: /

PS xxd ; see suht möttetu , nii et ära loe kui midagi tarkemad teha ,,mis sul kindlasti on..aga küsimustelevõiksid vastada:P Ja sorri kirjavigade pärast . Aga igatahes Sorri et pikktekst ! : )

Et mdea , kuhu seda teisse kohta kirjutada .Igatahes Soome kolides olin ma 10aastane ( kuu/kahe pärast sain 11 a ) ja nüüd olen 14 .Mu ema on soomes elanud 5aastad ja ma&ülejäänud kolisime 3-4 aastad tagasi Soome , siis põhimõtteliselt hakkaski mu elu allapoole veerema .. :( Ma ei oleks kunagi uskunud et mu elu lihtsalt ühe korraga muutub ..selle soome kolimisega siis .. : / Kui kolisin Soome oli kõik hästi ,, kõik oli lihtsalt viimase peal . Aga paari kuu pärast ( nii 3-4 kuu pärast ) hakkas isa helistamine ja ütlemine et ta ennast ära tappab , mida ta pole siiani teinud ,mind ära tüüdama , ma kkarjusin kõiki peale .. Ja lihtsalt arvasin et Eestist ära kolimine oli kõike parem asi .. Hiljem hakkasin ma igatsema Eestit .. Mida rohkem aeg edasi läks seda rohkem ma ei suutnud enam olla see sama tüdruk kes olin ma siis kui elasin eestis , ehk siis õnnelik , ma ei solvunud KUNAGi , ma ei vihastunud ega midagi taolsit . Nüüd ma solvun iga pisema asja peale ja veel rohkem suurema asja peale ,,kuigi ma ei tee neil enam vahet :/ Ma pole enam önnelik , ma masetsen , ma vihastun ja kiiresti .. Kui elasin Eestis nutsin vaid siis kui kukkusin vms , aga mitte kunagi sellepärast et keegi oleks midagi halvasti õelnud :/ Mind ei huvitanud kui keegi mulle si*tasti ütleb : / Selleaja jooksul kui olen siin elanud läksid ka mu ema ja ta mees lahku , kuna too mees lõi mu ema , ja hommikul läks ta minema ilma et kellegile ütleks , minki fu*ing arpüks -,- ma vahest tegelt mõtlen temast kuna nüüdseks on tema ainus ´normaalne´mees emal olnud : / Siis suurem vend ja õde kolisid meie juurde Soome , kuigi vend veel eiela siin aga käib suht ja teeb nata vahepeal tööd vms ja siis tömbab eesti tüdruku&sõbrade juurde . Siis nüüd ema käib minki fuc*ng ´´türklasega´´(me bff-iga kutsume teda nii ,tegelt ta eestlane xd ) kes tahab lihtsalt ta raha , mis emal eriti pole :/ Igatahes on too ´´türklane´´ minki fu*cing pe*e kes keelab emal meiega suhtlemise, ütles emale et ta meile raha ei annaks ,ja et ta kodus midagi ei teeks , ja et ta meiega koos ei oleks , ja etema kõik kohad ära blokkiks nettis jne : ( Nüüd ema ei suhtlegi meiega eriti , näedteda niii harva. Okey , ma olen enamus ajast enda tõest tõesti , aga ikkagi . Ema käis ikka mu toas uuris mis ma teen , räägis minuga vahest , ta oli suurestoas vaatas meiega telekad , nüüd ei tee ta sedagi , öösel teda ka kodus pole või kui on siis tuleb ta alles kell 03.00 -06.00 vahel alles koju kui tulebki -,- Ta läks mu suurema õega tülli kuna too tahtis et ema oma silmad avaks ja näeks milline vä*djas too mees on : / Aga ema ei saa sellest aru ; s Nüüd üleeile umbes samal kellaajal ( 00.00-01.00 vahel xd ) läksin oma parima sõbrannaga tülli :/ Sellepärast et ma ta sai aaru must valesti , tal oli alakaks msnis et ta pole mitte keegi ( ehk siis et ta ei ole keegi ,et ta on tühine vms) ja ma kirjutasin talle et ta pole mitte keegi , mõttega siis et ta pole Mitte Keegi , vaid ta on Keegi , keegi kes on mulle ja ma usun et ka teistele inimestele väga kallis ja tähtis . Aga ta sai aru et mul on temast suva ja et ma ei hoolitast :( Nii ta läks hiljem msnist välja aga enne seda ütles et lõigub ennast.. täna sain teada et ta oli endale jalapeale kääridega ": ( " märgi teinud : / Aga jh , ma suht teisiti teind , ma enneseda ja ka pärast seda ( samal päevalkui tülli läksime ,samal hetkel ka suht ) kraapisin endal hhaaknõelaga kätt vms , igatahes nii et see oli nii nagu see oleks põletada saanud :/ kuna ma proovisin saada sealt ära "r+l=bff " kirja , aga nüüd näeb see välja nagu "K" ; S ja bff-i pole näha : ) Aga toda plnud siis