Raha, pere probleemid, tahtmine minema minna.

Tere!
Niisiis, mul on paar probleemi nagu juba pealkirjast aru on saada :(
Alustaksin siis sellest et mul on ema ammu surnud, isa veab üle mere kaupu, on peaaegu nädala või vahepeal isegi kauem ära. Vahepeal aitasid/kasvatasid õed aga ega nemad ka siin vastu ei pidanud. Mõlemal on nüüd mehed ja ühel isegi pisikene tütar. Aga nüüd teemast ka, olen hädas rahaga, pigem isa tekitab neid võiks öelda (teate kui raske mul nii öelda on oma enda ''pere'' kohta aga ma ei oska enam muud moodi). Vajaksin hädasti tööd ja tahan juba välja ka kolida. Kõige suurem probleem on vanus, olen 14 alles kuigi tunnen, et peaksin juba tööl olema. Kool jääb ka tegelikult ette, tobe eks. Tunnen, et ma peaksn tegelikult veel täitsa laps olema ja vist siis poistest unistama :D Pagana raske on, kuid toetust ei saa, sugulasi pole, üks nimene oleks mind nõus millalgil tulevikus enda juurde võtma, aga mul on vaja ikkagi kooli lõpetada ja ülikooli minna edasi. Aga kardan, et sellise tempoga ei jõua ma kuskile. Kas mul oleks üldse võimalik siit kodust minema minna, kuid kooli jätkata ja samas tööl käa, sest mulle tundub, et see on võimatu, plus ärge unustage, et vanus ei vea ka välja.
Kas oleks veidigi soovitusi? Kasvõi, et kuidas saaksin raha teenda?
Ette tänades ning oodatama jäädes A.

Re: Raha, pere probleemid, tahtmine minema minna.

Ma jällegi ei tea, kas üldse tohib neljateistaastast nii kauaks üksi jätta, ja eeldada, et ta enda eest ise hoolitseb. Samuti see, et sa tunned, et peaksid juba tööl käima - no kuule, sul pole põhikoolgi läbi. Kui vähegi võimalik on, tasub õppida. See annab teatud kindustuse tulevikuks.
Jah, ilmselt see sulle ei meeldi, aga võibolla võiks keegi sotsiaaltöötaja teid aidata?

Eestis minu teada ei ole seadust, mis ütleb kui vana lapse tohib jätta ja kui vana ei tohi. Kui aga hakkaks probleeme esinema, siis on jamad.

Mida sa täpsemalt rahaliste probleemide all mõtled? Et isa ei anna piisavalt elamisraha või kulutab ära või on võlad?

14aastaselt ise välja kolida, korter/tuba üürida ja kõige eest maksta ja tööl käia... Ma ei tea, kus sa küll elad aga kui nt võtta Tallinn siis 200 on minimaalselt üür + kommunaalid + toit + kõik muud kulud. Lisaks ka kooliskäimine. Seadused kehtestavad seda, et sinu töötamine ei või segada sinu õppimist. Kõige reaalsem oleks see, et saaksid õdede juurde kolida, aga saan aru, et see pole ka võimalik?

Reedetu kirjutas:Eestis minu teada ei ole seadust, mis ütleb kui vana lapse tohib jätta ja kui vana ei tohi. Kui aga hakkaks probleeme esinema, siis on jamad.

Mida sa täpsemalt rahaliste probleemide all mõtled? Et isa ei anna piisavalt elamisraha või kulutab ära või on võlad?

14aastaselt ise välja kolida, korter/tuba üürida ja kõige eest maksta ja tööl käia... Ma ei tea, kus sa küll elad aga kui nt võtta Tallinn siis 200 on minimaalselt üür + kommunaalid + toit + kõik muud kulud. Lisaks ka kooliskäimine. Seadused kehtestavad seda, et sinu töötamine ei või segada sinu õppimist. Kõige reaalsem oleks see, et saaksid õdede juurde kolida, aga saan aru, et see pole ka võimalik?
Lisan, et vaevalt keegi 14-aastasele korterit üüriks või ta tööle võtaks (va hooajaline(suve) töö).

Mental kirjutas:Ma jällegi ei tea, kas üldse tohib neljateistaastast nii kauaks üksi jätta, ja eeldada, et ta enda eest ise hoolitseb. Samuti see, et sa tunned, et peaksid juba tööl käima - no kuule, sul pole põhikoolgi läbi. Kui vähegi võimalik on, tasub õppida. See annab teatud kindustuse tulevikuks.
Jah, ilmselt see sulle ei meeldi, aga võibolla võiks keegi sotsiaaltöötaja teid aidata?
Ei see ei lähe jah kindlasti läbi ning asi pole ka just mulle meeldimises, vaid selles, et sotsiaal töötajaga nö tegelemine võib tekitada mulle isiklikult veel enamaid probleeme, ma saan täielkult enda ning korteri hoolitsemisega hakkama, üksi on mul parem kuna isaga pole suhted head ja võiks öeldaa, et vastastikune austus isegi puudub.

Võileib kirjutas:
Reedetu kirjutas:Eestis minu teada ei ole seadust, mis ütleb kui vana lapse tohib jätta ja kui vana ei tohi. Kui aga hakkaks probleeme esinema, siis on jamad.

