Re: Usaldustelefonid?

Piin kirjutas:
MikkiHiir kirjutas:hmm, ei tea..aga kas see maksab ka midagi?(kui ma sinna helistan)
Oleneb millisel numbril.
Mulle oli näiteks täielik üllatus, kui avastasin, et lapsemure nr on tasuline. Siiski on ka tasuta numberid kuhu helistada (näiteks seesama 116111 on tasuta).
Jah, lapsemure number on tasuline kuna me ei saa lubada endale suuri telefoniarveid vastaja kulul. Kurb muidugi.

Telefoninumber 116111 on Eesti riigi poolt finantseeritud tasuta laste abitelefon. Tegemist on erinumbriga, mis kehtib praktiliselt kogu maailmas. Selle numbri idee on selles, et olenemata riigist saab iga laps emakeeles abi (vastava riigi operaator või roumingu osutaja suunab antud juhul kõne Eesti keskusesse). Sinna helistades tuleb arvestada, et teie kõne salvestatakse. Kui palju seal telefonile vastajaid on ei oska kahjuks öelda.

Edu.
Admin

Aga nagu mis mõte neil telefonidel on? Helistan lihtsalt ja... äkki ma ei oskagi midagi rääkida. Olen täielikult masendunud ning ei oska midagi öelda.
Koolis oli ka hiljuti mingisugune tervise instituudi uuring vms... seal oli mingi küsimus, millele jaatavalt vastates soovitati mul sellelsamal 116111- l helistada. Mis mõttega? Võib- olla ma ei oskagi midagi rääkida.

Külaline kirjutas:Aga nagu mis mõte neil telefonidel on? Helistan lihtsalt ja... äkki ma ei oskagi midagi rääkida. Olen täielikult masendunud ning ei oska midagi öelda.
Koolis oli ka hiljuti mingisugune tervise instituudi uuring vms... seal oli mingi küsimus, millele jaatavalt vastates soovitati mul sellelsamal 116111- l helistada. Mis mõttega? Võib- olla ma ei oskagi midagi rääkida.
Aga proovi ikkagi, mul oli ka sama probleem, aga ma sain sellega hakkama. Lihtsalt alusta juttu mingist suvalisest asjast (ütle kasvõi tere) ja nad hakkavad sinuga edasi rääkima. Nad on lihtsalt suht tavalised inimesed ja sa võiksid neid natuke valgustada, milles sa täpsemalt abi või nõu tahad saada. Ära ole pinges vaid räägi nendega vabalt (nad suht sõbralikud), sul pole vaja midagi karta. See (vestlus) on nagu suur lumepall, mis veereb aegamööda ise edasi, ainult tuleb seda alguses natuke lükata.

Külaline kirjutas:Aga nagu mis mõte neil telefonidel on? Helistan lihtsalt ja... äkki ma ei oskagi midagi rääkida. Olen täielikult masendunud ning ei oska midagi öelda.
"Abi" on väga lai mõiste. Sellepärast on ka abistamise ja abi saamise võimalusi erinevaid. Kellele meeldib rohkem rääkida, see võib oma murest telefoni teel rääkida, oma eriala spetsialistidega suhelda või lihtsalt tuttavatega vestelda. Kellele aga rääkida eriti ei meeldi saab kvaviatuuri vahendusel oma küsimustele vastuseid, olgu need siis erinevad suhtluskeskkonnad või lapsemure foorum.
Abi otsimise eesmärk on siiski see, et olenemata sinu olemusest saad mingisuguse kontakti kaudu sulle vajalikke positiivseid sõnumeid, mõistmist, kaastunnet. Sa saad teadmise, et sa ei ole üksi siin maailmas, sinust hoolitakse, sa saad loota kellegi peale, keegi ulatab sulle abikäe.

Edu
Admin
Vasta

Mine “Milleks me elame?”