PIIRATUD JUHTIMISÕIGUSEGA JUHILOAD

mul selline küsimus,et ma 17 ja mul piiratud juhtimisõigusega juhiload...kas mul isa võib kõrval olla natuke võtnud (olen isale nn kaine juht,kui ta kuskil sõpradega on joonud vms).
mõned rääägivad,et ei või...
mõned aga ütlevad,et peaasi et allkirja suudab ära anda ja peab suhtlemisvõimeline olla jms

äkki keegi oskab mingit infot selle kohta või mõne seaduse ette näidata..ise ma leidnud veel ei ole

Re: PIIRATUD JUHTIMISÕIGUSEGA JUHILOAD

§ 23. Piiratud juhtimisõigus

(1) Piiratud juhtimisõigus on noorema kui käesoleva seaduse § 29 lõikes 1 sätestatud isiku õigus juhtida mootorsõidukit käesolevas paragrahvis nimetatud juhtudel ja korras.

(2) Piiratud juhtimisõiguse võib B-kategooria auto juhtimiseks anda 16-17-aastasele isikule tingimusel, et mootorsõidukis on tema kõrval lapsevanem (seaduslik eestkostja) või lapsevanema (seadusliku eestkostja) poolt selleks volitatud isik. Nimetatud isikutel peab olema B-kategooria auto juhiluba vähemalt kaks aastat.
http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=769273

Registri puhtuse kohta pole midagi öeldud, kuid see peaks olema siiski elementaarne...
Beep like a jeep!

Ch1lled kirjutas:Registri puhtuse kohta pole midagi öeldud, kuid see peaks olema siiski elementaarne...
mul autokooli õpetaja ütles,et kui seaduses ei ole midagi keelatud,siis on see järelikult lubatud...ja tõi ühe näite kah (et tagaismel tohib täiskasvanud sõitjal süles olla üks vähemalt 12a vanune laps,mis loogiliselt mõeldes lubab kõigil kolmel täiskasvanul ühte last süles hoida..aga tegelikult räägitakse,et ainult 1 laps võib olla..nüüd on see seadus ümber sõnastatud)

aga siiski tahaks teada ,kas ma võin siis sõita või ei või kui isa kõrval napsune..
äkki kellegil on keegi tuttav politseinik ja uurib seda asja..

Külaline kirjutas:

Aga äkki on kellegil teisel mõni tuttav autokooli õpetaja või politseinik,kellle käest küsida..
Vantage juba vastas sulle, et ta sai seda teada politseilt, et ei või joobes olla
Vantage kirjutas:Isal peab olema sul 5 aastat puhas register esiteks ja teiseks ta peab olema täiesti kaine!
Kas sulle, kallis külaline, sellisest vastusest ei piisanud või ootad sa, et keegi tuleks ja väidaks risti vastupidist Vantage'le? Mul endal on load ja olen ka suht nõus sellega, mida Vantage räägib. Vastutustundetu oleks "titelubadega" purjus järelvaatajat sõidutada...
Beep like a jeep!
Suletud

Mine “Seadused”