eks seda teemat ole siin ennegi olnud, uuri ka teiste teemade alt erinevate inimeste postitusi.
huvi homse vastu, mõni kallis inimene, lihtsalt kõik toredus, mõni huviala, eks see ole igal inimesel erinev.
või siis lihtsalt elada, otsides oma elu eesmärki. :wink:

Olete te keegi näinud näidendit/filmi nimega "Tramm nimega Iha" või sellenimelist raamatut lugenud?
Üli hea teos. Me klassiga vaatasime seda 8)
Seal on see elu eesmärgi teema...nimelt paljude inimeste elu ei lähe ju nii nagu nad nooruses unistavad ja siis läheb elu nagu käärid (sellise kujuga, kui nad lahti on) ühel poolel on inimese unistused, teisel poolel tema elu. ja kui inimene ei suuda leppida selle nn kääriseisuga, siis läheb ta elu väga karmiks. Antud teoses oli kaks õde - mõlemad olid pisikesena rikkad, Blanche, vanem õde, tahtis saada rikkaks kuulsaks uhkeks jne. nende elu aga läks erinevaid teid pidi. Noorem õde Stella armus mühakasse matslikusse mehesse Stanly ja nende elu oli karmides oludes. Kui Blanche neid aastate möödudes vaatama läks, siis ta teeskles et on rikas jne, tegelt ta seda muidugi pld, tal olid kunstkarusnahad, kunstvääriskivid jne. Ta elas oma ettekujutletavas maailmas. Tema ei olnud oma elu kääridega leppinud ja läks hulluks. Seal juhtus palju sündmusi, kuid lõpuks sattus Blanche hullumajja. Stella aga oli uue olukorraga kohandunud.

Siit ka selle moraal: Inimestel peavad olema unistused ja eesmärgid, kuid pahatihti ei lähe elu nii nagu me soovime ja unistanud oleme. peame sellega leppima ja olukorraga ka. Me ei tohi hakata endale unistuste ebareaalsust välja mõtlema :!:

:D
Ära muretse tühiasjade pärast.
Galaktikate seas on kõik asjad tühiasjad.

Wouldn't it be nice
if there was an Escape key
for all of our problems?

Rakendus-psühholoogia õpilane :)

elu mote on :olla vaba : e. siis te peate leidma endas jõudu olla vaba.
vaid nii suudate leida oma elule mõtte,
vaid nii saate saavutada häid tulemusi,
elu 3 tähtsamat asja on : armastus,perekond,sobrad ja elu ise,
:wink: tõeliselt wabad oleme me waid siis,
kui tunnetame oma jõudu ning oleme selleks walmis : uskuge mind
ja uskuge ise endasse :wink: [/i]

Kui mõelda sellele, et mingi aja pärast Maad enam ei eksisteeri ning pole ka elu siin.. Või sellele, et ükskord me kõik sureme... Siis võiks mõelda nii et oleme õnnelikud selle üle, et meie elame nii normaalsel ajal ja et meile on ELU antud! =) Ja just inimesena... Ei oleks ju niivõrd hea olla kivi, mida jalaga lüüakse või kala, kelle mälu on 1,5 sekundit... Kõik need seiklused, tunded, Õnnestumised, aga ka vigadest õppimised ja raskused... Kõik see teeb elu nii huvitavaks... Kordumatuks... Nautida olukorda... =)
Elu on seiklus, mitte saatus,
Sellepärast ei saa ma sulle öelda, mis tuleb homme =)

Mina elan õhust ja armastusest..
..ja oma sihi nimel.

Ma olen viimasel ajal hästi palju organiseerinud oma mõtteis oma tulevikku, pealiskaudselt. Ja selle nimel elangi. Tuleviku nimel.

Aga õhust ja armastusest.
Exindo.
Egoist.

