Re: EI oska elada..

Seleen kirjutas:
03 Aug 2018, 12:51
ega jah, te võite siia mida tahes kirjutada, ega ma sellest vähem deprekas pole.. pole väärt pingutamist, aga aitäh
võibolla suudate teema autorit aidata
Elu tuleb nautida! Leida endale hobid mis huvi pakuvad ja mis mõnda aega negatiisetest mõtetest eemale hoiavad. Kuni depressioon siis palju negatiivsust, kui kord jälle terveks saad on elu jälle parem (siis oled rohkem positiivsem). Enne depressiooni oli ju elul mingi mõte (mille nimel sa siiani elanud oled), proovi see mõte uuesti üles leida.
💚💜💚💜

Seleen kirjutas:
03 Aug 2018, 14:19
enne deprekat oli mu elu mõte see et ma tatikas ja kõik ok
deprekas tuli siis mõtlesin et ma tatikas, ilmselt mingi pubekateema
pubekas möödas, nüüd mdea
Mõtle neile küsimustele:

:arrow: Mis on sind minevikus su enesetunnet parandanud?

:arrow: Kuidas sa praegu saaksid oma enesetunnet parandada? (nt ristsõnade lahendamine, muusika kuulamine, õues jalutamine, teleka vaatamine, sõpradega suhtlemine, joonistamine, väike uinak jne)
:!: Alkohol ja muud meelemürgid enesetunde parandamiseks ei sobi-need tõmbavad sind ainult sügavamale põhjja.

:arrow: Mis annab Su elule tähenduse? Millised on sinu eesmärgid, unistused, elu väärtused (nt perekond, sõbrad, teiste aitamine/teiste eest hoolitsemine, lemmikloom (loomadega tegelemine/nende aitamine), õppimine, loodus, hea töökoht jne)?

Depressioon on ajutine – see möödub usu mind, ma usun, et kunagi sa oled terve!
💚💜💚💜

Seleen kirjutas:
03 Aug 2018, 14:19
enne deprekat oli mu elu mõte see et ma tatikas ja kõik ok
deprekas tuli siis mõtlesin et ma tatikas, ilmselt mingi pubekateema
pubekas möödas, nüüd mdea
Hoia ennast tegevuses (nt spordi, osale mõnes huviringis, joonista/värvi jne, kui ma negatiivne, siis ma jalutan, joonistan lähen kalale, lähen jõusaali)

:arrow: Hetkel kui probleeme, hoidu neist mõneks/veidikeseks ajaks. Ära keskendu ainult probleemidele, vaid mine neist eemale (mõneks ajaks) ja tegele muude asjadega. Mõte muutub kohe selgemaks kui veidi probleemidest eemale saab. Probleemide korral alusta kergemate probleemide lahendamisest. Suuremad probleemid püüa väiksemateks osadeks jagada. Ära püüa kõiki probleeme korraga lahendada.

:arrow: Olgu su päevas vähemalt üks positiivne tegevus, mis pakub rahulolu/teeb sind rõõmsaks (nt ma käin iga õhtu jooksmas ja see pakub mulle rahulolu.)

Kordan veel (igaks juhuks):
Alkohol ja uimastid kahjustavad tervist. Lühikeseks ajaks võib tekkida tunne, et mured kaovad, kuid tegelikult muudavad need depressiooni raskemaks.

:arrow: Väldi päevast magamist ja liigset voodisolekut

:arrow: Aktsepteeri seda, et Sa ei saa kõike kontrollida.
💚💜💚💜

jälle sina ja su õpikutarkus :D
minevikus on enesetunnet parandanud enesevigastamine, aga seda ma proovin nagu enam mitte teha enamvähem
praegu ei saa enesetunnet parandada, kunagi ei saa
mu elul pole suurt tähendust, järjekordne elusolend lihtsalt
probleemidest eemalehoidumine ei aita, sest ma ei suuda seda teha ja muretsen ja mõtlen alati. haiglas olles ei olnud mul mingit kontakti väliskeskkonnaga v.a vanemad niiet sisuliselt olin ma eemal, aga well kas see aitas?
rahulolu ei paku mulle pmst miski
ma magan koguaeg ja kui ei maga siis vedelen voodis, sest pole motivatsiooni teha midagi. ütle nüüd, et aga leia siis motivatsiooni. see pole nii lihtne kui õpik väidab.
ma ei saa kõike kontrollida, aga midagi võiks ju saada kontrollida. oma emotsioone, tundeid, mõtlemist

