Arvutikeeld.

Tervist,

põhimõtteliselt, asi selline, et mu vanematele meeldib hirmsasti minult kõike ära võtta, põhiasjana - arvutit.
Ja hetkel on mul jaanuari lõpuni arvutikeeld, sest ma ei läinud nendega ükspäev metsa. Ma ei pea seda normaalseks.
Nemad arvavad, et arvuti on minu jaoks kõigest mängimisobjekt - mille peal videomänge mängida, kuid see ei ole nii.
Mind häirib kõige rohkem see, et selle arvutikeeluga, nad isoleerivad mind ülejäänust maailmast, ning mul on vanematega selletõttu tõsiseid tülisid ära olnud, millest mõned on ähvardanud isegi lahkumiseni viia.
Ja koguaeg seletavad, et, "sul on ju arvutisõltuvus", jne... minumeelest ei saa terve mõistusega inimesel nii tühisest asjast sõltuvust tekkida.. sest sõltuvust defineeritakse siiski nii, et inimene on valmis hulle tegusid tegema, et sellele asjale/isikule ligi pääseda või seda kasutada. Niiet, ma ei tea...
Muidu olen 14. aastane, poiss, elan Pärnus.

Kas teie arust on see normaalne, et mul aastas vähemalt kümme korda arvuti ära keelatakse?

Re: Arvutikeeld.

aga kui su vanemad nii arvavad siis vb peaksite mingi leppe tegema.. Näiteks, et iga päev nii palju saad kasutada arvutit, et mitte päris ära ei võetaks.. Sul ekooli pole? Siis oleks hea vabandus milleks arvutit vaja on :)
Ma muidugi ei tea ksa mu mõte aitab.. Ma pole ise sellise asjaga kokku puutunud.. :)
"Idioot, minuga ei tasu nussida.. Isegi mehed teavad seda."

sama siin, pmst pannakse arvuti keeld peale täiesti idiootsete asjade pärast, isegi kui ma süüdi pole vms.topivad paroolid peale. ega vanemad sellest isoleerimise asjast nagunii aru ei saa. ma ise muidu käin salaja või mängin head last ja saan kiiremini keelust lahti. nt kui sul see "pailapse" asi või kokkluepe vms ei aita siis saad käia kui vanemad ära on.

Paku vanematele välja ise idee, et nad ei võtaks täielikult arvutit ära. Kui nad arvavad, et sul on arvutisõltuvus siis see et sa tülli lähed tõestab seda nende jaoks. Paku välja a'la selline idee: Koolist jõuad koju ja siis täistunnist alates saad 1h arvutis olla, 1h mitte, 1h arvutis, 1h mitte. Niimoodi siis mingi kella 22-23ni. Nädalavahetusel samamoodi, tunnised vahed. See ehk näitab neile, et sa suudad muud ka teha.
Kui nad arvavavad, et arvuti on ainult mängimiseks, näita palju inimesi sul msn-is on, seleta, et selle asemel, et helistada ja telefoniarvet kulutada suhtled nendega msnis. Tee lahti uudiste leheküljed (isegi kui sa neid tavaliselt ei loe) ja ütle, et hoiad end sealt maailmaga kursis. Seleta neile ka seda, palju koolitööd saad satehtud gogle'i ja wikipedia abil. Lisaks on ka sõnastikud internetis olemas.

Aga võib-olla on nad sinu pärast mures. Äkki oledki sa liiga palju arvutis? Ja tegelikult ei ole näiteks nädalane arvutikeeld minu arvates üldse paha. Saabki vahelduseks midagi muud teha kui peale kooli ööni msnnis istuda. Näiteks lugeda ja aidata vanemaid. Ma usun, et kui sa ühe nädala teedki nii, et arvutis ei käi, siis tõestad sellega neile, et sul ei ole mingisugust sõltuvust ja sa saad ilma arvutita ka hakkama. Ma arvan, et peale üht nädalat lubavad nad su ikka internetti. Vähemalt ekooli ja näiteks teatud ajaks msnni. No ja tegelikult saad sa ju sõprade juures ka internetis käia ning siis, kui vanemaid kodus ei ole. Meie koolis on võimalik arvutiklassis ka käia.

Ohoo, siia on tulnud rohkem vastuseid, kui ma ootasin. :)
Igaljuhul, nad lubavad mind natukeseks ema läpakasse, kuid see pole päris see, mis enda arvutis olla.
Ja nad ei keela niisama ära - nad võtavad kuvari, ning peidavad selle kuskile ära, sama asi ka PlayStation2 mängukonsooliga, mis mul on, niiet, salaja käimisest ei tule midagi välja.
Kõige imelikum on see, et nad nii tühise asja eest kuu aega keeldu peale panevad.. täpselt, nagu mu elu kuuluks neile, et, nad nagu kontrolliksid kõike, mida ma teen ja mida ma ei tee.
Igaljuhul, tänan vastamast. :)

kuu aega on küll karm...
tee neile katse, otsi välja mingi halb asi mis nad teinud on ja siis ütle et proovigu kaua nad ilma arvutita vastu peavad :D
eriti valus on see siis kui nad töötavad arvuti taga ja ütlevad et see on võimatu. samahästi on ka sinu jaoks see võimatu kuna vahel ikka on vaja arvutis kooliasju vaadata

..on.
Olen üritanud. :)
Nt, mul kasuisa istub koguaeg Auto24 veebilehel, koguaeg.
Ükskord küsisin talt, et mis ta teeks, kui ma selle ükspäev lambist ära keelaks.
Ja mis ta siis tegi? Läks närvi, mismuud.
Vahel ei saa ma nendest üldse aru...

tead? sa oled arvuti sõltlane! sind tulebki arvutist mõni aeg eemale hoida. ehk vanemad teevad õigesti ,et tahavad sind mets või kuhu iganes,et saada sind eemale arvutist.
ega meie peres tuleb ka seda ette ,et kedagi tuleb eemale lausa kiskuda. mõistan täiesti su vanemate arusaama arvutist. leia muid viise kuidas suhelda teistega. selleks ei pea olema just arvuti.

