Ema

Ma ei tea enam m ida teha...See hakkab juba vaikselt närvidele käima, mu ema ei luba lic mitte midagi mulle ja koguaeg õiendab mu kallal.
Ta ei luba mul sõbrannadega SPA-sse minna kuna arvab et ma ei oska ujuda ja ma upun ära!(oskan)
Ta ei luba uisutama minna kuna jää on libe ( :lol: ) ja arvab et nkn kukun ja ei oska uisutada!(oskan)
Ta annab mu õele palju rohkem kuu raha kui mulle kuna arvab et mina raiskan rohkem! (ma kogun lic)
Ta nääkleb ja võtab mu asju ära kui mul on nt 1praht maas
Ta lubas mul ujuma minna kui sõbranna vanemad kaasa tuleksid aga nemad ei saanud tulle ja ega ta ise ka ei viitsi ja ss ma ei saanudgi minna kuna talle ei sobi kui ma sõbrannadega lähen!
No mai saa aru kuidas ta lic ei või mulle mitte midagi lubada aga kõik sõbrannad on selleks juba piisavalt vanad(sama vanad kui mina)!!!!
Kuidas ma talle selgeks teen et see et minuga midagi juhtub on sama suur võimalus kui loto võit!?!

Re: Ema

Jah, tean, mida tunned, mul oli ka ema nii range, et kellelgi polnud selliseid reegleid, nagu mul, ma ei võind ka eriti midagi teha, kuskile minna, kuhu kõik teised võisid jne. Kui järele mõtlen, on tegelt ikka hea ka, et veits piirati, olin ikka suht loll (nagu murdeealised ikka :D) ja palju mõttetut jäi ilmselt seetõttu ka tegemata. Küll aga ei arva ma, et selliseid asju tõesti piirama peaks, et ujulasse ujuma ja uisuväljale uisutama. Näiteks ujulas on ju vetelpäästjad, seetõttu on seal päris raske ära uppuda, ja muuhulgas ka selleks sinna minnaksegi, et ujuma õppida. Ehk õnnestub ikka kokku leppida, et ema ka ikka kaasa tuleks ujuma, tulgu näiteks mõne oma sõbrannaga. Siis saavad omaette olla, aga samas ikka teil ka silma peal hoida.

Saan aru, et sa oled siis "pesamuna" ja õde on sust mõni aasta vanem. Mulle tundub, et tegemist on "klassikalise pesamuna sündroomiga", kui õde on kasvamisel läinud "aia taha" siis püütakse seda sinu puhul vältida. Minu arvates ei ole mõtet noort inimest otseselt keelata, niikuinii teeb need asjad ära, mis teha tahab-proovib esimest korda elus alkoholi, läheb keset ööd välja, etc. Ühesõnaga see ei ole mõistlik kohati minuarvates. Või teine variant, oled sina midagi halvasti teinud varem, ja pead end nüüd tõestama. Püüa vanematega RAHULIKULT rääkida, ja leida lahendused erinevatele piirangutele, mingid muud võimalused su kontrolliks. Sessuhtes see on selge, et teismeealisi peab pisut kontrollima, et nad ära ei rikneks või ära ei rikutaks.
Külaline kirjutas: Ta ei luba mul sõbrannadega SPA-sse minna kuna arvab et ma ei oska ujuda ja ma upun ära!(oskan)
Ta ei luba uisutama minna kuna jää on libe ( :lol: ) ja arvab et nkn kukun ja ei oska uisutada!(oskan)
Ta annab mu õele palju rohkem kuu raha kui mulle kuna arvab et mina raiskan rohkem! (ma kogun lic)
Ta nääkleb ja võtab mu asju ära kui mul on nt 1praht maas
Mine kõigepealt koos vanematega ujuma ja uisutama, ja näita, et sa oskad neid teha. ja kui sa ei oska ja vanemad oskavad, siis lase neil õpetada. Samas ma ei usu, et ainult selle pärast sul takistatakse minemast. Ma ei oska öelda, mis probleem seal on, eks sul on neid probleeme kergem näha.
Raha: Aga kas raiskad siis? Mille peale kogutud raha kulutad? Kas nendesamade ujuma ja uisutama mineku peale, või küsid selleks lisaraha? Kui suur on su kuuraha umbes võrreldes su õe omaga?
Nääklemine ja virisemine: minu soovitus on sul end tõestada, et suudad olla tubli/toa korras hoida jm täiskasvanulikud asjad. Sa pead arvestama, et oled siiski muutumas juba naiseks (kuigi ei pruugi seda veel olla). Ja kas praht käib ikka põrandale? :D
EXJU - Ex-Jutuka Mode
Diskussioon - parim vahend probleemide lahendamiseks, seetõttu ongi enamik minu postitusi diskuteerivad.
Ma pole geenius, paranda mind. Mu postitused on ainult minu arvamus.

Mine kõigepealt koos vanematega ujuma ja uisutama, ja näita, et sa oskad neid teha. ja kui sa ei oska ja vanemad oskavad, siis lase neil õpetada. Samas ma ei usu, et ainult selle pärast sul takistatakse minemast. Ma ei oska öelda, mis probleem seal on, eks sul on neid probleeme kergem näha.
Raha: Aga kas raiskad siis? Mille peale kogutud raha kulutad? Kas nendesamade ujuma ja uisutama mineku peale, või küsid selleks lisaraha? Kui suur on su kuuraha umbes võrreldes su õe omaga?
Nääklemine ja virisemine: minu soovitus on sul end tõestada, et suudad olla tubli/toa korras hoida jm täiskasvanulikud asjad. Sa pead arvestama, et oled siiski muutumas juba naiseks (kuigi ei pruugi seda veel olla). Ja kas praht käib ikka põrandale? :D
Ma olen käinud emaga uisutamas ja paar korda ujumas aga mu vanemad pole just erilised vee armastajad ja ei kipu eriti spadesse ja nad ei oska ujuda ka ja ilmselt kardavad et ka mina mitte aga olen emale tõestanud et pskan, ss ta usub, ss ta lubab minna ja kui hakkan minema ss oleks naq puuga pähe saanud ja lampi keelab minna.
Raha saab mu õde 50€ ja mina 25€
Kogutud raha tahan kulutada uue arvuti peale
Ja minekuks kysisin lisaraha kuna mu emps teab et kogun ja ss ta lubas et kui kuskile kinno lähen teeb välja jne

-Aga äkki teha siis kirjalik kokkulepe emaga. Et kui oled ära tõestanud, siis võid minna. Samamoodi, uuri temalt, mis on tema jaoks ujumisoskus. Äkki teil on erinev arusaam.
-Vana sul õde on? Kui ta on mitu aastat vanem, võib olla loogiline, et ta saab ka rohkem taskuraha. Või on tal äkki mõned lisakulud, nt maksab ise oma telefoni või koolilõuna või mingi snäki eest.
Vasta

Mine “Erinevad koduprobleemid”