ka eriti näha , igatahes kui oli nii tehtud etnata verd tuli siis tõin endale selle haavapuhastaja vms ja panin seda sinna peale et valusam oleks ..Kuigi ei olnud nii valus naggu lootsin :/ Me pole minkid lõigujad vms , mdea :/ Mul oli lihtsalt niiiii valus seest , ja vict oli tal (bff-il ) ka , kuna ta ei oleks seda muidu kunagi teinud : / Ma olin midagi taolist paarkorda teinud , aga mitte nii palju nagu tahaks, kuna kartan :/ Ja peale selle on mu bff mu ainus sõbranna Soomes , kuna teised keda arvasin olevad ei suhtlegi minuga eriti , kooli alguses arvasin saavad endale hea sõbranna juurde ..aga nüüd on ta inimene keda vihkan , kuna ta on egoist ^ ^Tegelt oli midagi peale selle et tahtsin kirjutada teistele midagi , mida ma tunnen vms .. See et mul pole sõbru eriti ,, et kuidas ma neid juurde peaksin saama .Ma lihtsalt olen selline häbelik..vaikne tüdruk kohas kus palju rahvast , või inimestega keda ei tea : / Inimestega keda tean ja pean sõbraks olen ma suht aktiivne vn : / Aga ma ei oska seda olla võõrastega :/ Peale selle ei oska ma ka kuidagi õelda välja mis ma tegelikult arvan , ma lihtsalt mõtlen seda ( siis ükskõik kas võõras v mitte ) aga ei ütle välja ..ja kui bff ütles mullle et ma olen täiega arg ,et tundub niiet M(klassikaaslane) on talle parem sõbranna kui mina ja igasuguasju veel ei suutnud ma midagi õelda lihtsalt see tuli üllatusena et ta nii mulle ütleb .. Ma olin ta peale solvunud ja vihane et ta nii ütles ..Aga ma ei näidanud seda välja : / Peale selle ei suuta ma kedagi usalda , ma olen proovinud aga ei suuda lihtsalt ..:( ma kartan et naad räägivad välja kõik mis ma räägin ..:( Ja siis kui ma proovin õnnelikuks saada ,,ma arvan et kõik läheb jälle korda ..et jälle saan ma õnnelikuks ( näideks kui ma sain enda nüüdse bff-iga tuttavaks (ss kui ta mulle tuli ) ma arvasin et kõik on nüüd korras .. ) aga tegelt ei saa...igapäevaka läheb kõik aina allamäge ..ma lihtsalt ei suuda enam ,,kodus ,koolis ..kõikial kus on teised näidan ma et ma olen häppppy ,aga me ei oleseda tegelkult .:( Ja nüüd ma enam ei usu ka sellesse et midagi enam korda läheks ..kuna no asju mis on mulle uuesti lootust annud ..aga siis see kõik kaob ühtäkki ...kõik on jälle alguses ..halvasti ..:( ja nüüüd..nüüd ma enam ei suuda , ma lihtsalt magan päevad läbi , olen arvutis ja kõik .:( Tahaks kõike tagasi , tahaks tagasi aega mil oolin 5 aastane , ja enne seda kui mu maja ära põles ( siis läks ka allamäge mõnd aega ,aga olin siiskiõnnelik edasi . Siis läks mu ema ja isa abiellu ka täiesti katki vms . tegelt lahutasid naad alles paar kuud tgasi .Ja kui naad enam ei ´´armastanud´´ üksteist ei tegitanud see mulle minkeid meeleolusi ja pole siiamaani tekkitanud , mul täiesti suva : / ) . Ohjh , tegelt tahaks ma endale ültse otsa peale teha , niikuinii pole mind kellegile vaia .. aga ma eisaaa kuna kartan et pare ja sõbrad kes must hoolivad ..(kuigi seda välja ei näida : ( ) . MH -,- ma vihkan ennast-,- ma eisaa arumis ma siit otsin ?! See kirjutamine tegi kuidagi kergemaks kõik ..aga siiski ..tahaks praegu võttanoa ja ennast ää tappa -,- või minna tee peale ja lasta autol end allaajada jne ...:(
Et küsimused siis ;
1. Kuidas ma saaksin luua endale sõpru ja tuttavaid rohkem ?
2.Kuidas ma saan olla julgem ?
3.Kuidas ma saaksin nii, et ma julgeks öelda mida ma teistest arvaks , et ma ei oleks nõus kõigega, mis nad ütlevad ?
4.Kuidas ma saan usaldada inimesi ?
5.Kuidas ma saan jälle olla õnnelik ? Kuna ükskõik mida ma ka ei prooviks kõik läheb ALATI valesti ..:(
6.Mida ma saaksin teha, et ma enam nii ei mõtleks..et ma tahakasin elada..( et ma ei mõtleks enesetappule..eitaha sellele mõelda ,aga see ooleks ainus väljapääs ,siis ei tunneks ma midagi , siis ei teaks ma midagi ..mul poleks isegi valus enam ..ma saaksin igavesti rahus olla ..:( )

