minu koduprobleem P.S ära levita seda

ma räägin teile ühest minu kõige hullemast päevast. Lugu on siis järgmine: Ma olen 14 aastane tüdruk ja ma elan oma perega(3 venda vanustes 10,12,16 ja emaga sest isa on praegu Tallinnas tööl aga nad mõlemad on 50 aastased) 2 toalises korteris ja ma pean magama oma emaga samas voodis mis on lausa piinlik aga keegi ei tea sellest. mu tavaline päev on siis et ärkan umbes kell 6.45 kooliajal suvel aga 9 kuid ma räägin praegu kooliajast. Siis ma söön natuke hommikust ja lähen kooli. Koolis olen umbes 7.30 ja passin seal üksi . Kui klass hakkab kogunema lähen mina eemale sest ma ei tohi nedne jutu pealt kuulata(nad ise ütlesid seda) kuni õpetaja tulekuni istun ma üksi eemal. Tunni alguses istun üksi õpetaja arbuti taga olevasse pinki. Mul on ainult üks pinginaaber. Koolis on mul muidu päris head tulemused ja ma olen klassi targeim õpilane kuid selle pärast teised solvavad tuupuriks ja nohikuks. Mind solvatakse veeel vaeseks ja koledaks paksmaoks jne.. Ma olen hakkanud juba ennast vihkama :x
Söögivahetunnil ma istun üksi lauas ja suuremad 9 klassi tüdrukud ka solvavad mind(ise käin 7.) nendega on aga selline lugu et üks kord oli spordipäev ja nemad olid kohtunikud kaugushüpe juures ja ma hüppasin natuke kuna ma olen paks ja pole spordis hea aga nemad ütlesid et "i love your ass" ja muid selliseid solvavaid märkuseid mis tegid haiget. koolipäeva lõpul kui lähme garderoobi siis mind lastakse kõige viimasena sisse ja tehakse samal ajal nägusi ja varem isegi peiteti mu jalanõud ära. Ükskord pandi ühe poisi keda keegi ei sallinud jalanõu minu kotti. kodus kui tahan ekoolist õppimist võtta ei lase vend mind arvutisse niiet ma pean ise oma õppimise teada saama kuid tavaliselt mul sellega midagi ei juhtu kui õppimata jääb. Minu heade tulemuste pärast vend kodus ütleb et "noh ajasid täna ka õpetajale kätt püksi v?" selle peale ma löön teda mõnikord aga tema hakkab siis peksma mind ja ma üritan ära põgeneda kuid mul pole kuhugi joosta. Vahel mu vend peksab mu ema ka ja nendel hetgetel olen ma väga hirmul et ta tapab ta ära. Ma kardan teda üldse sest ta pidevalt ähvardab mind et tapab ära ja ma väga kardan aga rohkem ma ei taha kirjutada sest ma ei julge kõike avaldada

Re: minu koduprobleem P.S ära levita seda

Seepärast tasukski selgitada ja rahulikult rääkida, mis olukord on, et ei tekiks inimestel selliseid oma peaga tehtud oletusi. Kindlasti püüa emotsioonid alla suruda, kui asjast räägid. Rääkida tuleks võimalikult neutraalselt, mitte hinnanguid andes ega ammugi ka otseselt sõimates, et värdjad jne. Rahulikud selgitused tagavad selle, et on võimalik olukorrast adekvaatne pilt saada ning ka abi pakkuda. Kas ei oleks kuidagi võimalik klassijuhatajaga juba enne kooliaasta algust rääkida? Et ütledki, et oled päris kaua kannatanud ja tunned, et oled nüüd valmis abi paluma. Siis on klassijuhatajal aega olukorra üle mõelda ning võimalusel ehk näiteks ka teiste spetsialistidega, kes teil koolis on, asja arutada.

termomeeter kirjutas:Seepärast tasukski selgitada ja rahulikult rääkida, mis olukord on, et ei tekiks inimestel selliseid oma peaga tehtud oletusi. Kindlasti püüa emotsioonid alla suruda, kui asjast räägid. Rääkida tuleks võimalikult neutraalselt, mitte hinnanguid andes ega ammugi ka otseselt sõimates, et värdjad jne. Rahulikud selgitused tagavad selle, et on võimalik olukorrast adekvaatne pilt saada ning ka abi pakkuda. Kas ei oleks kuidagi võimalik klassijuhatajaga juba enne kooliaasta algust rääkida? Et ütledki, et oled päris kaua kannatanud ja tunned, et oled nüüd valmis abi paluma. Siis on klassijuhatajal aega olukorra üle mõelda ning võimalusel ehk näiteks ka teiste spetsialistidega, kes teil koolis on, asja arutada.
Hea ja õige nõuanne. Lisan ainult juurde, et seda rahulikku selgitust on kasulik mõne sõbraga koos enne harjutad ja õppida. Ükski oskus, selgitamise oskus kaasa arvatud, ei tule päris iseeneset.
Võib harjutada ka juhusliku tuttavaga. Nohiku peale aga ollakse ikka kadedad.

