Suhe elukaaslasega

Tere,
Ma pole küll laps, kaugel sellest, aga ei osanud ka kuhugi mujale pöörduda.
Nimelt olen 25 aastane ja suhtes 2a koos oma elukaaslasega. Suhtes on suur probleem et puudub usaldus. Muidu on klapp hea. Paar päeva tagasi oli seoses sellega jälle suur tüli ning võtsin oma asjad ja kolisin välja. Ometi ei suuda me nagu kumbki asjale punkti panna. Tema puhul on näha et ta tõesti tahab. Minu puhul on aga asi segasem, sest kuigi tunded küll on aga samas pole mul absoluutselt asjasse usku kuna need probleemid on meil alates suhte algusest ning ikka igakord lepime ära öeldes et nüüd pingutame ja muudame ennast aga sama muster jätkub. Olgu mainitud et kumbki üksteist petnud pole aga sellised pisivaledja mõned natuke suuremad ka.
Ma ise hea meelega liiguksid edasi, kuigi mul samamoodi on tunded ja alguses oleks kindlasti raske. Ent siin ongi mu probleem. Ma ei julge seda talle kuidagi öelda. Hallab nagu kahju temast kuigi peaksin ka enda õnnele mõtlema...igakord süda muutub härdaks.
Täna õhtul meil ongi kokkusaamine ning tema ütles et tema tahab jätkata aga mina peaks nüüd ütlema enda arvamuse. Kuidas seda teha otse konkreetselt ilma et ma pärast jälle ei kahetseks ega hakkaks kahju temast...

Re: Suhe elukaaslasega

Tundub, et sul on kõik selge miks sa tahad seda lõpetada, nüüd peaks temale ka selle selgeks tegema. Kui ta sind mõistab ja hoolib sinust siis ta laseb sul minna. Kui ta üritab sind meelitada ilusate sõnadega tagasi sinna suhte lõksu, siis leia mingid pidepunktid miks sa ei taha enam selles suhtes olla. Ja küsi mis moodi tema seda suhet näeb? Mis probleeme tema näeb kogeb?
Kahjutundest oleksid temaga koos? EI, ei ja veel kord ei. See ei too ei sulle kasu, ega talle. Kahju tundest võid talle vaid toeks olla ja teda ära kuulata.
Oled juba ära kolinud, siis on super. Seda suurem eelis on sul edasi liikuda, sest sa oled juba lahkunud tegelikult.

Et kui suhe on läbi, siis peab olema üks julge kes seda välja ütleb. Pole nii, et ärgatakse ja siis ühest suust seda öeldakse.

"Mul on hea meel, et ma leidsin su ja sa olid mu elus aga ma ei näe sellel suhtel enam tulevikku."

Pikka ilulugu polegi vaja, sest kõige tähtsam on nagunii see, kas suudad endale kindlaks jääda. Olen ka ise pikaajalise suhte lõpetanud. Viis aastat olime koos ja kuigi ebakõlad olid algusest peale, siis venitasime ja venitasime. Proovisime ikka nii ja naapidi, kuigi usaldus oli läinud ja ratsionaalselt mõeldes oli selge, et egas meil ühist tulevikku ei ole.

Selleks, et enda otsusele kindlaks jääda, on kõige lihtsam eemaldumine. See ei tähenda seda, et nüüd igaveseks ajaks suhtlemisest loobuda aga vähemalt alguses. Ma ei tea, kas sul on võimalus, aga minu puhul aitas kindlasti see, et kui suhe lõppes, kolisin ma Eestist nii kaugele, kui vähegi sain. Ja muidugi oli valus, süda muutus härdaks jne aga pikas plaanis oli otsus õige. Suhte lõpp, isegi kui see on ette teada, võib tähendada ikkagi mõningase leinaperioodi läbimist. Kõik need unistused ja plaanid, mis olid, need on ju läinud. Nii et kui süda härdaks läheb, siis las ta minna. Nuta ja leina, kui vaja aga mine oma eluga edasi, mitte tagasi samasse mustrisse, mis ei toimi.