Mina ei ela konkreetselt millegi pärast. Aga ma ELAn ja see loeb. ma ei hakka iseennast tapma, kasvõi lihtsalt selle pärast, et kus on garantii, et surm elust parem on. :wink:
Erinevatel aegadel olen erinevalt mõelnud. Olen elanud selle pärast, et teiste inimeste elu paremaks teha, olen elanud selleks, et mitte surra enne, kui ma iseendast aru saan, olen elanud endale kallite inimeste pärast, olen elanud selleks, et midagi teada saada, olen elanud selleks, et kõike seda kogeda.
Mõnikord, tekib mõnd edukat inimest vaadates mõte, et miks ta kõiges minust parem on. Ja siis tekib jälle üks põhjus, miks elada - selleks, et ehk kunagi olen mina temast parem :P
Ühel lollil perioodil sai elatud ka järgmise lõike nimel... (kes saab pihta, kes mitte...)
On olnud aegu, kus olen mõelnud, et elu on LIIGA raske. Aga ma ei ole kunagi tahtnud surra. Sest, kui peale surma ei tulegi enam midagi ja me olemegi äkki bakteritest välja arenenud ja kõik. Et kui peale surma mädanemegi mulla all, siis oleksin ma ju raisanud ära oma ainsa võimaluse elada.

As the World Turns
These are the days of our lives
These are the things that we must go through
Day by day...
And as we go along
Throughout the days of our lives
We all face small obstacles and challenges everyday
That we must go through
These are the things that surround us through our atmosphere
Every day
Every single day the world keeps turning

[Eminem]
I don't know how long I'm going to be on this planet. So while I'm here, I might as well make the most of it.

minu elu eesmärk on midagi tõsisemat, kui ainult hüüdlause "pohh, peaasi et nalja saaks!"
ma tahan elada teistmoodi, kui enamus inimesi siin maailmas. alustan väikestest asjadest, elan üks päev korraga, mis alati pole nii lihtne.

ma võiks öelda, et üks minu eesmärkidest oleks veel meelde jäämine, et mind mäletataks. alates sellest, et ma jääks silma tänavapildis ja seltskondades, lõpetades surmaga.
Have you ever seen the rain..

minu elu eesmärk on natuke sarnaselt eelmise postitajaga, et minust mingi märk järgi jääks. näiteks minu fotod, joonistused, jutukesed, miski, mille järgi mind mäletataks

aga ka naerda iga päev vähemalt korra ehk siis elada õnnelikult, sest inimesed kes naerda ei suuda on samahästi kui surnud. alati tuleb igas asjas leida midagi positiivset, sest muidu pole elul mõtet

Ma võin öelda, et olen leidnud oma elu eesmärgi. Olen alles 16, kuid olen võtnud juba aastaid enda eesmärgiks LAPSED. Minu oma kallid lapsed. See ei tähenda, et ma lähen kohe lapsi saama, vaid ma ootan sellega niikaua, kuni saan mehe ja kindla töökoha kindla palgaga, millega saaksin pakkuda oma lapsele kõikke, millest mina olen ehk ilma jäänud ja enamatki veel. Ma armastan lapsi! Olen ainuke minu tutvusringkonnast, kes lastele juba mõtleb. Ma üritan tööd leida lapsehoidjana, kuid Eestis on see natukene raske. 16 aastaseid lapsi kahjuks ei usaldata. Soomes ma olin üle-eelmine suvi 3 lapse hoidja. Kaks poissi ja tüdruk. Tüdruk oli siis 2 aastane ja ma kiindusin temasse nagu omasse lapsesse. Lahku minnes, kui ma pidin tagasi Eestisse tulema, siis me MÕLEMAD nutsime.. Mina jään talle meelde. Mu ema käib vahest seal ja see laps MÄLETAb mind! Mul on meist kahest pilt ja see on kõige kallim mulle.
Ja alati ma vaatan tänava peal emasid/isasid lastega ja mõtlen, et kui minul oleks laps..
Võin öelda seda, et kui mulle öeldaks, et mul on midagi viga, ja ma ei saaks lapsi, siis pole elul enam mõtet. Sellisel juhul ma lihtsalt teeks endale lõpu.. Sest elu ilma minu lasteta pole midagi. Mu praegune poiss teab seda ja ta hoiab mind väga. Ta ei lase mul kunagi suitsetada ega alkoholi tarbida. Ta ise ka ei tee seda. Kunagi ma tarbisin alkoholi ja suitsetasin, kuid kui olin leidnud midagi, mille nimel elada, siis ma loobusin neist.
Olen nüüd õnnelik!

