Pesu

Tere. Olen 15- aastane neiu. Probleemiks on see, et ema ei osta mulle pesu. Mul on suht jube social anxiety, ei julge üksi poeski käia, käed hakkavad värisema poemüüjale raha andes/mis iganes olukorras. Kui emaga poes olen kuskil kaubanduskeskuses nt. siis ma küsin et "ou, ma tahaks trussikuid, mul on kõik literally 3 aastat vanad" siis ta vaatab neid mis poes on ja ütleb iga kord "need on nii tuustid ja kallid" ja rinnahoidjatega sama teema. Temale meeldib Aliexpressist tellida 3-euroseid rinnahoidjaid korra poole aasta jooksul, millel vaevu need strapidki küljes püsivad. Kui palusin aluspükse sain ühe paari (peale suurt lunimist???) Maximast, ja ma ei tee nalja..
Kuus saan taskuraha 5 eurot. Sünnipäevadelt jm. tähtpäevadelt olen kogunud üle 200 euro AGA see on uue telefoni jaoks (praegune on katki ja ei funktsioneeri telefonina), mida ema jällegi mulle ise osta ei suuda ja mille ostuga ta mind isegi ei toeta. Ma nagu üritan mõista, et emal on rahaliselt raske, aga yo, pesu on inimlik asi. Riideid ei osta me samuti poodidest vaid second-hand kaltsukatest. Poest ostab ema ainult siis kui suur ale on.
Isa ei tegele minuga, ütleb ainult et "mina maksan üüri ja sul pole õigust rohkem nõuda". Ja kui isa ostabki midagi mulle, siis see on mingi vastiku üllatusena (nagu näiteks mängupult) mida ma ei vaja absoluutselt ja ta käitub nagu mingi ainujumal keda ma kummardama peaks selle jube-jube hea kingi eest. Ja kui ta kord aru saab siis, et ma ta lambiseid heategusid nagu mängupult ei vaja, siis ta solvub ja lõugab, et mina jõuludeks midagi ei saa.
Kas on mõni targem inimene ja oskab aidata, mida ma ema suhtes ette võtma peaksin või talle ütlema peaks? Samuti isaga?
Palun mõistmist, aitäh ette.

Re: Pesu

Aga oled rääkinud vanaemaga või tädi või kellegagi sellest teemast?kindlasti soovitan ikka emale rääkida,et sul on vaja uusi asju,et oled ikkagi naine ja on vaja pesu ja isegi kui ta ei osta sulle ss sa saad kuskilt kaltsukatest minna ostma,seal on odavaid asju.Ja kas ema siis ka ei osta endale asju või?..ja isa mdea...võid minna psühholoogi juurde rääkima või koolis.

Kas iseteeninduskassadega suurtest poodidest oleks Sul okei ise pesu osta? Seal piiksutad ise läbi ning saad osta asju ilma kellegagi suhtlemata.
Supermarketites pole ka hinnad eriliselt kallid.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Bucerus kirjutas:Kas iseteeninduskassadega suurtest poodidest oleks Sul okei ise pesu osta? Seal piiksutad ise läbi ning saad osta asju ilma kellegagi suhtlemata.
Oo, hea mõte isegi, aga iseasi on see et mul pangakaarti pole :D

Külaline kirjutas:
Bucerus kirjutas:Kas iseteeninduskassadega suurtest poodidest oleks Sul okei ise pesu osta? Seal piiksutad ise läbi ning saad osta asju ilma kellegagi suhtlemata.
Oo, hea mõte isegi, aga iseasi on see et mul pangakaarti pole :D
see 200 euri on sul reaalselt sularahas siis kusagil või? no..
pole küll arvatavasti ideaalne lahendus, aga selles vanuses saad suvel ju juba tööle minna ja seal raha teenida endale? suvi on küll, jah, mägede taga, aga ikkagi.

Kuidas see veider on, et mul sularaha on?
Pole perel tuttavaid kes kuidagi tööle aitaks, ei tahaks mingi degustreerija olla, kes inimesi ahistab. Aga kui on soovitusi kuhu sobiks mingi kohutav suhtleja siis laduge välja :)
Vasta

Mine “Erinevad koduprobleemid”