Kus tahad tulevikus elada?

Linnas, välismaal, oma majas.
Hääli kokku: 8 (13%)
Linnas, välismaal, korteris.
Hääli kokku: 7 (11%)
Linnas, Eestis, oma majas.
Hääli kokku: 17 (27%)
Linnas, Eestis, korteris.
Hääli kokku: 5 (8%)
Maal, välismaal, oma majas.
Hääli kokku: 9 (15%)
Maal, välismaal, korteris. (Pole hääli)
Maal, Eestis, oma majas.
Hääli kokku: 15 (24%)
Maal, Eestis, korteris.
Hääli kokku: 1 (2%)
Hääli kokku: 62

Re: Kus tahad tulevikus elada?

Maal, Eestis, oma majas.

Olen elanud välismaal, Eesti meeldib rohkem. Palk on küll seal suurem aga hinnad ka jällegi kallimad =P Muidugi on mul plaan veel välismaal elada, kogemuste omandamiseks, ülikoolis käimiseks aga oma elu ja laste kasvatamist näen Eestis. Maal seetõttu, et mulle ei meeldi elada keset suurt linna. Ma tahan siiski natuke vaikust ja omaette olekut. Päris metsalaande ei saa vist kolida aga siiski, kuskil linna/kese äärses metsatukas oma maja. Tean isegi millist tahan. Kui kunagi raha oleks, siis saaks püsti küll pandud.

Linnas, Eestis, oma majas.

Linnas, sest linnas on kõik avatum ja liikuvam, kõik on lähedal. Mida suurem linn, seda parem. Välismaal võib niisama reisida või siis lühikest aega elada, aga püsivalt siiski mitte. Kortereid ei salli absoluutselt, oma majas ikka raudselt.
Üle tumeda vee, läbi sumedate ööde, mööda pimedat teed, mind kisub sinu poole.

Rõõmustav, et keegi Eestis ka elada tahab :) Ise tahan ka. Ma ei saa aru, miks kõik toovad välja ainult Eestis elamise halbu külgi, siin on ju nii palju head ka: ilus loodus, 4 aastaaega, hea kliima (vähemalt minu jaoks), turvaline ( pole sõdu, mässe, looduskatastroofe, mingeid marurahvuslasi jms)

Linnas, välismaal, oma majas.
Linnas, sest seal on rohkem võimalusi ja tegevust. Välismaal, ei tea miks. Mul pole Eesti vastu midagi, lihtsalt kasvõi paar aastat võiks ju välismaal ka elada. Oma majas, sest ei meeldi korteris. Enda majas saad teha seda mida tahad, kasvõi ühe toa juurde ehitada või pool maja maha lammutada, korteris päris nii teha ei saa.

Külaline kirjutas:Rõõmustav, et keegi Eestis ka elada tahab :) Ise tahan ka. Ma ei saa aru, miks kõik toovad välja ainult Eestis elamise halbu külgi, siin on ju nii palju head ka: ilus loodus, 4 aastaaega, hea kliima (vähemalt minu jaoks), turvaline ( pole sõdu, mässe, looduskatastroofe, mingeid marurahvuslasi jms)
Sest mujal on ka riike, kus on eelnevalt nimetatud positiivsed tunnused + suur hulk häid tunnuseid. See-tõttu tahaks isegi tulevikus elada välismaal, unistuseks on muidugi Austraalia, aga on juba Soome kolimise plaan jõustumas järgmine suvi. Ma ei väsi kordamast ja enam ma õnneks ei peagi, kuna üks inimolevus kuskil mõtles välja toreda lühendi, YOLO.
Muidugi tahaks välismaal elada ka sellepärast, et kõik seal on nn. uus ja huvitav + avastamist kui palju.
Life is either a daring adventure or nothing at all.