vastasin järjest
mind pole mõtet aidata
kõik on sodi

Seleen kirjutas:
03 Aug 2018, 16:58
minevikus on enesetunnet parandanud enesevigastamine, aga seda ma proovin nagu enam mitte teha enamvähem
praegu ei saa enesetunnet parandada, kunagi ei saa
mu elul pole suurt tähendust, järjekordne elusolend lihtsalt
probleemidest eemalehoidumine ei aita, sest ma ei suuda seda teha ja muretsen ja mõtlen alati. haiglas olles ei olnud mul mingit kontakti väliskeskkonnaga v.a vanemad niiet sisuliselt olin ma eemal, aga well kas see aitas?
rahulolu ei paku mulle pmst miski
ma magan koguaeg ja kui ei maga siis vedelen voodis, sest pole motivatsiooni teha midagi. ütle nüüd, et aga leia siis motivatsiooni. see pole nii lihtne kui õpik väidab.
ma ei saa kõike kontrollida, aga midagi võiks ju saada kontrollida. oma emotsioone, tundeid, mõtlemist

vastasin järjest
mind pole mõtet aidata
Sind Seleen on igati mõtet aidata.
Võibolla päeviku pidamine aitab sind, paned kirja kuidas su meeleolu igapäevaselt muutub, kirjutad negatiivsed emotsioonid kõik enda seest välja (elad ennast kirjutamisega välja).
Praegu sa ütled, et miski ei paku rahulolu-see on depressiooni, enesevigastamine pole hea moodus leida rahulolu (rahulolu peab tekitama miski, mis sinule ega teistele viga ei teeks/ei kahjustaks kedagi).
See küll õige, et oma mõtlemist, emotsioone ja tundeid võiks kontrollida.
💚💜💚💜

Paljud on ju depressioonist üle saanud, kuigi nemadki on olnud seisus kus arvavad et ei suuda sellest välja tulla, niiet see on võimalik küll. Kuigi elu ongi tegelikult (vähemalt vahel) pooleldi depressioon. Tuleb lihtsalt edasi liikuda ja õppida elu tundma ...... Ja vaid ise saab depressioonist terveks saada, jah ravimid ei aitagi ja teised inimesed saavad vaid nõu anda, mitte sind sellest välja tirida..

Tuleb lihtsalt alustada millegist

Seleen kirjutas:
03 Aug 2018, 16:58
Ma magasin varem päevläbi, käisin arsti juures, tuli välja, et mul D-vitamiini vähevõitu, hoolimata sellest, et palju väljas käin. Praegu ka vahest tagasilangusi (kuigi võtan D-vitamiini igapäevaselt), jään päeval vahest magama, kui vahepeal üles ärkan olen veel väsinum ja siis jään jälle magama.

See voodis olemine/lesimine võibki kõige rohkem negatiivsust tekitada.
Proovi voodist välja saada ja ringi liikuda.
Ma üritan päeval mitte magama jääda (mis siis, et tunnen end jõuetuna ja väsinuna, sest kui magama jään olen väsinum kui enne magama jäämist ja üleliigne magamine tekitab mulle masendust).
💚💜💚💜

Pole ilus oma muredega teise mure teemat segaseks ajada. Tuleb tagasi end hoida.

Kui teed halbu otsususeid siis võib olla peaksid rohkem läbi mõtlema ennem kui teostama hakkad. Läbi kukkumiste saame me paremaks. Ja sama reha otsa ikka astume seni xD kuni kohale jõuab miks see reha on seal.
Minu arust kõige hullemad otsused on need kui sa tead/tunned oma sees et miski on valesti või et see pole hea JA sa ikka teed seda sest see tekitab nii hea tunde. Vot siis on ekstra loll tunne!
If it doesn't feel right, it probably isn't.

