saad 5-600 €'d kätte, oled üksikvanem, elad üürikas siis hakkama ei saa. Korterikulud on üle poole su palgast. Süüa ka tahad normaalselt, siis ongi selline seis nagu teemaalgataja kirjeldas. Termomeetri variant on päris hea. Käed jalad otsas, vanust ka juba veidi on - vaata ringi. Ehk saad mingi jupi tööd!

Mis troll? Sa oled veits hull peast või? Ma pöördun siia oma murega ja sa tuled mind siin maha tegema oma trolliga, puhta sooda peast! No kas see on minu süü, et mu ema saab nii vähe palka, et pool läheb korteriüürile ja ülejäänud mu venna lasteaia, toiduraha ja muude kulutuste peale. Lisett tuleb jah Hollandist siia aga mitte minu juurde :(
Vasta

Mine “Milleks me elame?”