Külaline kirjutas:Rõõmustav, et keegi Eestis ka elada tahab :) Ise tahan ka. Ma ei saa aru, miks kõik toovad välja ainult Eestis elamise halbu külgi, siin on ju nii palju head ka: ilus loodus, 4 aastaaega, hea kliima (vähemalt minu jaoks), turvaline ( pole sõdu, mässe, looduskatastroofe, mingeid marurahvuslasi jms)
Sest positiivset on alati raskem tähele panna ja hinnata kui negatiivset. Pealegi idealiseeritakse seda välismaa-elu nii kuidas suudetakse, eriti nooreas eas, kui tegelikult millestki eriti midagi ei tea. Ühesõnaga, mujal on rohi alati rohelisem, või nii meeldib inimestele mõelda. Ma ise mõtlesin ka, et nii kui gümna läbi saab, nii lasen siit riigist jalga. Ja lasingi. Ma tegelikult täiega soovitan natukeseks ajaks piiri taha minna, sest see teeb mõtlemisse ja arusaamadesse suured korrektiivid. Lihtne on vinguda, et Eesti on **** ja välismaal on elu luks, ja ma küll ei ütle et välismaal ei oleks nt töö eest tasustamine parem kui siin, aga lihtsalt see oma "konnatiigi subjektiivsus" kaob ära ja sa suudad asju nende õiges valguses näha ja neid objektiivselt hinnata. Mina arvasin veel poolteist aastat tagasi, et Eesti on jama ja välismaa on 5+, aga nüüd lähen sügisel Tartus ülikooli ja ma ausalt ei oska öelda, kus ma peale lõpetamist tahan elada, sest nüüd ma oskan juba näha neid suuri plusse, mis Eestis on ja samas ka näen välismaa-elu kogu selle tõelisuses ja "pahedes". (Näide: kas mõni tallinlane suudab ette kujutada, et oma elukohast normaalsesse toidupoodi a la Prisma sõitmiseks peab ta ca 45min autoga sõitma? Aga selline on tavapärane elu UK ühes suurlinnas, kus ma elasin.)

Mis teemasse puutub, siis nagu öeldud Eesti vs välismaa küsimuses on mul kõik veel lahtine, aga elada tahaksin kindlasti oma majas ning linnas, aga mõnes väiksemas/rahulikumas linnaosas (umbes nagu Tallinnas on Pirita).

Kui nüüd teha väike vahearvestus, siis 22 vastanuga soovib tulevikus Eestis elada kõigest 52%. Ülejäänud 48% kavatseb oma 7 asja kokku pakkida ja minna välismaale pudrumägesid otsima... Ma siiski loodan, et vähemalt osad neist 48% hulgast tulevad hiljem ikka Eestisse tagasi :)
Linnas soovib tulevikus elada 65%, maal seega 35%. Samas paljud mainisid, et sooviksid elada väikelinnas, linna lähedal maa või siis lihtsalt vaiksemas linnajaos. Seega kõik ei ajagi mingeid müstilisi suurlinnatulesid taga :)
Oma majas tahab tulevikus elada 82%. Ja ainult 18% eelistab korterit. No see tundub küll päris loogiline. Ikka tahad ju, et oleks ilus maja, aed lillede ja väikese porgandipeenraga ja muidugi kuldse retriiveriga :D
Heh

Tahaksin elada linnas oma majas vaid selle tõttu, et ei tahaks linnast eemaldatuna olla ja sinna mitte pääseda. Kes teab kas ja kuna ma autojuhiload saan.
Hetkel vahepeal olen maal, siis linna üldse ei jõua. 0 korda vist...Aga muidu olult tahaks oma maja väikse maalapiga, mille kõrval poleks kohe teist maja. Oma majas saab ikka kujundada maja nii nagu soovid, perekond on maja peremees. Korteris otsustab ühistu mis on ja kuidas on.
Ja eestis sellepärast, et mu emakeel on eesti keel ja ma tahaksin suhelda oma emakeeles, mitte võõrkeeles.
If it doesn't feel right, it probably isn't.

sooviksin, et kõik need surnud inimesed saaksid öelda, mis sealpool ometi on
väike hirm on ikka... isegi päris suur... peale surma tahaks ju ometi lõpuks rahu, igavest rahu, miks muidu öeldakse puhka rahus kui tegelikult on ees midagi palju hullemat... kuidas siis põgeneda selle kõige eest? kuidas ometi

mu tädi nägi kunagi unes mu surnud vanaisa. vanaisa olevat öelnud, et sealpool on kohutavalt halb.
aga kui peale surma mu vanaema minu juurde unes tuli, tundus ta rõõmus. rahulik ja hea. nagu ta ikka oli olnud... ka teised, kes olid teda unes näinud, ütlesid, et kõik oli korras..
ja ma ei tea, mida sellest kõigest arvata..
muru

Have you ever walked into what seemed
to be somebody else's dream?

http://reaalnehipiman.blogspot.com
Vasta

Mine “Erinevad koduprobleemid”