Jalgpall ja Tallinn // 13a tüdruk

Hei! Seoses eelmise trenni määramata ajaks pausile panemisega mõtlesin proovida jalgpalli. Aga pole kindel, kuhu klubisse astuda ja kus on tore? Mõtlesin proovida FC Florat, sest kogemused sõbrannal head.
Ja kuhu kindlasti ei peaks minema? // kuhu minuvanuseid algajaid (midagi olen toksinud aga ikka algaja alla hehe) ei võeta (13 siis hetkel ja tean, et pisut hilja alustada. samas milline klubi raha EI tahaks?)

Olen kaua tahtnud proovida ning jep, nüüd tekkis sobiv hetk (hobused on ilma heade kokkulepeteta kuradi kallid asjad).
Aitäh!
pea püsti ja edasi!

Re: Jalgpall ja Tallinn // 13a tüdruk

Minu teada kõik jalgpallitrennid maksavad. Hind olened jalgpalliklubist. Nt Tõrva JK-s kuus maksta umbes 15 €, teistes klubides võivad hinnad kallimad olla (nt umbes 20€-25€).
Kui sa tahtmist välja näitad, et mängida soovid võetakse ehk sind trenni vastu. Näiteks üks tuttav, kes oli 14aastane alustas ka jalgpallitrenniga (oma kodus oli iseseisvalt mänginud), teda võeti trenni vastu.
Kodus võiksid veidi rohkem harjutada (pealesööte, penalteid, triblamist, hea oleks kui saaks kellegagi koos harjutada-eriti penalteid).
💚💜💚💜

Mixmina kirjutas:
03 Aug 2018, 21:17
Hei! Seoses eelmise trenni määramata ajaks pausile panemisega mõtlesin proovida jalgpalli. Aga pole kindel, kuhu klubisse astuda ja kus on tore? Mõtlesin proovida FC Florat, sest kogemused sõbrannal head.
Ja kuhu kindlasti ei peaks minema? // kuhu minuvanuseid algajaid (midagi olen toksinud aga ikka algaja alla hehe) ei võeta (13 siis hetkel ja tean, et pisut hilja alustada. samas milline klubi raha EI tahaks?)

Olen kaua tahtnud proovida ning jep, nüüd tekkis sobiv hetk (hobused on ilma heade kokkulepeteta kuradi kallid asjad).
Aitäh!
Soovitan ise FC Levadiat ise käin seal kui ka mu klassikaaslased tunnen ka tüdrukuid kes kàivad tüdrukute trennis senimaani olen 3a käind ja kogemused head 13/poiss

mery17 kirjutas:
03 Aug 2018, 22:25
Minu teada kõik jalgpallitrennid maksavad. Hind olened jalgpalliklubist. Nt Tõrva JK-s kuus maksta umbes 15 €, teistes klubides võivad hinnad kallimad olla (nt umbes 20€-25€).
Kui sa tahtmist välja näitad, et mängida soovid võetakse ehk sind trenni vastu. Näiteks üks tuttav, kes oli 14aastane alustas ka jalgpallitrenniga (oma kodus oli iseseisvalt mänginud), teda võeti trenni vastu.
Kodus võiksid veidi rohkem harjutada (pealesööte, penalteid, triblamist, hea oleks kui saaks kellegagi koos harjutada-eriti penalteid).

Jalgpallis on sul vaja kiirust, võhma ja palli tunnetust (söötmine, söödu vastu võtmine (iga kehaosaga)). Löömine on muidugi eraldi teema, aga otseselt penaltite harjutamist, eriti veel rõhutatult, sul küll alguses vaja ei ole. Penalteid tuleb sul võistlustel ikka üsna harva lüüa, võrreldes kõige muuga, mida teha vaja.

Kodus saaksid treenida võhma. Jooksmine on üks peamisi tegureid, mis sportlast alguses defineerib. Isegi kui sa triblada hästi ei oska, siis võid alati palli kätte saades kiirusega mööda minna.
Where have all the flowers gone, long time passing?
/.../
Oh, when will they ever learn?

Kodus võiks harjutada ka kõksimist, see aitab õhust tulevat palli paremini vallata/omaks võtta.

trennis tehtavad harjutused, neid harjutusi võid ka kodus teha:nt kosmonaudid, kätekõverdused, istessetõusud, kohapealt õhkuhüpped jne

Triblamist saad harjutada kui nt paned tokid (kui torbikuid pole kodus) piisava vahega maa sisse ja nende tokkide vahelt jooksed koos palliga.

Palli tuleb ka õigesti jalaga lüüa, varbaotsaga palli lüüa ei ole hea, sest pall lendab kuhu tahab, sa ei saa palli löödud sobivas suunas kuhu tahtsid (palli suunamine on kehvem/palli üle vähe kontrolli, varbad võivad ka kõvast löögist veidi valutama hakata😂) . Palli lüüakse nt jala sise-ja välisküljega ja ka jalalaba pealsega.

Loomulikult on ka jooksmine tähtis ja võhm (boyjoy eelnevalt mainis ka seda)
💚💜💚💜
Vasta

Mine “Huviringid”