Kodune KOHUTAV olukord,elu mõte KADUNUD,enesetapu MÕTTED...

Mul on kodus VÄGAVÄGAVÄGAVÄGAVÄGA suured probleemid.Ja see kõik on mu vanemate süü.Mis kuradi vanemad?Nad on VÄR***D!Nende pärast läks mu vanem vend kodust ära! MINU VEND!Kellega me tegime alati kõike,harva olime tülis.Mu vend läheb seeaasta viimasesst keskkooli klassi aga kuna mu vennal noh eriti raha ei ole siis vanemad räägivad et ta tuleb tagasi jne.Aga loomulikult ta ei tule.Ma ei lasekski.Siia jõhkrusesse ma teda ENAM ei lubaks!Aga mu vanemad ei tea ka kelle pool ta elab, aga ma tean.Ja siis ema on vägapalju kordi ähvardanud mind,et ma pean rääkima talle,kuid ma olen alati vait olnud.Siis nad räägivad nendest lasterahadest, ja ema lubas minna linna et temasõnul mitte riigiga pahandusse ei satuks.Noh et tema arvates hakkab ta nõudma seda lasteraha.Hui hakkabki.PISTKU kadakas* SEE RAHA!MINU ELU ON SAJAGA PE**ES.Mul on suur masendus.Öösiti nutan maga end, kuna vanemad panevad mind eriti suure stressi alla.Ema muutub juba hüsteerikuks.Kuhugi minna mul pole.Sõbranna aidata mind ka ei saa.Mul on eriti õutsad enesetappu mõtted.Ma tõesti EITAHA enam elada.Mu elul EI OLE MÕTET ENAM.Mis on mõte?Kas see et vanemad mind sotsiaalselt kiusavad ongi MINUELU MÕTE? Ja ärge tulge rääkima et mu vanemad armastavad mind. Olen kuulnud küll kui nad räägivad et " vahel soovin et mul poleks lapsi " oi kui tore , soovitakse et mind poleks.Psühiaatri poole pöörduda ei saa,elan kuskil kolkas.Ja pealegi, mida psühiaater aitaks?TEMA AINULT KUULAB, aga ta ei aita.Mind ongi vist võimatu aidata..

Re: Kodune KOHUTAV olukord,elu mõte KADUNUD,enesetapu MÕTTED...

Janely kirjutas:Mul on kodus VÄGAVÄGAVÄGAVÄGAVÄGA suured probleemid.Ja see kõik on mu vanemate süü.Mis kuradi vanemad?Nad on VÄR***D!Nende pärast läks mu vanem vend kodust ära! MINU VEND!Kellega me tegime alati kõike,harva olime tülis.Mu vend läheb seeaasta viimasesst keskkooli klassi aga kuna mu vennal noh eriti raha ei ole siis vanemad räägivad et ta tuleb tagasi jne.Aga loomulikult ta ei tule.Ma ei lasekski.Siia jõhkrusesse ma teda ENAM ei lubaks!Aga mu vanemad ei tea ka kelle pool ta elab, aga ma tean.Ja siis ema on vägapalju kordi ähvardanud mind,et ma pean rääkima talle,kuid ma olen alati vait olnud.Siis nad räägivad nendest lasterahadest, ja ema lubas minna linna et temasõnul mitte riigiga pahandusse ei satuks.Noh et tema arvates hakkab ta nõudma seda lasteraha.Hui hakkabki.PISTKU kadakas* SEE RAHA!MINU ELU ON SAJAGA PE**ES.Mul on suur masendus.Öösiti nutan maga end, kuna vanemad panevad mind eriti suure stressi alla.Ema muutub juba hüsteerikuks.Kuhugi minna mul pole.Sõbranna aidata mind ka ei saa.Mul on eriti õutsad enesetappu mõtted.Ma tõesti EITAHA enam elada.Mu elul EI OLE MÕTET ENAM.Mis on mõte?Kas see et vanemad mind sotsiaalselt kiusavad ongi MINUELU MÕTE? Ja ärge tulge rääkima et mu vanemad armastavad mind. Olen kuulnud küll kui nad räägivad et " vahel soovin et mul poleks lapsi " oi kui tore , soovitakse et mind poleks.Psühiaatri poole pöörduda ei saa,elan kuskil kolkas.Ja pealegi, mida psühiaater aitaks?TEMA AINULT KUULAB, aga ta ei aita.Mind ongi vist võimatu aidata..
Tere Janely.

