Taskuraha ja jõulud

Tere!
Mul on mure jõuludega. Olen 12 aastane poiss. Jõuludeks soovin endale uut telefoni kuna vana on juba 3 aastat olnud ja see on aeglaseks jäänud. Kahjuks on minu sünnipäev väga lähestikku jõuludele. Telefon mida jõuludeks tahaksin ei ole mingi iphone X. Tegelikult soovin Samsung A6 (260 euro). Vanemad nüüd rääkisid et jõuludeks saan ainult nii nimetatult "pool telefoni". Teise poole saan sünnipäeval. Minu jaoks on natuke imelik, sest kellelgi minu suhtlus ringkonnas ei ole midagi sellist.
Enda raha eest pole ka võimalik osta, sest sellist asja nagu taskuraha ei saa. Pole võimalik kuidagi koguda. Saan endale raha ainult sünnipäeval. Kuskil 100 euro kandis. Pere rahalistes raskustes ei ole. Mõlemad vanemad saavad 2000 kuni 2300 eurot kuus. Kas saaksite mulle anda nõu kuidas peaks vanematega sellest teemast rääkima?
:D :D

Re: Taskuraha ja jõulud

Suhtlusringkonnas toimuvast pole sinu pere puhul kasu ega mõtet võrrelda. Igal perel on erinevad võimalused. Omal ajal võisin telefonist vaid unistada, olgugi et teistel oli. Kui ka vanematel palgast tõesti palju raha alles jääb, siis ju neil on sellised põhimõtted, et rahaliste asjadega ära ei hellitata. Tean ka selliseid peresid, kus vanemate sissetulek on vägagi hea, aga laps teenib ikkagi oma taskuraha ise. Kui telefoni väga soovid ja midagi muud ei ole, mida väga vaja oleks, siis pole ju vahet, et kahte eraldi kingitust ei saa. Lepi lihtsalt sellega.

termomeeter kirjutas:
22 Nov 2018, 13:08
Suhtlusringkonnas toimuvast pole sinu pere puhul kasu ega mõtet võrrelda. Igal perel on erinevad võimalused. Omal ajal võisin telefonist vaid unistada, olgugi et teistel oli. Kui ka vanematel palgast tõesti palju raha alles jääb, siis ju neil on sellised põhimõtted, et rahaliste asjadega ära ei hellitata. Tean ka selliseid peresid, kus vanemate sissetulek on vägagi hea, aga laps teenib ikkagi oma taskuraha ise. Kui telefoni väga soovid ja midagi muud ei ole, mida väga vaja oleks, siis pole ju vahet, et kahte eraldi kingitust ei saa. Lepi lihtsalt sellega.
Asi on selles et mul pole võimalik oma taskuraha teenida. Vanemad ega vanavanemad pole nõus töö eest raha andma. Olen naabritelt ka küsinud kas abi vaja.

Ma ei mõelnudki koduste tööde eest raha saamist, sest see on loogiline, et koduseid asju aitavad kõik teha. Mõtlesin seda, et kui laps soovib lisaraha, püüab ta leida esimesel võimalusel (nt kui vanus piisav, sobiv pakkumine ette juhtub jm) leida endale tööotsa, et ise teenida. Tubli, et oled naabritelt juba küsinud, ise peabki aktiivne olema. Edu!

termomeeter kirjutas:
22 Nov 2018, 17:03
Ma ei mõelnudki koduste tööde eest raha saamist, sest see on loogiline, et koduseid asju aitavad kõik teha. Mõtlesin seda, et kui laps soovib lisaraha, püüab ta leida esimesel võimalusel (nt kui vanus piisav, sobiv pakkumine ette juhtub jm) leida endale tööotsa, et ise teenida. Tubli, et oled naabritelt juba küsinud, ise peabki aktiivne olema. Edu!
Olen juba proovinud juba otsida aga praeguse hetkega tundub mulle et 12 on veel liiga noor. Võib-olla järgmine aasta
Vasta

Mine “Erinevad koduprobleemid”