Kodust välja.

Ma olen alaealine ( 15 ) tüdruk, kes tahab väga kodust ära pääseda.
Kogu see olukord käib mulle juba üle jõu. Väljast poolt on meie pere täiesti tavaline, normaalne.
Vanemad ei joo, ei ole väga vaesed, kodus on kõik hädavajalik olemas.
Aga nimelt mu isa ja õde. Nad ainult kaagutavad mu kallal. Iga asi, mida ma teen v. mida ma ei tee ... ikka on vaja sõimama hakata. Ta liht. sõimab mind.
Miks ma siia kirjutan ? Ajas mind preagu kirjutama see, et isa ütles mulle, et miks mind üldse vaja on, et ma ju villa ega piima ei anna.
Ja õde veelk targutas lisaks : JAH, sa oled kadakas* .
Ma olin kunagi väga tore ja rõõmsameelne, aga nüüd ma olen muutunud väga emotsionaalseks ja hinded on ka halvemaks läinud, kuna mul lihtsalt ei lasta siin õppida.
Siit minu küsimus : Kas on olemas mingeid võimalusi, et mina saaks üksinda elama minna kuskile, vanematest ja oma perest eemale?

Re: Kodust välja.

Aga ema? Mis tema arvab ja kuidas käitub?

Kui sul oleks rahaline võimalus, vanavanemad, kellegi sõbranna ema jms siis tegelikult on võimalik küll. Iseasi, kas siis isa politseisse ei pöördu, sest seaduse järgi sa ilma tema loata ei tohi välja kolida, oled ju ikka tema vastutusel. Samas, siis võiksid lastekaitsega rääkida. Kuigi füüsiline vägivald on levinum, siis ka vaimse vägivalla vastu tuleks midagi ette võtta.
Vasta

Mine “Seadused”