Kui kodus leiab aset vaimne/füüsiline ahistame ja vägivald ning sinu heaolu ei ole seal garanteeritud, PEAD sa pöörduma oma murega Lastekaitse poole.
Kontakti saad kas nende veebilehelt või kohalikust linna- või vallavalitsusest.
Tihti piisab vanemate rahustamiseks sellest, kui neile jõuab kohale, et keegi saab nad vastutusele võtta.

Janely kirjutas: Lammaz - Ma ei julge.Jah, ei julge!Ma arvan et mulle tullakse kallale siis,sest mulle on enne tuldud.Ma tõesti kardan!!
Paraku piisab sinu esimest postitusest, et mul oleks alust võtta ühendust politsei ja lastekaitsega, kes sinu enda huvides sinu elukoha tuvastavad. See tähendab, et olenevalt olukorra reaalsest tõsidusest (kui sinu hirm vägivalla ees on põhjendatud) paigutatakse sind (ja sa saad ka omal algatusel) kuni mingite resolutsioonideni turvakodusse. Vesteldakse sinu vanematega ja tutvutakse olukorraga, mille tulemusena on lahendusteks hoiatused, trahvid ja tõsisema juhtumi puhu ka lastekodu.
Selliseid avaldusi, kus laps on sunnitud mingisse olukorda, mis ei vasta üldkehtivatele humaansetele väärtustele, tuleb võtta ja võetakse tõsiselt.

Kuidas on lood sugulaskonnaga? On sul isa- või emapoolseid tädisid/onusid, mõlemapoolseid vanavanemaid, kes sinu kodusesse olukorda tõsiselt suhtuksid ja sekkuksid?

Palun mõista, et sul ei ole mingit kohustust seda kannatada.

Janely kirjutas:Eieieieie , ma ei taha mingeid turvakodusid , ma ei tahaks seda .
Ma ei taha jamasid. Nad on ju siiski kallid aga.. selline olukord on õudne tõesti.
On hetki mis on ilusad - need on ilusad . aga on hetki mis on kohutavad- need on katastroofilised.
Paraku pole meile nukrutsemisest kasu, kui sa ise enda heaolu nimel tegudeks valmis pole. Mõista, et osa sinu hädadest on selletõttu ka sinu vastutada.

Millegipärast mulle tundub, et soovitada kodune probleem lahendada vesteldes, ei ole lihtsalt võimalik.
Sinu kirjutisest lähtudes vajavad vanemad tõsisemat jutuajamist nõustajaga - aga et neid selleks kohustada, on vaja muredele natukene ametlikumat käiku.

Jääb üle vaid sinu paanikaga tekitatud teemasid lugeda ning tõdeda, et järelikult sa ei soovi end piisavalt aidata.
Sellest on kahju ja ma ei oska muud nõu anda, et kui lähed, siis vähemalt kindla peale - unusta igasugused tabletid ning muud poolikud lahendused.. need toovad tihti vaid häda.

Ma rõhutan veel kord:
Kuidas on lood sugulaskonnaga? On sul isa- või emapoolseid tädisid/onusid, mõlemapoolseid vanavanemaid, kes sinu kodusesse olukorda tõsiselt suhtuksid ja sekkuksid?