Eesmärk :shock:
Jah, ekslen hetkel oma elu mõtte otsinguil . . . loen raamatuid, vaatan filme . . . alati on mind sellised asjad inspireerinud. Kuid mida pole seda pole . . .
Ma arvan, et mu elu eesmärk on see, et ma ükskord oleksin jälle õnnelik ja rahul sellega kus ma olen ning KES ma olen . . .

Minu elu eesmärk on ükskord ometi õppida elama iseendale.
Ükskõik, mis teil ka südamel ei oleks.
Ärge pidage seda liiga tähtsaks.
Vähe on asju, mis kauaks tähtsaks jäävad.
Kõik möödub.
Kõik asendub millegi uuega!

Minu elu eesmärk on elada õnnelikult. Ma teen kõik endast oleneva, et tulevikus ma oleksin endaga ja enda saavutustega rahul. :)
Kindlasti ei soovi ma elada üksinda kunagi. Mingil määral on see ka elu eesmärk, et leida enda kõrvale inimene, kellega jagada kõike - Minu teine pool nagu! :wink:

Hetkel tahan ma järgmine aasta kooli vahetada. Siis tahan minna ülikooli ja õppida tarkusi enda jaoks. Siis sooviksin minna tööle ja hakata enda elu kindlustama. Peale seda tahan ma saada kolm last. Ma tahan elada majas.
Ma ei kasvata enda lapsi mitte kunagi nii nagu mind kasvatati. Ja enda elu elan teistmoodi kui minu vanemad.
Teha igast päevast täiuslik päev sest see päev ei kordu enam kunagi.

Teha igast päevast täiuslik päev sest see päev ei kordu enam kunagi
SUPER!

Arvan, et mina leidsin siit enda elule mõtte :)
Ükskõik, mis teil ka südamel ei oleks.
Ärge pidage seda liiga tähtsaks.
Vähe on asju, mis kauaks tähtsaks jäävad.
Kõik möödub.
Kõik asendub millegi uuega!

Kullaotsija kirjutas:Minu elu mõte on õnnelikuna surra

sul on hea mõte. tahaks ka. aga ei saa. sest minu jaoks on õnn, et ma saan teha mida tahan, et ma võin minna kuhu tahan, et pole piiranguid ja keegi ei ütle mulle mida ma teha ei või, või mida ma tegema pean. Ma tean, et see pole vb õige, aga mulle meeldiks nii. aga ei saa, sest mul pole selle jaoks nii palju julgust. nii et, mina pean surema õnnetult. aga elab üle. jah, jah, see läheb mul üle. aga äkki ei lähe? äkki suren homme ära ja ei saanudki olla õnnelik? kurb.
Naerata, ja see paneb inimesi huvi tundma, millest sa mõtled.

malõikanennast kirjutas:a mis on surma mõte? küsiks äkki nii, jõuab kiiremini lahenduseni?

piinade lõpp? see ei ole kindlustatud, aga on võimalik. ma ei propageeri midagi. sest alati on väljapääs.
Naerata, ja see paneb inimesi huvi tundma, millest sa mõtled.

MINU elu eesmärk vä? :?
ma suht ei oska öelda . ma olen alles nii noor . kõigest 11 aaastat . :!:
jaaa.. agategelt see on nõme , kui inimene peab omaelus tegema seda mida ta ei taha teha ja kannatama.. siis on nõme elada.. tahaks nagu surra !
Mõtetu täitsa. :roll:
Kui inimene peab elus kannatama ja tegema asju mida ta ei taha teha siis miks me elame?
sellel küsimusel on vägapalju variante .
MINUELUEESMÄRK :
Tahaks olla piisavalt tark ja piisavalt tubli oma elus . mitte kannatada jms . 8)
Käin muidu tugiõpilaste oma ring eestis kah !: )
T.O.R.E

Re: elu eesmärk

mina kahjuks pole endale weel elu eesmärki leidnud . :S
agga ma loodan , et selle kunagi leian .
ma oleksin nagu mega õnnelik , kui ma leiaksin endale selle eesmärgi mille nimel elada , mille nimel pingutada !
aga minu eesmärk muidu oleks : õppida selgeks mingi amet , millega ennast materiaalselt kinnitada (kuigi mul ei ole koolis käimiseks piisavalt püsivust , aga loodan , et käib see plõks ära mil ma saan sellest jagu) . teiseks tahaksin ma luua endale normaalse perekonna (hea naise leida , lapsed jne ... ) . kolmandaks tahaksin elada õnnelikult ja surra õnnelikuna .
tahaksin , et minust jääks ka maha mingi märk.
tahan teiste heaks midagi teha , nende heaks , kes seda ise ei suuda või elu keerdkäigud ei ole nendele õnne soosinud.
ma loodan , et minu elu läheb hästi ja loodan , et ma saan enda halvemad küljed maha jätta ja pöörata enda elus uue lehekülje ja alustada täiesti uut elu.-..

