Ma ei suuda enam

Tere!

Ema just ütles mulle, et ma olen sitapea ja et ma võiks ennast ära tappa, sest ma õrnalt tutistasin oma venda. Ta andis mulle ka mitu kõrvakiilu. Mu ema ütleb mulle halbu asju koguaeg, kuid täna võtsin ma seda väga hinge ja ausalt mul ei ole enam isu elamiseks. Kool on sitt, sõbrad ei hooli minust, perest ei hakka rääkimagi. Mul on väga halb olla ja ma lihtsalt korrutan iseendale, et see on kõik minu süü (ta ütles, et ma pean kõiges ennast süüdistama). Ma tahaks praegu šileti võtta ja sellega lihtsalt veenid läbi lõigata. Psühholoogi juurde ka ema ei lase minna, psühhiaatreid teeb ta ammugi maha. Mida kuradit teha oma eluga?

Re: Ma ei suuda enam

termomeeter kirjutas:Tere!

Mida teha? Võimalus on näiteks oludega leppida ja ära kannatada kuni täisealiseks saad, siis võid juba oma elu peale minna.
Suht tobe on öelda noorukile, et kannata ära, kui see on just see aeg, millal kujuneb inimesest see, kes ta kogu elu on. Mina arvan, et teemaalgataja ei peaks seda kõike ära kannatama, sest tulevikus võib see kahju tuua (saad täiskasvanuks ja hakkad veel hingehaavu parandama, sest ta ema arvas, et on okei oma enda last mõnitada ja maha teha?). Ükski nooruk ja laps ei peaks kannatama nii vaimse kui füüsilise vägivalla all. Lihtne on ju öelda, et kannata ära, eks?

"Oota kuni täisealiseks saad" - mis siis saab? Üldiselt lõpetavad noored selles vanuses alles kooli (gümnaasiumi, kutsekooli) ja neil pole endal tavaliselt midagi hinge taga (mõni suvel teeb tööd, aga sellest ei piisa). Kuhu see vastne "täiskasvanu" läheb oma kahe kotiga?

Teemaalgataja, ma soovitan Sul võtta ühendust psühholoogiga, rääkida talle enda mure ära ja kuulata, mis lahendusi ta pakub, ta oskab Sind kindlasti edasi suunata. Sa ei pea kannatama.

Eks minu vastus oli vastavalt sellele, et autor mainis veenide läbilõikamise soovi. Mõtlesin seda, et praegune olukord on kogu elueaga võrreldes ikkagi väga ajutine. Muidugi pole see kannatamine ideaallahendus ega üldse mingi täielik lahendus.

Kui see vastne täiskasvanu tahab kohe täisealiseks saades kodust ära kolida, st see on prioriteet, siis kooli osas saab kas või aastakese puhkust võtta, et end üles töötada vm. Kooli kõrvalt tööle, mitmekesi korter üürida jm. Variante on, kui tahe suur on.

Psühholoogi külastust soovitan muidugi igal juhul, kui see vähegi variandiks on.

Gümna kõrvalt tööle, mis maailmas sa küll elad xd
Isegi kutseka kõrvalt ei suudeta tööl käia nii et see õppeedukust lausa drastiliselt ei mõjutaks. Pealegi on põhiharidusega ikka väga keeruline sellist kohta leida, kus annaks graafikuid sättida. Või pidasid kõrgkooli silmas? Ega sealgi on see ülimalt keeruline, kui päevaõppes oled ja mingit mõttetut sotsiaaleriala ei õpi, kus piisab kohal käimisest. Isegi poole kohaga töö puhul.

Masendav.. tänaseks olen ma 20, aga kui siin foorumis aktiivselt käiain, olin samuti 12-16 ja kannatasin emapoolse vägivalla all. Loen siit foorumist juba mitmendat teemat, kust on näha, et olukord pole peredes ikka veel muutunud. Ikkaveel emad, kes kohtlevad oma lapsi nagu kaltse. Ja loll olukord ongi see selle pärast, et ega lapsel ei olegi kuskile ära minna.
Ainus, mis mind aitas ja ainus, mida ma sulle ja teistele sinu olukorras olevatele lastele soovitada saan, olles ise seda kõike kogenud, on olla üle. Üle olemine tähendab antud juhul seda, et esiteks hakka asju võtma külma kõhuga. St et sa ei pea neid sõnu hinge võtma, aga on täiesti loomulik, et ega laps sellist ema enam varsti ei austa ega armasta ka. Pead muutuma ta sõnade osas pohuistlikumaks vms. Et "ütleb mis ütleb - mul ûkskõik."
Teine asi on enda eest seismine. Ära ole suu peale kukkunud, aga ära klähvi ka tûhje sõnu vastu stiilis "ise oled sitapea" või "ma tahangi ära surra, veenid läbi tõmmata" jne. See jätab sinust lapsiku ja tõsiseltvõetamatu mulje. Sina aga pead jätma mulje, et oled temast targem ja täiskasvanulikum - et oled temast ÜLE. Kui midagi vastu ütled, ütle rahulikult ja eelnevalt läbimõeldult.
Ja tegelikult, kui vähegi v6imalik, õpi neid tüliolukordi ära hoidma, et tal poleks v6imalustki sulle halvasti öelda.
Kui vaja, hoia eemale, hoia omaette ja tegele oma asjadega.

Külaline kirjutas:Gümna kõrvalt tööle, mis maailmas sa küll elad xd
Isegi kutseka kõrvalt ei suudeta tööl käia nii et see õppeedukust lausa drastiliselt ei mõjutaks. Pealegi on põhiharidusega ikka väga keeruline sellist kohta leida, kus annaks graafikuid sättida. Või pidasid kõrgkooli silmas? Ega sealgi on see ülimalt keeruline, kui päevaõppes oled ja mingit mõttetut sotsiaaleriala ei õpi, kus piisab kohal käimisest. Isegi poole kohaga töö puhul.
Tean inimest kes käib ülikoolis ja selle kõrvalt tööl. Ja ma arvan, et ta ei ole ainuke ja ta saab väga hästi hakkama. Just saying.

Olen põhikooli lõpuklass, mitmed klassikaaslased (neiud) käivad kooli kõrvalt tööl, peamiselt poodides degustreerijana, kui õigesti olen aru saanud. Samas hinded neil kiita pole, kuid siin on mängus vist nende enda suhtumine. Ise ma ei suudaks kuskil selveris tic-tace möödujatele pähe määrida, aga kui teemaalgatajal praegu selline seis, siis keegi ei keela lowkey rahakogumist parema tuleviku tarvis :)

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Gümna kõrvalt tööle, mis maailmas sa küll elad xd
Tean inimest kes käib ülikoolis ja selle kõrvalt tööl. Ja ma arvan, et ta ei ole ainuke ja ta saab väga hästi hakkama. Just saying.
olen ise ülikoolis ja võin öelda, et tohutult palju oleneb sellest, mis eriala sa õpid ja kuidas sa oskad oma aega planeerida. Kuna ma õpin suhteliselt reaalalal, siis on näiteks pea iga nädal vaja teha ära mõni suuremahuline kodutöö või õppida kontrolltööks. Ise ma küll (hetkel) tööl ei käi ent mul on kursakaaslasi, kes käivad ja saavad väga hästi kooliga hakkama, kuna nad oskavad oma aega planeerida ning ütleme ausalt, pea peab ka asju hästi võtma.
Vasta

Mine “Erinevad koduprobleemid”