Seleen kirjutas:
04 Aug 2018, 11:12
kakkybabenasa kirjutas:
04 Aug 2018, 07:59
Pole ilus oma muredega teise mure teemat segaseks ajada. Tuleb tagasi end hoida.
ma tegelt ütlesin et pole mu saasta mõtet kuulata, ehk suudate teemaautorit aidata
aga ta pole kirjutand siia rohkem, ju siis tal elu 5+
Siin on kõik kuulajateks ja aitajateks.
Öelda võib paljut, tegema peab ka. Lihtsalt nadi vaadata kuidas teema algataja mure tagaplaanile jääb. Näpuga järge ajama kas keegi talle ka midagi vastas.
If it doesn't feel right, it probably isn't.

Muru kirjutas:
31 Juul 2018, 21:18
Asi on tegelikult selles,et ma lihtsalt ei ole osanud õigeid ja sobivaid otsuseid teha.. mõtlen midagi.. et oh..s ee oleks hea idee.. aga kui üritan teostama hakata asja..s iis tuleb välja,et ma olen jälle mingi kasutu jamaga hakkama saanud.. millest mulle üldse kasu ei ole.. Kardan elada... sest ma ei oska elada.. teen pidevalt halbu otsuseid jne.. ja kogu see jama tekitab igasugu muid probleeme ainult juurde..

Mõtlen koguaeg,et miks küll minusugust lolli siia vaja on.. aga no näete.. elan rsk.. veel.. umbrohi ei hävine. mitte kunagiii..
Ära karda vigu teha.
Mingi asja tegemine ja seejuures eksimine on palju tulemuslikum kui niisama passimine ja mittemillegi tegemine. Iga edu saavutamise taga on rida ebaõnnestumisi ja läbikukkumised viivadki edu poole.

Ära mõtle liigselt palju/ära mõtle üle, võta asju vabamalt, muidu võid näha probleeme seal, kus neid üldse olemas esmalt ei olnudki.

Ära nurise ja haletse ennast. Elus ongi raskused selleks, et suunata sind sinu jaoks õiges suunas.

Ära proovi kõike täiuslikult teha.
Keegi ei ole perfektne/täiuslik (tähtis on ettevõetud asja lõpetamine, mitte selle poolikuks jätmine, sest see ei tule täiesti täiuslikult/perfektselt välja)

Ära muretse liigselt/liiga palju. Muretsemine ei tee homsete/järgnevate päevade tegemiste raskust kergemaks, vaid teeb olemise tänases keerulisemaks/raskemaks. Üks võimalus kuidas teada saada, et kas miski on muretsemist väärt, küsi endalt näiteks: "Kas sellel on tähtsust aasta/kahe/kolme/viie pärast? Kui vastus ei, siis ära selle asja pärast ka muretsema hakka.

Ära keskendu asjadele, mille juhtumist sa ei taha. Keskendu sellele, mille toimumist sa soovid. Positiivne mõtlemine on iga suurepärase eduloo esiküljel. Näiteks kui koolis kontrolltööd teha ja sa koguaeg mõtled, et saad nagunii kahe, siis nii võibki juhtuda. Kui sa oled positiivselt häälestatud, siis sul nt hinded koolis ka paremad. Positiivselt mõtestatult oled rohkem asja juures, oled rohkem motiveeritud nt õppima. Kui sa ärkad igal hommikul mõeldes, et sinuga midagi toredat juhtub, siis sa võidki märgata, et sul on õigus.
💚💜💚💜

Muru kirjutas:
Mõtlen koguaeg,et miks küll minusugust lolli siia vaja on.. aga no näete.. elan rsk.. veel.. umbrohi ei hävine. mitte kunagiii.. ma tean,et see jutt võib segane olla jne.. aga ma lihtsalt hetkel nii kurb ja vihane korraga.. pean lihtsalt kogu selle saasta kuskile kirja panema, mis mul peas on..
Su kirjutatus on näha, et sa vihkad ennast.

Kõigepealt pead õppima ennast armastama!
-tegelikult su esimene samm probleemide lahendamise suunas ja kõige tähtsam su probleemide lahendus.

🔹Aktsepteeri ennast sellisena nagu sa oled.

🔹Hoolitse oma keha eest, toitu tervislikult, spordi (ole kehaliselt aktiivne), puhka piisavalt.