Heh,mul on ka kuvar võetud ära :D
Olen 15 (tüdruk) , on peidetud diivanite taha, vanemate voodi sisse.
Aga sa räägi ilusti nendega, ütle et oled hea laps ja kuulad sõna, siis saad ehk tagasi, ja ütle veel näiteks et hakkad õppimise eest rohkem hoolt kandma, ja siis muidugi ka tee seda, kuna muidu see on tuulde lastud lubadus ja toob rohkem jama sulle ning siis ei muutu sul küll midagi. Edu ;)

mul on nii olnd et ma tegin ühe hästi hästi hästi suure pahanduse :D , kohe väga suure :D
ja siis arvutit ei võetud käest ära pandi parooli alla , a see oli vana arvutiga kah , nüüd mul kõik suht läpakad olnd ja värki , neid saab ju ära peita :D , ja siis pandi parooli alla ja mingi pool tundi lubati arvutis olla ... a see oli nii mingi mõned päevad kah :D , õnneks :D

mul on nii arvutikeeld kui ka see, et kui ka tohin kirjandit teha, siis lihtsalt iga suht viie mindi tagant tuleb isa ja teeb Alt+Tab ja päeva lõpus vaatab üle Temporary Internet Files'id ja Event View. Ajalugu ega midagi muuta ei tohi, tal on terve rida Recovery programme. Kohutav...
Salaja käia ei saa :cry:
Siin olen ka vaid siis, kui käin Atlantise arvutiklubis (Tallinnas Maneeži tänaval, mitte see ööklubi Tartus), muidugi salaja, "sõbraga õues", mida vahel veel lastakse
Ma võin ju imelik olla ja te mind mitte sallida, aga tegelt olen ma tore ja sõbralik ._.

järgmine kord mine käi see 1 päev metsas ära, äre see sind ju ei tapa, tükki küljest ju ei võta. elad üle ja siis passid jälle arvutis. mul on ka arvuti keeld olnud. tulb olla kaval lihtsalt. see niinimetatud recovery asi on vindowsiga kaasa ehitatud. ma ise seda uurind pole, aga kui saad uuri, et kas saad recovery pointe kustutada. kui saab siis tee nii. lähed arvutisse, teed recovery pointi sellest hetkest mil arvutis oled, teed oma asjad ära, lähed siis sinna recovery poinit(sellega kustutatakse kõik jäljed sellest et midaig on arvutis tehtud) ja siis kututad selle recovery pointi ära. nii ei saa su vaneamd seda kunaig teada.
The End is just the Beginning

ma saan ka arvutikeeldusid, jee! kuna mu isa paneb iga saadud kolme eest nädalaks arvutikeelu. väidetavalt ma õpin siis rohkem kui mul arvutit pole. nii see mudugi pole. loogiline et iga laps saab kolmesid ju. ma vähemalt püüan ja üritan no.
hetkel mul ka ntks arvutikeeld. salaja käin igapäev arvutis. iga kord, kui mul arvutikeeld siis nihverdan arvutisse. sokin midagi kokku et koolis vaja jne.
aga asi on põhimõttes, et ma saan iga kolme peale arvuti keelu. ja mitte nii, et veerandi hinne tuleb kolm, vaid ükskõik mis aines jne. oii, kui ma veerandiks kolme saaks.. siis mu isa vist peksaks mu kooma.

Sama jama. Vanemad pidevalt panevad keelu peale täiesti tühiste asjade pärast. Näiteks ühekorra.. Ma polnud nõus sõbrannaga välja minema - ok, 2 nädalat arvutikeeld.
Siis sain arvutikeelu sellepärast, et suhtlesin sõbrannaga, kes emale ei meeldi. Ma ei pea seda normaalseks, aga ma ei saa sinna midagi parata ka. Nüüd jah... Telefoniga tasuta nett, seega üsna kaval. :D

praeguse generatsiooni lastel ongi raske, vanemad arvavad,et lapsed ikka mängivad palju ja seega ka mängivad kogu aeg arvutis.
mul on täpselt sama, isa arvab kogu aeg,et mänging arvuti mänge tee midagi kasulikku..
Aga kui meil lapsed on siis oleme ehk targemad :D

Mina sinu olukorras vastaksin talle samaga, võta talt mingi asi ära mis talle tähtis ja enne ära tagasi anna kui ta sulle arvuti annab, mul oli ka 4 aastat tagasi sama probleem, iga suvaka asja eest võtavad ära, ütlevad, et muud ma ei tee kui ainult mängin (mis siis, et tolles arvutis ei saanud põhimõtteliselt midagi mängida, isegi gta san andreas ei tulnud 60 fps ära :D Vanemad inimesed ei sa aru mida arvutis teha saab.

Ma ei poolda seda mida ees pakuti, et tee kokkulepe kui kaua päevas arvutis oled, sellise inimesega nagu su vanaema lihsalt ei sa sellist suhet olla kus mõlemad austavad üksteist kuna tema ilmselgelt peab end paremaks kui sina sest tema, lihsalt hulkus metsas sihitult ringi sinu vanuses.
Vasta

Mine “Erinevad koduprobleemid”