Minu arvates kõik siinsed vastajad räägivad õiget juttu. Suhtes pole tulevikku, kui seda koguaeg venitada ja venitada. Olgugi, et mingi hetk võib suhte jälle toimima saada ja mingiks ajahetkeks ongi kõik jälle hästi, siis tihtipeale taandub ikkagi see suhe sinna, kus ta mõni aeg tagasi oli, st sinna punkti, et mõlemad tahavad suhet lõpetada.
Pikaajalisi suhteid ongi emotsionaalselt raske lõpetada ja seda eriti siis, kui vähemalt ühel osapoolel on tunded jätkuvalt olemas ja ta ei suuda "lahti lasta".
Reedetuga nõus, võikski öelda, et ei näe suhtel tulevikku ja ega pikalt esialgu ei olegi mõtet arutada. Samas vahest mingisugune analüüs enda iseloomust või käitumisest võib järgmistes suhetes mõlemat aidata.

Kui teil klapp on muidu hea, siis need pisivaled ei tohiks olla nii suur probleem, eriti kui mõlemad seda teevad, lihtsalt tuleks mõlemal mitte midagi öelda vnh jätta ütlemata midagi kui et valetada. Kui ei soovi midagi öelda, siis ärge öelge kunagi või võite ka nii teha et mingi teatud aja pärast peate kumbki ütlema miks selline otsus v mis oli millegi põhjus. Toon lihtsalt omalt poolt näiteid mida võite proovida, sest mulle tundub et sa ei soovigi temaga koos olla vnh sa ise ka pole endas kindel ehkki teil koik pm sujub, minu arust on ikka suuremaid probleeme mistõttu inimesed lähevad lahku, kuidas kellelegi, kuid siiski. Teksti järgi tundub et sa ei soovigi temaga enam koos olla st tahad eluga edasi liikuda, mis on norm aga siis sind ei peaks need pisivaled huvitama ju kui sa ei soovigi temaga koos olla vmis? Lihtsalt vaatasin et kõik on nõus sinuga, ma ka, kuid teatud määral. Lihtsalt tean et selliseid inimesi raske leida kellega hea klapp jne. Seni kuni ei peta niiet valetab, sinnamaani on vist norm et ei peaks maha jätma. Eks ise vaata mis teed, kuid proovida tasub:)

Mingieilane kirjutas:
24 Mär 2019, 23:39
Kui teil klapp on muidu hea, siis need pisivaled ei tohiks olla nii suur probleem, eriti kui mõlemad seda teevad, lihtsalt tuleks mõlemal mitte midagi öelda vnh jätta ütlemata midagi kui et valetada. Kui ei soovi midagi öelda, siis ärge öelge kunagi või võite ka nii teha et mingi teatud aja pärast peate kumbki ütlema miks selline otsus v mis oli millegi põhjus. Toon lihtsalt omalt poolt näiteid mida võite proovida, sest mulle tundub et sa ei soovigi temaga koos olla vnh sa ise ka pole endas kindel ehkki teil koik pm sujub, minu arust on ikka suuremaid probleeme mistõttu inimesed lähevad lahku, kuidas kellelegi, kuid siiski. Teksti järgi tundub et sa ei soovigi temaga enam koos olla st tahad eluga edasi liikuda, mis on norm aga siis sind ei peaks need pisivaled huvitama ju kui sa ei soovigi temaga koos olla vmis? Lihtsalt vaatasin et kõik on nõus sinuga, ma ka, kuid teatud määral. Lihtsalt tean et selliseid inimesi raske leida kellega hea klapp jne. Seni kuni ei peta niiet valetab, sinnamaani on vist norm et ei peaks maha jätma. Eks ise vaata mis teed, kuid proovida tasub:)
Ei ole olemas sellist asja, et ainult ühtedel põhjustel võivad inimesed lahku minna. Sul ei ole vaja mingit nn suurt põhjust lahkuminekuks, kui inimene tunneb, et enam ei taha selles suhtes olla, on see täiesti piisav põhjendus. Väga kitsarinnaline lihtsalt öelda, et "a ta ei peta ju, järelikult hea mees."
Vasta

Mine “Erinevad koduprobleemid”