PS : SORRY PIKKA TEKSTI PÄRAST ! ://

Re: : /

see on tõsi, et pere ja sõbrad hoolivad sust, kuigi nad seda välja ei näita.

hetkel ei saa eriti aru, kuidas sul on seal Soomes nt keeleprobleemiga.. kas ongi mingi Eesti kool/klass või suhtled ainult soome keeles, nii et on väike suhtlemisraskus ka ikkagi? aga mine näiteks mõnda huviringi või trenni, kas siis koolis või mujal, uusi tutvusi saad siis kindlasti. ja mõned tutvused kujunevadki sõpruseks, otse sõpra sa endale kuskilt ei saagi.

2. Kuidas ma saan olla julgem ?

ega see julgus nii päevapealt tekigi, pead lihtsalt tegema nii, et kuigi nt võib-olla ei julge klassis mõnega, kellega pole eriti suhelnud, juttu alustada, aga sellest hoolimata ikkagi alustad. nt mul endal on kõik julgusega seotud asjad nii ära tehtud, et isegi ei ürita julgust koguda, sest seda mul kuskilt ei tulegi, vaid lihtsalt teen ära, kuigi ei julge. natuke ehmatab see vastandlikkus alguses ära, et hirm on nii suur kui saab, aga keha ikkagi on valmis tegema, mida vaja, aga noh, sellega harjub. või noh tegemine tasub ära.

