Koduarest

Tere,
Loodan, et see jutt sobib siia teema alla :)
Vanemad panid mulle koduaresti POOLEKS aastaks. Kuna mu sobrannad kaisid ilma nende teadmata meil. Tead said naabritelt, kes valetasid kokku et meil oli vaga suur pidu ja kohutavalt palju alkoholi, mainin ara et meid oli 4 ja keegi meist alkoholi ei tarbi. Vanemad usuvad naabreid rohkem kui mind ennast. Ja piiravad taielikulr minu suhtlused sobrannade ja sopradega ara :) on see siis normaalne? Voi olen ma ainus kellele tundub see ebanormaalne? Kas ma ise olen hulluks lainud ja tegelikult vaaringi sellist karistust? Ma moistan neid taielikult et tegin vale otsuse neid kutsuda ja moistan et vaarin karistust ja saan aru et tegin valesti, aga kas siis sellist toesti? :D endal plaan peale pohikooli loppu ara minna nede juurest kaugemale oppima, sellega nad arvestanud et ma ara kolin, aga kas siis kiusu parast? Voi mida? Mai saa aru :D ma ei tea ma kohutavalt segaduses, öelge siis on see okei või ei :D siis saan aru kas mul endal peas korrast ara voi ei :D

Re: Koduarest

Kui teil oli varasemalt vanematega kokkulepe, et keegi ilma luba küsimata külla ei tule, siis on vanemate pahameel arusaadav. Eriti olukorras, kus neil on informatsioon, et te tarbisite rohkelt alkoholi, panite pidu jne. Muidugi – te ei teinud seda, ent kui sa murdsid vanematega tehtud kokkulepet, sõprade küllakutsumise osas, siis kuidas nad teavad, et sa alkoholi osas ka ei valeta?

Vaevalt, et nad seda kiusu pärast tegid. Pigem seetõttu, et nad tunnevad end sa reetsid ja kuritarvitasid nende usaldust ning võimalik, et nad ka kardavad sinu pärast.
Pool aastat on muidugi päris pikk aeg. Olen ka ise koduarestis olnud, ent mitte sedavõrd pikalt. Võid proovida vanematega arutada, et koduaresti aega vähendada või vähemalt tingimusi leevendada. Nt et võid endale sõpru külla kutsuda, kui nemad on kodus ja omavad ülevaadet. Ja muidugi – ükskõik, mis lubadusi sa annad, sa PEAD neid hoidma. Kui sa lubadust murrad (olgu selleks kasvõi kokkulepitust 5min hiljem koju jõudmine), on see vanematele heaks näiteks, et sa ei suuda oma lubadust hoida ja kuritarvitasid nende usaldust.

Reedetu kirjutas:
09 Jaan 2018, 08:00
Kui teil oli varasemalt vanematega kokkulepe, et keegi ilma luba küsimata külla ei tule, siis on vanemate pahameel arusaadav. Eriti olukorras, kus neil on informatsioon, et te tarbisite rohkelt alkoholi, panite pidu jne. Muidugi – te ei teinud seda, ent kui sa murdsid vanematega tehtud kokkulepet, sõprade küllakutsumise osas, siis kuidas nad teavad, et sa alkoholi osas ka ei valeta?

Vaevalt, et nad seda kiusu pärast tegid. Pigem seetõttu, et nad tunnevad end sa reetsid ja kuritarvitasid nende usaldust ning võimalik, et nad ka kardavad sinu pärast.
Pool aastat on muidugi päris pikk aeg. Olen ka ise koduarestis olnud, ent mitte sedavõrd pikalt. Võid proovida vanematega arutada, et koduaresti aega vähendada või vähemalt tingimusi leevendada. Nt et võid endale sõpru külla kutsuda, kui nemad on kodus ja omavad ülevaadet. Ja muidugi – ükskõik, mis lubadusi sa annad, sa PEAD neid hoidma. Kui sa lubadust murrad (olgu selleks kasvõi kokkulepitust 5min hiljem koju jõudmine), on see vanematele heaks näiteks, et sa ei suuda oma lubadust hoida ja kuritarvitasid nende usaldust.
Ja täiesti mõistan nende pahaolu ja kõike, ma tâiesi nõus et vaarin karistust ja muidugi ma absoluutselt mõistan. Lihtsalr pool aastat on tegelt ka absurdne, mina olen isiklikult inimene kellele meeldib vabadus ja olla iseseisev, nemad on varasemalr pooldanud seda et saaksin taiel rinnal areneda ja olla iseseisev ja nyyd piiravad selle täielikult ära, ma olen kasvav teismeline, teismelistega küll väga raske kohati puberteedieas aga koik vanemad on olnud kord ise ka sellised, siis tibake mõistust peaks olema ju, et ma vajaks siiski endale ka veidi aega ka karistuse kõrvalt. Kuna sellises eas ongi sõbrannad pigem tähtsamad siis kasvoi mingi osa saaks nendega veeta. Tundub nii palju palutud aga ise mõtlema hakates see lihtsalt absurdne..

Tuues reegleid rikkudes vabanduseks selle, et oled lihtsalt kasvav teismeline, on küll imo päris absurdne. Kui karistus tundub liiga hull, siis tasuks vanematega rääkida, sest mitte miski muu selle puhul ei aitagi. Või lootsid mingit salajast nippi saada, kuidas oma keelust mööda hiilida?
Going crazy by the clock, hoping to die with my face in the block.
Vasta

Mine “Erinevad koduprobleemid”