Kass

Tere!

Mul on suur probleem minu armsa kassi Miisu-Katiga, nimelt on ta praegu siinsamas kodus ahju peal tudimas, aga ma arvan, et ta pole Miisu-Kati. Ta vaatab mind imelikult ja üldse vaatab alati imelikult ja käitub imelikult. Kas võib nii olla, et see kass pole minu Miisu-Kati, vaid mingi võõras kass tänavalt? Ma kardan, et minu Miisu-Katiga on midagi juhtunud ja nüüd tuli mingi võõras kass ja ta pole minu Miisu-Kati. Emme ja issi ja vennad pole küll midagi märganud, aga ta oligi minu Miisu-Katike, aga äkki ta pole võõras kass, vaid on Miisu-Kati, aga ta on haige?

Liina, 13

Re: Kass

Oma kassi sa peaksid ju ikka ära tundma välimuse järgi. No ei usu, et sinu kass ja mingi tänavakass on täiesti identsed :) Kas oskad kirjeldada mismoodi ta imelikult siis käitub viimasel ajal võrreldes eelnevaga?

Ma kardangi, et äkki võib mingi teine kass Miisu-Katiga täpselt samasugune olla. Aga ta käitub imelikult, sest kui ta sülle võtta ja näiteks kuhugi maha panna, siis ta jääbki sinna samasse vahtima, ei liiguta ega midagi. Kui näiteks magades ta selili keerata või ükskõik kuidas keerata, siis ta jääbki niimoodi. Koguaeg lihtsalt istub ja vaatab imelikult, üldse ei tee midagi, söömas käib, aga siis ka tuimalt. Vanasti oli Miisu-Kati hästi lõbus ja müras palju, nüüd istub, magab ja sööb ainult. Ta on 4 aastane.

Kass kass oli vahepeal kadunud?
Ei usu, et mõni teine kass on, sest enamasti kassid ei lase võõrastel ennast katsuda, rääkimata siis sülle võtmisest.
Imelik käitumine võib küll vihjata mõnele haigusele, aga samas muutuvad kassid ka vananedes laisaks ja enamuse ajast magavadki. Minu kass on samuti 4 aastane ja mängib ta ainult siis, kui ma ise temaga mängin.
See, et ta magades oma asendit ei muuda on minu arvates normaalne. Ja ära magavat kassi sega, las magab.
Kõige parem oleks siiski käia igaks juhuks loomaarsti juures.

Liinake13 kirjutas:Ta oli kadunud 8 päeva.
Kuna selle aja jooksul ei olnud kassi regulaarset juurdepääsu söögile/joogile, siis selle pärast ongi ta ilmselt loid.
Kuidas kass kadunuks jäi? Kas ta lipsas välja? Kas kass on steriliseeritud?
Endiselt soovitan igaks juhuks käia loomaarsti juures ära.

Arsti juures tasuks ära käia küll. Mul oli kunagi sama hirm, kui kass rändamast tagasi tuli või lihtsalt õuest tuppa, et äkki on hoopis mingi muu kass, eriti et minu kass oli tavaline must. Vahepeal tuli mingi kuuajalise kadumise järel koju, siis oli eriti kahtlane, samas kus ta ikka nii väga rahulikult oleks olnud võõras kodus. Vahepeal muidugi sattusidki võõrad kassid tuppa, kuna meil oli üks lahti, ikka märkasin kohe, et teist tooni kass ja kass pani ise ka jooksu, kui meid nägi.

Teremist on ikka sama kiisuga. Lihtsalt kass on haige või siis on tal olnud suured üleelamised. Üldiselt on nii, et niikaua kui kass isesesvalt sööb ja alla ei tee, ei ole asi just kõige hullem. Kui sa teda arsti juurde viid, siis muidugi peaksid teadma kuhu teda viia. Kahjuks on Eestis terveid piirkondi, kus ei ole ühtegi sellist loomaarsti, kes kassi ka tegelikkuses aidata oskaks.

Esmalt peaksid mõõtma kassi temperatuuri. Siinkohal peaksid arvestama seda, et kui kassi kehatemperatuur on sama kõrge kui sinu keha normaalne temperatuur (ca 36, 6 ) siis on kassil alajahtumine ja teda tuleb välisel teel soojendama hakata (soojakotid jms). Kui soojakotti ei ole, siis kalla tavalised pudelid kuuma vett täis ja aseta kassi kõrvale. Muuseas ka 37,5 on kassi kehatemperatuuriks liiga madal (normaalne temperatuur võiks olla ca 38,6 - kuid see olenb ka kassist). Toakasside kasukas on päris õhuke ja kui kassil mõni haigus kallal on, siis alajahtumine tuleb väikesel loomal väga kiiresti ja siis muutub kass apaatseks ja siis teeb kass paljusid asju teisiti.

Samuti võksid kassi kaaluda - kui ta on minil põhjusel alakaalus (alla 5 kg) siis ka see tingib kassi teistsuguse käitumise. Ei - ma ei arva, et kass korraga mingi 8 päeva tõttu enamuse oma kaalust kaotas, aga tema elukorralduse muutus (kaasa arvatud söömata olek) võis põhjustada lihtsalt millegi varemolemasoleva ägenemise. Kassi puhul tuleb silmas pidada seda, et kasisl on üldjuhul kohev kasukas ja seetõttu ei pruugi välisel vaatlusel arugi saada kui kõhn loomake kasuka sees on. Kui kass on alakaalus, siis pead teda ise söötma hakkama ja hoiatan sind ette, et kassile ei pruugi see meeldida, aga sa pead saama ta normaalkaalu.

Need olid siis kaks asja, mida sa ise esmalt teha saad. Kahjuks eriti palju rohkemat ei saa siinkohal soovitada, kuna tuleb kindlaks teha, mis kassil viga on. Kui kass on kõhn, ajab karvu ja tal ei ole erilist söögiisu, käitub imelikult jne siis võib see viidata näiteks neerupuudulikkusele. See on üks väga levinud probleeme tänapäeva kassidel, kuna nende neerud ei kannata lihtsalt nii palju reklaamitud "häid kassikrõbinaid" välja.

Ja veel - kass on selline loomake, et ta kannatab välja väga suuri valusid samas, kui ta võib valu kannatades isegi nurruda. Niisiis ei tasu arvata, et kui kass peaks nurruma hakkama, et siis on temaga kõik korras.

Kunagi võitlesin oma kassi elu eest. Esimene loomaarst oleks ta peaaegu (vale süstiga) tapnud. Siis hakkasin kassi ise ravima. Selleks aga vajasin siiski tuttava meediku abi, kuna mina ei osanud ise nii pisikesele loomakesele kanüüli panna. (See käpake on ju niigi nii pisike ja siis katsu sealt veel veresoont üles leida.) Niisiis ole ettevaatlik sellega, kelle juurde sa kassi viid.
Vasta

Mine “Erinevad koduprobleemid”