Kuidas teha lahedat ettekannet füüsikas?

Tere! Varsti-varsti pean ma tegema ettekande füüsikas teemal mida ma ise tean aga 5-10 minutit sellega välja venitada pole kõige kergem, kergeim viis oleks vist teha powerpointiga mingi asi ja sellest rääkida 10 minutit aga seda ei viitsi keegi kuulata.

Hetkeline plaan on niisama tahvlile sodida ja selgitada ja kiirelt eksperiment ka ära teha seoses kuuma veega. Esineda ka natuke oskan aga selle teostamine on mulle raske. Muidugi tahaks ikka üle kümne minuti asju teha, aga mitte venitavalt vaid just huvitavalt, et aeg lendaks :)

Niisiis, kas keegi oskab soovitada kuidas rääkida, saada klassikaaslasi sind kuulama, kuna peab veel mingi töölehe ka täitma ja kui kõik enamjaolt seda oskavad peaks tulema mulle 5 või midagi sellist.

TL:DR: Kuidas teha huvitavat ettekannet füüsikas?

Re: Kuidas teha lahedat ettekannet füüsikas?

Mis vanus ja mis teema täpselt?

Üldiselt eks kui sa lihtsalt võimalikult palju teed läbi katsete, siis ongi hästi. Tuim jutt ei ole hea. Näita koguaeg kas videoid, pilte või ka tee ise seda katset ja räägi selle najal.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Re: Kuidas teha lahedat ettekannet füüsikas?

Bucerus kirjutas:Mis vanus ja mis teema täpselt?

Üldiselt eks kui sa lihtsalt võimalikult palju teed läbi katsete, siis ongi hästi. Tuim jutt ei ole hea. Näita koguaeg kas videoid, pilte või ka tee ise seda katset ja räägi selle najal.
Teemaalustaja siin.

Olen 14 ja teen ettekannet soojusest.

Idee on ongi vist et harjutan kodus jooniste joonistamist ja otsin või teen ise ka mingid videod näitamiseks ja kui saan siis teen katse ka tunnis. Sellest peaks küll oma 10-15 min juttu kokku tulema
Vasta

Mine “Õpi õppima (soovitused, nõuanded)”