btw: ma olen 17 .
ja loodan , et minu jutt polnud väga segane ! :D

elul ei olegi mõtet. absoluutselt mitte mingisugust kuradi mõtet. te saaks aru kui viitsiks mõelda.. me oleme lihtsalt loodud eksisteerima. kõik surevad, saavutades mitte midagi. ja kui saavutatigi, tulevad uued generatsioonid peale ja see kõik lihtsalt unustatakse. see kõik võiks ka olemata olla - mitte midagi ei jutuks.
pole inimesi-pole probleemi
kuid.. kui sulle on antud see võimalus elada siis kurat, kasutage seda. kui te mõtlete, et teil ei ole mingit mõtet elada siis on teil õigus - tegelikult ikka ei ole küll. aga elatakse ainult üks kord ja oleks häbiväärt see üks kord kasutamata jätta.
female

Geko kirjutas:Kunagi end anatoomikule loovutada.
See on küll tore ja õilis, aga mina plaaniks ennast varuosadeks anda kui eluisu otsas, või kui elu eesmärki pole :D
Mõelda vaid, kui paljud inimesed saaksid edasi elada, kellel on elumõte olemas! Mul on omateada kõik organid tiptop korras ja tehnilise ülevaatuse edukalt läbinud. Minu tükid läheks nagu soojad saiad :D
Ainult aju ja võibolla veel paar asja ei kõlbaks.
Aga kahjuks pole lootust minust varuosasid saada, eluisu ei paista veel otsa saavat, nii palju põnevat on toimub!

Kusjuures minu elu eesmärk oli vahepeal täielikult kadunud. Nüüd siiski olen taibanud, et kui ikka tõsiselt püüdlen millegi poole, siis saan sellega hakkama. Nagu Electrofill mainis oma kodutehnika parandamist, niimoodi ütlen välja, et minu elu eesmärk on parandada arvuteid, elektritööd. Ehksiis teen tööd, et saaks raha, saan raha selleks, et saaks luua pere. pealegi tööga on võimalik luua palju parem homne! :)

Nojah. Aitab ka pidevalt pisikeste asjade tegemine, mis meeldib. See viib meid edasi. Vahet pole, kas meile meeldib mõni väike või suur asi, midagi mis teistele ei meeldi või tundub naljakas, aga see aitab inimestel hakkama saada. Isegi kui eesmärgid ja sihid kaovad aitab iga pisemgi püüdlus millegi hea poole. Mina küll hetkel ei tea mida ma tahan ja kas ma üldse midagi tahta tahaks :)
Mitte kunagi pole kõik must-valge.

And I find I kind of funny, I find it kind of sad
The dreams in which I'm dying are the best I've ever had

Elus tuleb tegeleda sellega, mis pakub huvi!
Mul nt elektroonika vastu huvi tekkis juba väiksest peale :D Algul jah sai ainult sigadusi korda saata- kõik, mis kätte juhtus sai ära lammutatud ja sisse vaadata. Nüüdseks kogun tarkusi ja kogemusi reaalsete tegudega- hobikorras parandad teiste kraami TASUTA!!
Varsti plaanis kuhugi kooli elektrooniku erialale minna kui sinnamaani elan :)

Nii et tegelege oma hobidega ja arendage neid!

Kui on olemas huvid siis on kõik korras ja tore, ning ta saab nendega tegeleda aga mina näiteks ei tea, mis mind võiks rõõmsamaks teha mõne hobi või huvi näol. Tore on kui inimesed huvidega tegelevad ja suudavad oma unistusi täita. Tubli Electrofiil :D
Mitte kunagi pole kõik must-valge.

And I find I kind of funny, I find it kind of sad
The dreams in which I'm dying are the best I've ever had
Vasta

Mine “Milleks me elame?”