🔹Veeda palju aega peegli ees. Vaata sageli peeglisse. Hommikuti ärgates esimese asjana heida pilk peeglisse ja ütle endale: "Ma armastan sind!". Igal võimalikul hetkel kui näed ennast peegli ees, vaata ennast ja ütle endale kui imeliselt ilus/kui imeliselt kaunis sa oled, milline imeline keha sul on ja kui hea sa täna välja näed/kui vapustav sa täna välja näed (sa pead niimoodi endale ütlema seni kuni sa uskuma hakkad, et sa oled imeline ja näed hea välja). Alguses võib see ütlemine raske olla, kuid kui olla järjekindel ületad enda loodud sisemised takistused ja sa hakkadki ennast üha rohkem armastama.

🔹Kiida ennast. Kriitika lõhub vaimselt, kiitmine aga tugevdab hinge. Kiida ennast nii palju kui sa saad. Kiida ennast alati, kui sa midagi teed, iga väiksemagi saavutuse/asja eest.

🔹Andesta endale
Ära süüdista ennast vigades. Kõik, mis sa oled teinud, on olnud õige. See on osa sinu õppetunnist (me kõik õpimegi oma vigadest)

🔹Lõpeta enda hirmutamine
Oma mõtetega võib palju/väga palju endale haiget teha - kui oma mõteteis mõelda kui halvaks veel su elu minna saab, loob see sulle vastavat hirmsat/kohutavat reaalsust.

🔹Ole enda vastu mõistev
Ära vihka oma mõtteid, vaid ole nende eest tänulik, et nad su pähe ilmusid, sest siis sa saad neid muuta. Proovi muuta oma negatiivsed mõtted positiivseteks!

🔹Kiida ennast
Kriitika lõhub hinge vaimselt, kiitmine aga tugevdab hinge. Kiida ennast nii palju kui sa saad. Kiida ennast alati, kui sa midagi teed, iga väiksemagi saavutuse/asja eest.

🔹Tunne elust rõõmu
Leia enda jaoks rõõmu igast väiksest asjast, mida sa teed. Tee neid asju, mille tegemisest oled seni vaid unistanud. Luba endal väljendada elurõõmu. Naerata tihti.
💚💜💚💜

sisuliselt kõik see, mis mery mulle kirjutas juba.
kakkybabenasa, tegelikult selle foorumi võlu on selles, et sa ei pea kellelegi konkreetselt vastama, teistele kirjutatud vastused võivad sobida ka sulle endale. ehk siis kui mery vastab mulle, siis teemaalgataja võib sellest ise ka abi saada ja polegi vaja õiendama hakata. ma pole käskinud endale vastata ja ilmselt poleks seda vajagi olnud, sest miski ei muutu niivõinaa.
kõik on sodi

Muru kirjutas:
No hei.. Ma siis tulen vingun ka oma raske elu üle.. natukene..

Asi on tegelikult selles,et ma lihtsalt ei ole osanud õigeid ja sobivaid otsuseid teha.. mõtlen midagi.. et oh..s ee oleks hea idee.. aga kui üritan teostama hakata asja..s iis tuleb välja,et ma olen jälle mingi kasutu jamaga hakkama saanud.. millest mulle üldse kasu ei ole.. Kardan elada... sest ma ei oska elada.. teen pidevalt halbu otsuseid jne.. ja kogu see jama tekitab igasugu muid probleeme ainult juurde..

Mõtlen koguaeg,et miks küll minusugust lolli siia vaja on.. aga no näete.. elan rsk.. veel.. umbrohi ei hävine. mitte kunagiii.. ma tean,et see jutt võib segane olla jne.. aga ma lihtsalt hetkel nii kurb ja vihane korraga.. pean lihtsalt kogu selle saasta kuskile kirja panema, mis mul peas on..

Olge terved..
Põhimõtteliselt vaata asja niimoodi, tavaline mardikas tundub olevad suht kasutu tegelane, aga tegelikkuses on neid ikka vaja et looduses saaks toimida.
Muidugi kui mardikad kaoksid ära siis loomriik ikka kohaneb ära. Igastahes, igaüks on kasulik isegi kui nad teevad vigasi, oma vigadest õpivad kõik.
Vasta

Mine “Milleks me elame?”