Ametlikult siis v mitte

No ühesõnaga, tegelikult on mu lugu pikk aga üritan teha nii lühidalt kui oskan. No see oli nii et kuna see mu esimene töökoht siis ei tea veel neid asju nii hästi jne..
Ühesõnaga siis, on asi nii et 23.01.2017 helistati seoses tööpakkumise osas, nii sain selle töö jne. Sellest kuupäevast alatesolen ka tööl. Klienditeenindaja-müüja ühesõnaga olen saiapoes eksole.
Sellega on nii et, katseaeg nüüdseks läbi eksole, mm, normtunnid ei tule vahest täis ja isegi ületunde on olnud kuu jooksul.
Ma ei tea kas ülemus maksab mulle ületunnid kinni v mitte. Ja ma ka ei usu et olen ametlikult tööl sest et mulle pole meilile tulnud ühtegi kirja et keegi oleks mind kuskile tööle võtnud. Töö on siis E-R 9.00-18.00(18.30) ehk siis 9-9.3h päevas mis on juba üks kunni poolteist ületundi. Nii siis on selline asi ka veel et ma pole saanud ühtegi vabat päeva et oma tervise tõend ära teha, ülemus ise nõuab aga ta pole andnud ühtegi vabat päeva selle 4 kuu jooksul. Ja et siis 31 mai on siis lepingu lõpetamine. Siis see leping on ka imelik et see käsitsi kirjutatud ja siis tehtud sellest nagu koopia. See ju ei ole õige tööleping. Ühesõnaga mis ma teilt sooviks oleks selle kõige osas mulle nõu anda mida teha jne.
Tänan et saite aega lugeda :)

Re: Ametlikult siis v mitte

Jah, see on hea point, et kui pole meilile kirja tulnud - järelikult pole ametlikult tööl, sest see "Olete registreeritud töötajate registris" peaks küll kohe tulema, kui nad sind ametlikult tööle regavad. Muidugi oleneb, mis meiliaadress sul seal eesti.ee-s kirjas on, aga oletan, et on ikka see õige meiliaadress.

See kiri ütleb, muide, ka, et "e-maksuameti/e-tolli rubriigist "Töötamine ja väljamaksed" saate ülevaate, kas tööandja on Teile tehtud väljamaksed deklareerinud ja maksud tasunud.". Ehk logidki sinna e-maksuametisse näiteks ID-kaardiga sisse ja vaatad seda ülevaadet?

Kuidas sul muidu palk kirjas on? Kas täistööaeg ja kindel kuupalk? Sel juhul võrdle seda palka reaalselt kättesaadavaga - kas on sama. Ehk on töölepingus kirjas üldse nt tund aega (tasustamata) pausi keset päeva ja seepärast see 9 h? Ei?

Kus sul muidu see töögraafik kirja läheb? Kui sa ise saad seda graafikut näha ja see on paberil, meilil vm kirjas, siis seda on hea vajadusel Tööinspektsioonile ette näidata.

Käsitsi kirjutatud võib leping ikka olla, arvan ma. Oluline on, et oleks allkirjad peal. Igal juhul soovitan tööandjaga rääkida.

Helistada saad ka tööinspektsiooni infonumbrile. Soovitan näiteks homme helistada ja sealt küsida - sa ei pea kohe tööandja nime teatama jne, kui ei soovi seda teha ja soovid näiteks tööandjaga enne rääkida, aga küsida tasub ikka:
Tööinspektsiooni infotelefon vastab 640 6000 igal tööpäeval kella 9–16.30.
Küsimusi võib esitada ka e-posti teel aadressil jurist@ti.ee.

Edu! Loodan, et asi laheneb!

Re: Ametlikult siis v mitte

§ 43. Tööaeg
(1) Eeldatakse, et töötaja töötab 40 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul (täistööaeg), kui tööandja ja töötaja ei ole kokku leppinud lühemas tööajas (osaline tööaeg).
Osaline tööaeg tähendab, et töötad nädalas vähem kui 40 tundi.

Sul peab ju lepingus ikkagi olema mingi koormus kirjas.

Mul tundub, et Sa võiksid oma töölepinguga minna tööinspektsiooni konsulteerima.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Seadused”