Janely kirjutas:Kui nad sekkuksid siis pannakse mulle kõik võimalikud karistused peale.
Arvatavasti nad tõesti sooviksid seda teha, kuid fakt, et lastekaitse või sugulased jälgivad sinu olukorda, välistab selle, et sinuga midagi hullemat kodus juhtuda saaks. See, et keegi teab ja on valmis sinu eest välja astuma, on väga hea argument.

Niikaua kui sa endale seda olukorda kindlsutada ei taha, jääb üle kohusetundlikel moderaatoritel kas seda teemat eirata või vihjata teatud ametiasutusele, kes oma äranägemise järgi siis tegutseb.

Mina seda ei tee, sest paraku muidu sa ei paista õppivat, et heaolu ja võimalus selleks sõltub suuresti ka sinu enda tegudest.. niiet parem kannata hambad ristis, kuni seda taipad.

Jah ,kurb on lugeda seda teksti. Mina olen sellises seisus ,et lastekaitse mind aidata ei saa. Õnneks olen ma suure otsimise peale leidnud teisi võimalusi ja inimesi ,et oma elukvaliteeti parandada. Raske on ,loomulikult aga mis mul muud üle jääb? Kui tahad elu muuta elamisväärsemaks ,siis tuleb olla ise enda eest väljas. Kellegile pole sinu elu armsam ,kui sulle endale. Lastekaitse on justtäpselt sinusarnaste inimeste jaoks loodud organisatsioon. Üks telefonikõne tooks sinu ellu murrangu ,millega oleks küll raske harjuda ja ei muudaks su elu ideaalseks ,aga lõppkokkuvõttes aitaks sind kindlasti. Usu mind ,nemad on selliseid nagu sinu vanemad ennegi näinud. Tõenäoliselt ei jätaks nad sind sinu vanematele peksta ,kui asjadele ametlik käik antakse vaid viiakse ikkagi kuhugi turvalisemasse kohta. Sellepärast olekski lastekaitse parim lahendus ,sest ühelgi tavakodanikul ,kes su oma tiiva alla võtab pole nii palju võimalusi sinu kaitsmiseks ja vajadusel ka varjamiseks. Ma saan aru ,et sulle tundub ,et see on ebaõiglane ,et sina pead enda eest nii palju seisma. Se tunne pole vale ,laps ei peakski oma elu päästma. Lapsel peakski olema lapsepõlv ja vanemad ,kes tema eest seisaksid. Sinul seda pole ja sa pead sellega lihtsalt leppima ,ning aitama ennast ise. Edu sulle ,tahaks sind rohkem aidata ,aga kahjuks pole see võimalik.
Need ,kes ütlesid ,et miski ega keegi pole ideaalne ,unustasid minu koera.(L)
Kogu maailm ei saa kokku nii palju raha ,et osta veerand mu koerast.

Isssand mida teha, apppii!!!!
Mu ema käis just siin ja küsimas et kus mu vend on.Aga ma ei öelnud. Ma ei taha et ta teaks.Ja ma ei usu et mu vend lubaks öelda.
Ja küsis veel et kas ta tuleb siia, siis ma ütlesin et minuteada ei.Siis ütles et helistab politseisse ja kuulutab kadunuks..
:cry:

Ja ta käis nüüd just uuesti ja tüles et sai ta numbri teada ja et tal tuleb mingi jama.Eii,see pole võimalik.Ma nii kardan mis temaga juhtuda võib.. :(