Lisan, et vaevalt keegi 14-aastasele korterit üüriks või ta tööle võtaks (va hooajaline(suve) töö).
Minu vanuses esnebki peamine probleem, oleks täisealine oleksin ammu läinud... :(

Kahjuks ei ole jah ja uhkus ei laseks ka nii teha, et lähen lihtsalt kellegi teise palga peale elama, õed on mulle isegi võõrastunud, meie perekonna kohta võib öelda, et see on katkine, just täna ähvardas see isa, et jätab mu kõigest ilma, lemmikloomast kuni korterini välja, tahab mind nagu ta ütleb miilitsaga lasta minema viia. Loom on ainukene kes mulle veel kallis on kui ta peaks midagi talle tegema siis ma ei tea.... isegi praegu kui ma seda kirjutan räägib mu ühe õega ning ütleb, et annab mu riigile kasvatada, arvestades sellega, et ta on 68 ning ei suuda leppida sellega, et meil on 21. sajand. Pidev karjumine käib selle kallal, et ma magan kaua, aga mis siis sellest sai, et iga kord kui ta koju tuleb viskab ta oma voodisse pikali, hakkab telekat vaatama ning ei aita mind absoluutselt. Ma ei kannata seda kui ta koju tuleb, ta võiks lihtsalt raha kanda ja mitte oma nägu näidata, äkki mu närvi rakud suudaksid taastuda. Üldsegi ma käitun nagu mõni 9-5 tööl käiv keskealine naine, kellel pole meest ning lohutab ennast toidu, üldiselt meekoogi õgimisega ning jääb õhtuti hommikumantlis ja meigiga magama, selleks , et öösel kell pool kolm ülesse ärgata ja pessu minna, et seejärel ennast voodisse vedada ning järgmine päev, vabandust, kuu seda korrata. Andke andeks aga mul on isegi endal raske uskuda, et ma 14 olen, tundub lausa naeruväärne eks. Kuid seega jah, lähedaste peale ma loota ei saa.

Võib öelda, et su isa lihtsalt manipuleerib, sest vanemal ei ole võimalust niisama heast peast 14a "riigile kasvatada" anda. See toimuks juhul, kui sul on kodus tõesti väga keeruline olukord ning on olemas oht sinu elule ja tervisele.

Kindlasti on isal mingid põhjused, miks ta niimoodi käitub või ähvardab, aga mina ei oska neid siin välja mõelda. Kas sa isaga mingi moment oled üldse hästi läbi saanud?

Reedetu kirjutas:Võib öelda, et su isa lihtsalt manipuleerib, sest vanemal ei ole võimalust niisama heast peast 14a "riigile kasvatada" anda. See toimuks juhul, kui sul on kodus tõesti väga keeruline olukord ning on olemas oht sinu elule ja tervisele.

Kindlasti on isal mingid põhjused, miks ta niimoodi käitub või ähvardab, aga mina ei oska neid siin välja mõelda. Kas sa isaga mingi moment oled üldse hästi läbi saanud?
Eks on küll helgemaid momente olnud ikka, kuid ta oli kunagi vägivaldne ja kahjuks oli mu ema selle kannataja, isegi mu vanemad õed on saanud kannatada. Ma pole ka just puhtalt pääsenud aga see fakt et ma harrastan väga palju füüsilist tegevust, boksimisest kuni enesekaitseni välja aitas. Peale suurt kaklust kus mina, 12 aastane suutis täismehe selja peale panna ei ole ta midagi teinud. Karjumist ikka on aga see pole midagi. Ahh jah ja ma olen oma vanemaid õdesid ka alati kaitsnud, sest nad ei suuda ''ikkagi oma isale'' käsi väga külge panna aga kuna ma olen pisikesest peale pidanud nägema kuidas ta siin võimutseda üritab on mul vahepeal raske temast kui isast, pere konna toetajast raske mõelda. Ja selge see et ta manipullerib sellega, ta on rahaga üritanud aga nägi et see ei toiminud, nüüd ta ei tule millegi peale kui selle et ta ütleb et annab mu ära ja et ma jään oma loomast ilma, sest raske on leida kedagi/midagi teist kellest ma nii hoolin. Hämmastav ju tegelikult kuidas võib üks väike karvane elukas olla inimese jaoks rohkem kohal kui oma pere...

Võileib kirjutas:Mina soovitaksin sul põhikooli lõpuni ära kannatada ja siis gümnaasiumisse või kutsekasse kuhugi mujale minna. Siis oled juba piisavalt vana ka, et ise omale raha teenida.
Ma tänan, positiivsus kulub alati ära. Eks ma olen ka ise sellele mõelnud, olen ka ühes sarnase juhtumiga noormehega läbi saanud, kes viis asja kohtusse ning peale selle, et ta kodust minema pääses maksid vanemad alimente, mis aitas väga, kuna ta oli sellel ajal vaid 16, nüüdseks õpib ta advokaadiks. Tundub, et mul võibki tema abi vaja minna :)

M4rcelP kirjutas:Sa saaksid suvel minna tööle vist isegi õismäele FK kardikeskusesse.Saad täiendava infi nende kodulehelt.Helista sinna kui soovi.Vb saad ka minna FK sisekardirajale viimsisse tööle kui vaja. FK õismäel on vist talvel neljapäevast pühapäevani lahti.Proovi sinna tööle saada kui soovid või on väga vaja.
Loodan et sul saab kõik korda.
Su olukord on päris kurb :(
SUURED TÄNUD teile :D kindalsti uurin lähemalt
Vasta

Mine “Erinevad koduprobleemid”