3. Kuidas ma saaksin nii, et ma julgeks öelda mida ma teistest arvaks , et ma ei oleks nõus kõigega, mis nad ütlevad ?

sellist plõksimis- ja näkkuütlemisoskust ei soovitagi eriti endas arendada. kui lihtsalt mingi arvamuse või ideega ei ole nõus või tahad midagi ise välja pakkuda, nt kui on küsimus, et kuhu koos minna vms, siis anna lihtsalt rahulikult teada, mitte nii et "EI!!!!! teeme hoopis..", vaid et "minu arvates.." vms.

4. Kuidas ma saan usaldada inimesi ?

ei saagi, kui pole põhjust usaldada. kui tekib usaldusväärne inimene, siis saad ise mingi aja jooksul aru, et saab usaldada. kõiki ei peagi.

5. Kuidas ma saan jälle olla õnnelik ? Kuna ükskõik mida ma ka ei prooviks kõik läheb ALATI valesti ..:(

no küll aeg asjad paika paneb, ei tasu arvata, et mingit õnne enam mitte kunagi ei tule, see ei ole ju võimalik. proovid ja üritad veel, ootad veel, ja küll saabki kõik korda. kõigil on nii. elu käibki alla- ja ülesmäge, kellelgi pole kogu aeg hea.

6. Mida ma saaksin teha, et ma enam nii ei mõtleks..et ma tahakasin elada..( et ma ei mõtleks enesetappule..eitaha sellele mõelda ,aga see ooleks ainus väljapääs ,siis ei tunneks ma midagi , siis ei teaks ma midagi ..mul poleks isegi valus enam ..ma saaksin igavesti rahus olla ..:( )

leia endale mingi uus tegevus, mis su aja rohkem ära sisustab. leia endale mõni lemmikfoorum internetis või hakka raamatuid lugema või trenni tegema või mingit seriaali vaatama vms, siis jääb vähem aega ülemõtlemiseks.

Re: : /

Tähistan sajandat postitust!!! Õnnitlen lapsemure, et oled kannatanud 100 postitust minu poolt ära, Bravo! : ) Saad kingituse.
Niisiis... liigume selle postituse juurde.

Eii.. ma ei lugenud ka seda teksti läbi, tundus õudne : o
Sa pead tegelema asjadega, mis sulle meeldivad- siis selle käigus nad peaksid tekkima. (ideaalis)
2.Kuidas ma saan olla julgem ?
Sa peaksid endale tõestama, et saad hakkama! Seda saad teha ka nii, et tegeled asjadega, mis sulle meeldivad.
3.Kuidas ma saaksin nii, et ma julgeks öelda mida ma teistest arvaks , et ma ei oleks nõus kõigega, mis nad ütlevad ?
Kui sa saavutad julguse (punkt 2)
4.Kuidas ma saan usaldada inimesi ?
Ooototot... ära seda küll tee! Usalda inimest, kes seda väärib, aga mitte suvalist. Kui leiad kellegi, kes väärib, siis küll sa usaldad ka. (ideaalis)
5.Kuidas ma saan jälle olla õnnelik ? Kuna ükskõik mida ma ka ei prooviks kõik läheb ALATI valesti ..:(
Sa pead muutma suhtumist natuke : o Kui usud, et saad hakkama, siis su motivatsioon paraneb ja sellega suureneb võimalus, et saadki hakkama. Nüüd, kui mõistad, et asi on ainult suhtumise taga, siis saad olukorda muuta ju! : )
6.Mida ma saaksin teha, et ma enam nii ei mõtleks..et ma tahakasin elada..( et ma ei mõtleks enesetappule..eitaha sellele mõelda ,aga see ooleks ainus väljapääs ,siis ei tunneks ma midagi , siis ei teaks ma midagi ..mul poleks isegi valus enam ..ma saaksin igavesti rahus olla ..:( )
Aii.. kamraad, enesetapp on paha.. paremad ajad on ju veel ees.
"Kes ilu ihkab, see otsib,
kes leiab, see laseb käest,
sest tõelist ei tuntagi ära,
vaid valet ei visata käest."
Vasta

Mine “Milleks me elame?”