Selle pärast sa küll kartma ei pea ,et keegi siit foorumist saadud info põhjal su vanematele lastekaitse kraesse saadaks. Mõtle nüüd natuke loogiliselt. Mida ma sinna helistades ütleksin? Keegi kusagilt kuskil foorumis kirjutas ühe lapse vägivaldsetest vanematest. Tõenäoliselt ei suhtutaks minusse eriti tõsiselt. soovitataks veidi teed juua ja maha rahuneda.:D Kui sa tahad abi saada ,siis pead sa seda ikkagi ise paluma. Sa kirjutad ,et sa tahad ,et olukord muutuks. Selles ongi kogu loo traagika. Olukord ei muutu enne ,kui sina seda ei muuda. Sinu vanemad on sellised nagu nad täpselt on. Sa ei saa neid muuta. sa oled selleks liiga väike ja jõuetu ,et neid muuta. Sa pead paluma abi neilt ,kellel on piisavalt ressursse(teadmisi ja vanust) ,et neid muuta. Võimalik ,et ka nemad ei suuda su vanemaid muuta ,siis tuleb sul lihtsalt leida mõni turvalisem koht elamiseks nii nagu sinu vend seda tegi. Sinu vend oli piisavalt vana ja tark ,et leida mingisugune sissetulekuallikas ja tänu sellele võimaldada endale elamine väljaspool kodu. Sina aga peaksid ka selleks paluma teiste abi. Mõni tuttav ju võiks põhimõtteliselt su enda juurde võtta aga tõenäoliselt nõuaks su vanemad su talt tagasi ja su aitajal ei oleks juriidiliselt mingit õigust sind su vanematele mitte tagasi anda. Sellised õigused ongi ainult lastekaitsel. Ma olen küllaltki kindel ,et kui leiaksid mõne tuttava ,kelle juurde minna ,siis koostöös lastekaitsega saaks sinu hooldusõiguse sellele tuttavale anda ja sa isegi ei peaks lastekodus elama. Kõik me tahaksime kodu ,kus oleks tore elada. Kõigil seda ei ole ja sina oled üks neist. Sellega pead sa leppima. Nüüd on sul valida. Sa kas küsid kuskilt abi ja leiad mõne parema elukoha ,mis ei tähenda muideks täielikku eraldatust vanematest. Vastavalt sellele ,kuidas nad end üleval peavad antakse neile ka õigust sind külastada või ka enda juurde elama võtta. Või kirjutad edaspidigi siia foorumisse ja elad edasi sellist elu nagu oled siiani elanud. Valik on sinu. Keegi sind millekski ei sunni. Edu sulle oma valiku tegemisel.
Need ,kes ütlesid ,et miski ega keegi pole ideaalne ,unustasid minu koera.(L)
Kogu maailm ei saa kokku nii palju raha ,et osta veerand mu koerast.

Selle pärast sa küll kartma ei pea ,et keegi siit foorumist saadud info põhjal su vanematele lastekaitse kraesse saadaks. Mõtle nüüd natuke loogiliselt. Mida ma sinna helistades ütleksin? Keegi kusagilt kuskil foorumis kirjutas ühe lapse vägivaldsetest vanematest. Tõenäoliselt ei suhtutaks minusse eriti tõsiselt. soovitataks veidi teed juua ja maha rahuneda.
Sa vist ei taipa, et kodanikul on lapse enda huvides kirjeldatu põhjal kohustus teavitada vastavaid instantse. Kindlasti ei naerda sind välja ning täpsustades foorumi sihtgruppi ning otstarvet, on just siin see koht, kust info peaks vajadusel ka ametivõimudele liikuma.
Tänapäeval on internet andnud palju rohkeb võimalusi oma muret vabamalt inimestele kurta.. see paraku peab ja toob kaasa nähtuse, kus sellest meediumist võib saada üks arvestavaid infoallikaid laste suunas korda saadetud kuritegude suhtes.
Janely kirjutas:M aei TAHAA minna mittte kuhugi . Ma lihtsalt tahan et olukord paraneks. Niiet , kui keegi seda loeb nüüd ja tahab juba kuhugi teatada siis palun sügavalt et seda EI TEHTAKS !
Lapseke, mida sa tuled siia nutma, kui sul pole mingit tõsist soovi enda olukorda parandada? Kui sa rahuldud teadmisega, et keegi luges sinu kirjutised läbi, olgu, aga kui sa tõsimeeli soovid, et olukord paraneks, tuleb sellest ka teistele teada anda. :!:
Ju siis ei lähe veel piisavalt sitasti.
Vasta

Mine “Milleks me elame?”