Kuidas saada ööseks kodunt ära?

Tere, olen poiss, kohe 17 ja sooviks vahel sõprade juurde ööseks saada. Kui olin noorem (alla 15) siis sellist huvi eriti polnud ja harva kui küsisingi, juba siis ei
lubatud. Vaatamata, et vanemad üksteist tundsid ja oleks saand asjad kokku leppida. Umbes 15a kasvas soov (enamjaolt alko prst) ning suvel saigi käidud vabalt mitmeid kordi sõprade ja "sõprade" juures. Loomulikult enamus ajast oli väiksemad istumised jne - peaaegu mõistuse piires. Sai terve suvi möllatud, õnneks vanemad teada ei
saanud - vedas. Siis kui jälle kool hakkas ütles ema juba ära, et kooliajal niimoodi külla ei lähe, mis oli muidugi mulle väga halb. Mingiaeg oli paus - siis alates aastavahetusest sai nö niisama minema jalutatud kodust, nad peaaegu uskusidki täielikult, et käin sõprade juures. Muidugi neid sõpru nad tundsid ja teadsid, et
nad "korralikud" enamvähem. Alati sai ka hellatud või õhtul sõnum saadetud, et kuhu lähen vms, ja et tulen homme:D siis oli telo väljas hommikuni. Sai ikka mitmeid kordi nii tehtud -kevadeni - kuus korra keskmiselt. Hommikul "pinnalt" või külast koju minnes hoolitsesin et oleksin puhas jne, tavaliselt nad ikka kisasid ja pahandasid, kuid natuke nad isegi mõistsid mind. Muidugi võeti ära asju, nt telo - ka taskuraha mõneks nädalaks. Ahjaa nad kartsid tihti et võin kuskil pidu ka panna sest olin mõne korra õhtuti lõhnadega vahele jäänud. Ühekorra ka natuke vintis koju läinud, siis nad said küll infarkti. Noh siis ei viitsind enam nii teha - pidev asjade äravõtmine ja
et ema vaimne tervis ei kannataks. Vahepeal sai targemaks saadud ja mingi aasta otsa nö sõbrajuures käidud nii et mu ema lepib ennem tema "emaga" telos kokku.
Pmst sõbra ema aitaski, kes ise vahel pojal selliseid asju lubab - muidugi neil väga korralik pere jne - tõsiselt kohe. Ja nüüd siis ei luba nii ka ära minna, et lepib kokku telos, nojah nüüd siis jälle ööbimistest paus olnd va 2018 aastavahetus kust panin õhtul jooksu, kuid õnneks seekord nad mõistsid rohkem ja polnd eriti pahased.
Et jah, ise ka üsna korralikust perest, ema põhiline muretseja ja "pidur" :D, isa ema jälgedes suht. Muidu sõpruskond ka headest peredest ja värki, neil vanemad ka enamvähem mõistavad ja mõnel lubavadki. (pidutseda)
Mis nüüd siis? Pakkuge skeeme mida võiks kasutada ja mida ise olete kasutanud :D
Niisama läheks ka minema jälle aga ema kannataks liiga palju äkki oma muretsemisega?
Jah, alko jaoks peab 18 olema, aga hea et see niigigi hilja tuli (15a) - Eesti kohta :D
Äkki käiks kuskil nõustamises ja võibolla koos vanematega?

Noormees
Vasta

Mine “Erinevad koduprobleemid”