Oled mõelnud trenni peale? Võibolla leiad mõne tegevuse millega alla võtta ja siis mingihetk kasvõi kooli vahetada? See 7. klass jms, see on täpselt see aeg, kus on enamuste jaoks selline murdeaeg, kus tehaksegi viimaseid kiusamisi jms. Peale 9ndat enam väga kiusamisega ei tegeleta normaalses koolis. Kui gümnaasiumisse edasi lähed, siis ilmselt vahetad klassi/kooli, tuleb uusi inimesi jne.

Venna kohta räägi isale nt, las paneb vastu hambaid kui tõesti vägivaldne on.

Tere

Kindlasti tegid õigesti, et oma murest rääkisid. Sellega, kui kõike seda hoiad saladuses, aitad ainult kaasa enda kiusajatele. Rääkimine aitab. Jagamine aitab.

Ma arvan, et Sinu probleem ei ole seotud mitte sellega, et Sa oma emaga ühes voodis pead magama vaid et Sulle on sattunud äärmiselt nõmedad klassikaaslased. See, et elad väikeses korteris väga mitmekesi, ei ole midagi häbiväärset. Oluline on see, et Sul on hooliv pere ning et Sul on kuskil elada. Võid olla uhke selle üle, et Su vanemad pingutavad, et Sul ja Su vendadel võimalikult hea oleks. Kirjutasid, et Su isa käib kodust kaugel tööl ning seepärast ei saa ka kodus elada. See ei ole Su isale kindlasti lihtne, kuid eks ta teeb seda Sinu, Su vendade ja Su ema nimel, et teil võimalikult hea oleks. Ning minu arvates ei ole siin midagi piinlikku, võid olla ainult uhke selle üle, et Sul niivõrd hooliv perekond on!
Tõid välja ka oma vanemate vanuse - sellel samamoodi ei ole vahet. Oluline on, et Sul oleks hooliv perekond.

Kui Sind häirib emaga ühes voodis magamine, siis eks võid ise oma kodus ringi vaadata ning mõelda lahendusi, et kus Sul veel annaks magada - ehk mõne madratsiga kuskil nurgas vms. Kui leiad oma kodus mõne parema lahendusvariandi, siis võid emale öelda, et tahad mujal magada. Ehk siis niisama kindlasti ära mine emale ütlema, et ei taha enam selliselt magada. Paku kohe ka oma lahendus välja.

Kooli osas peab kindlasti midagi ette võtma. Selline olukord ei ole normaalne. Mainisid arenguvestlust klassijuhataja ja Su ema vahel - kas ja mida Sa oma emaga pärast kodus sellest rääkisid? Mis ta sellest arvas? Ma nüüd hästi ei saa aru, kas ja kui palju Su ema täpselt probleemist teab.
Kindlasti leian, et emale peaksid rääkima.

Koolis kui klassijuhataja ei aita, võiksid pöörduda koolipsühholoogi juurde. Asja mahavaikimine ei ole lahendus.

Kui kohe üldse midagi seal koolis välja ei tule, võiksid koostöös emaga ka mõelda kooli vahetamisele. Kannatamine ei ole lahendus.

Samamoodi kindlasti on oluline, et Sa leiaksid enda ümber toredaid inimesi. Vaata hästi hoolega ringi, mis huviringides või noorteühingutes tegutsemise võimalusi Sinu kodukohas on. Proovi millegagi liituda. Kindlasti-kindlasti on olemas inimesi, kes Sinuga arvestaks ning kellega Sul oleks koos hea. Vaja on vaid nad üles leida. Kui ütled, kus piirkonnas elad, võime proovida aidata ka Sul leida midagi.

Kindlasti jaga muresid ja mõtteid. Võid ka jagada siin meiega. Selliseid muresid ei tohi jätta ainult enda teada.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Erinevad koduprobleemid”